1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Asymetryczne ułożenie gałek tylko w padach do Xboksa? Otóż niekoniecznie

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 28, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Asymetryczne rozmieszczenie gałek to domena padów do każdej wersji Xboksa. Ale pewna japońska firma właśnie zwęszyła zapotrzebowanie. I dąży do tego samego na konsolach Sony.

Za graniem na konsolach Microsoftu przemawia przede wszystkim jeden duży plus - dobrze układające się w dłoniach pady z asymetrycznym ułożeniem gałek analogowych. Przez lata żyłem w niewiedzy i sądziłem, że DualShock to szczyt komfortu, ale pewnego dnia stało się tak, że znajomy zaprosił mnie na partyjkę w FIFA 14 na Xboksa One i doznałem oświecenia. To trochę tak, jakbym narodził się na nowo.

Przyznam szczerze, że od tamtego momentu krzywym okiem patrzę na mojego wysłużonego DualShocka, ale wychodzi na to, japońska firma Hori jest czuła na moje potrzeby. Już niebawem w Kraju Kwitnącej Wiśni do kupienia będzie Horipad4 FPS, pad stworzony specjalnie z myślą o tych, którzy przeżyli to, co ja. Z gałkami anologowymi rozmieszczonymi tak, jak na padach do Xboksa. Serio? Czy nikt do tej pory nie zwęszył podobnego pomysłu?

Pad został stworzony z myślą o PS4, ale jest w pełni kompatybilny z PS3. Aby jednak nie było zbyt optymistycznie, znalazło się kilka rzeczy, których ewidentnie brakuje. Pewnie zauważyliście już, że nie ma tutaj charakterystycznego touch-pada, stereofonicznego gniazda słuchawkowego czy light-bara. Zakładam jednak, że brak tego ostatniego zaliczacie jako duży plus - wiecznie świecąca lampka u góry pada to prawdziwa kość niezgody.

Horipad4 FPS jest dostępny również poza Japonią - jest dystrybuowany do wybranych sklepów na całym świecie i można go wyrwać również w serwisie eBay. Życzę pomyślnych łowów.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
  4. bysiiuu

bysiiuu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Po ile? I ciekawe czy dobrze w dłoniach leży

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

5. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1653
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    No to przeciwnicy pada do PS3/PS4 będą mieć teraz pada podobnego do tego z Xboxów :). Jestem jak najbardziej ZA :)

6. SEBA VENCEDOR

SEBA VENCEDOR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WARSZAWA
    SETH pełna zgoda z tym asymetrycznym ułożeniem ale tu też chodzi o rączki,trzymaki,uchwyty-różnie to nazywają.Tu jest duża przyczyna porażki dualshocka. Bardzo dużo ludzi narzeka,że po dłuższym graniu na ps bolą ich ręce,przez małe rączki w padzie. Trzeba przez małe uchwyty podkulać małe palce przez co szybciej drętwieją dłonie. Co ciekawe-nie narzekają na takie dolegliwości przy dualshocku dzieci,co by potwierdzało regułę,bo mają mniejsze ręce i wystarczy im taka grubość trzymaków. Nie wiem, może oni je robią pod azjatów,wiadomo,że oni mają mniejszą budowę ciała ale póki tego nie poprawią to chyba są skazani na porażkę-przynajmniej w kontrolerach.

7. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Coś dla mnie. Czuję że z obecnej generacji wybiorę PS4, jedyne co dla mnie jest - w tej konsoli, to właśnie pad.

8. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Nie ma wygodniejszego pada niż ten z x360, rozmieszczenie gałek i ogólna konstrukcja zapewniały mi 100% komfort z grania na konsoli.
    teraz cwaniaki z SONY podchwycili i zrobili podobnego w swojej konsoli.
    bo oczywiście na własne pomysły ich nie stać........

9. SEBA VENCEDOR

SEBA VENCEDOR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WARSZAWA
    Pełna zgoda,papugują co się tylko da. Achievementy wyśmiewali a po trzech latach wprowadzili trofea,gamecard's,teraz pad,zero własnej kreatywności. Ha ha,na nieszczęście dla posiadaczy PS4 skopiowali też z ms płatnego multiplayera. Pamiętacie te hejty na posiadaczy xbox-ów,że "wy to musicie bulić za granie w sieci" , albo "nie dostajecie w gwg gier za darmo bo musicie kupować golda",teraz już cisza,że musimy płacić za multi. Dla mnie najważniejsze w użytkowaniu konsoli to pad i mimo wszystko(zaraz hejty PSN-owców polecą,że to nieprawda) o wiele lepsze wsparcie w multiplayerze,chodzi mi o wiele więcej serwerów do Live'a niż w PSN. W tych sprawach Sony jest daleko za MS ale cóż każdy ma wolny wybór.

10. TheDoom

TheDoom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Kolega $z0nk31 to ciekawy przypadek. Umie pisać, chociaż nie umie czytać.
    Jest napisane że pad robi firma HORI. Zupełnie niezwiązana z Sony. Równie dobrze można mylić ekskluziwy z multiplatformowymi grami. Brawo.

11. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    TheDoom - no cóż, że moderator nie znaczy od razu że ogarnięty, a jego wypowiedzi zahaczają nie raz o poziom bimbazy ale co zrobisz - nic nie zrobisz...

12. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    a Ty myślisz że bez zgody SONY mogliby produkować pady kompatybilne z PS ? Brawo.
    peh a Ty sobie nie pozwalaj, mnie 'bimbaza' nie objęła, jestem troszkę starszy niżby Ci się mogło wydawać.

13. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wiadomo nie od dziś, że to akurat Microsoft jest chorobliwie wręcz restrykcyjny w kwestii akceptowania urządzeń (kontrolerów) firm trzecich, co odbiło się w ostatnich latach przede wszystkim na fanach gier wyścigowych. Także tym bardziej fakt wyrażenia zgody przez Sony na produkcje tego pada, to w gruncie rzeczy dobry i logiczny ruch.

Bo jeśli ktoś ma problem z tym, że użytkownicy konkurencyjnej konsoli mogą mieć wybór, jaki kontroler bardziej im odpowiada, to sorry. Ale kogo to w ogóle interesuje? Mało tego. Uważam nawet, że gdyby jakimś cudem Sony bezczelnie skopiowało układ gałek, przycisków i styl wizualny pada od Xboksa, to - pomijając prawny aspekt takiego procederu - wciąż byłby to bardzo dobry ruch. A to dlatego, że pad od Xboksa jest w ogólnym rozrachunku najlepszy, co raczej nie ulega wątpliwości.

Pomijam tutaj zresztą całkowicie fakt, że umiejscowienie lewego analoga nad krzyzakiem, to nie jest żaden autorski pomysł Microsoftu. Niestety, niektórzy są zapewne za młodzi, żeby sobie z tego zdawać sprawę i, co gorsza, zbyt leniwi, żeby poświęcić krótką chwilę na zapoznanie się z historią konsol oraz ich kontrolerów...

/Wysłane z telefonu/

3 użytkowników lubi ten post.
  14. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    dup# tam pad od ps4 tez jest wygodny po paru godzinach grania na DS nie widze roznicy

15. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Kolego "bimbaza" to jest styl bycia, wcale nie trzeba do gimnazjum chodzić.
    A co do kontrolera to układ gałek to nie jest pomysł ms jak ktoś już wspomniał, taki układ miał np. nintendo.

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

16. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ty sobie nawet nie zdajesz sprawy jakie idiotyzmy prawisz. Ale cóż oczekiwać od kogoś kto ma zielone klapki z logiem XO na oczach.

A co do układu gałek, to rzeczywisci nie jest to autorski pomysł Microsoftu:

ponadto to jest bliższe padowi xboxa niż dzieło firmy HORI:

Pozdrawiam z0nk31

17. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    ta dzisiejsza młodzież. styl bycia: bimbaza.
    czego to się nie wymyśli...

peh jeszcze raz taki tekst i lecisz.
    wiem że pad od xboxa nie jest pierwszym z takim układem gałek ale na pewno szybciej zdecydowali się na taką konfigurację panowie z MS niż SONY.
    Nie ja jeden stwierdzam że jest to najwygodniejszy pad, wiem że kilku osobom też nie leży zbyt wygodnie ten od SONY.
    Nie mają swoich własnych pomysłów, wszystko podkradają od konkurentów.
    trofea od MS, tak samo gamercard. Move to kopia wii.
    teraz pad.
    ciekawe co jeszcze splagiatują........

18. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Gimbus prosze definicja gimbusa. Gibus to stan umysłu, czyli gimbem może być nawet 40 latek.

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

1 osoba to lubi.
  19. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Pad od Xboxa lepiej leży w łapie niż pad od PS , gałki asymetryczne to bardzo dobry pomysł.

20. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Czemu tutaj nie powiesz że splagiatowali pada tylko mówisz że "panowie z MS zdecydowali sie..." (oczywiscie zayebali pomysł, no bo co innego ?)

Będe taki jak Ty i użyję twojej retoryki - "panowie z Sony zdecydowali się" użyć podobnych rozwiązań....

Przynajmniej nie tak zlagowany jak Kinkiet.

21. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    @UP
    żałosne.
    to fajnie że podejmują takie decyzje kiedy patenty są już na rynku i mają sprawdzone działanie oraz dużą popularność wśród konsumentów.
    Nie mają żadnego własnego patentu, nie mają się czym chwalić a zlagowany kinect jest bardziej doceniany na świecie niż MOVE.
    dalsza dyskusja z Tobą nie ma większego sensu.

Wczytywanie...

Poleć forum