1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

audio issue na konsoli SLIM - nawet po serwisie

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez marusiek91, Maj 12, 2012.

1. marusiek91

marusiek91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    Witam wszystkich.

Mam pytanie i proszę o rady, wypowiedzi i Wasze doświadczenia. Otóż od dłuższego czasu mam problemy z chrupnięciami dźwięku podczas grania na konsoli. Chodzi dokładnie o pojedyncze trzaski w dźwięku podczas rozgrywki przede wszystkim podczas:
    -dużego natężenia dźwięku (AC:R paląca sie Kapadocja i krzyki uciekających przed dymem mieszkańców)
    -LoTR;War in The North (podczas loadingu misji gdy pojawia się kółeczko loadingu w końcowej fazie)
    -podczas jazdy i ryku silnika w forza motorsport 4
    -fifa 11 czasem podczas meczu
    -NFS The Run również podczas loadingów gdy wieje ten wiatr podczas ładowania misji

Konsola była na gwarancji razem z dyskiem. Wróciła z naprawy i dalej tak mam z tymi chrupnięciami. W niektórych grach są wręcz niewyczówalne i słabo je słychać a w niektórych bardziej. Konsola jest podłączona przez optyka do logitech z5500. Problem występuje również na zwykłych telewizyjnych głośnikach.

Dodam iż trzaski w niektórych grach po usunięciu gry z dysku i grania z płyty minimalizują się (zawsze) lub w ogóle ustają i ich nie słychać.

Czy taka jest już pzypadłość xboxa czy po prostu mam uszkodzoną konsolą i nie naprawili jej na serwisie microsoftu??

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Cześć.

Ja bym swoje przypuszczenia kierował w stronę zasilania. Dokładnie chodzi mi o to czy Kolega ma gniazdko z bolcem uziemiającym? Czy podczas instalacji gry na dysk słychać takie chrobotanie (przy podgłośnionych głośnikach)?
    Miałem kiedyś taki przypadek w moim starym laptopie, że jak słuchałem głośno muzyki to słyszałem jak dysk pracuje:) To by tłumaczyło fakt, że jeśli grasz z płyty to dźwięki ustają.
    Ja bym zaczął jednak od sprawdzenia najprostszych rzeczy: wpierw podmiana kabla. Później zagadaj do jakiegoś kumpla i niech przyjdzie z konsolą i sprawdź czy dzieje się podobnie.

4. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    mam konsolkę podłączoną do acara z bolcem. Czyli sugerujesz żeby przełączyć zasilacz do innego acara? Tak? A podczas instalacji nigdy nie slyszalem nic podobnego.

A moze to wina zasilacza? Bo skoro mówisz ze to może być wina zasilania to... Moj zasilacz od slimki bardzo hałasuje, tzn caly czas słychać w nim wiatrak jak pracuje. Kiedy tego nie było. Od kilku miesięcy tak hałasuje.

5. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To, że masz listwę z bolcem o niczym nie świadczy. Chodzi mi o gniazdko w ścianie. Czy ma bolec i czy jest on fizycznie podłączony (żółto-zielony kabel)?
    Skoro mówisz, że zasilacz Ci podpada to spróbuj podmienić i daj znać.

6. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    niestety nie mam uziemienia w gniazdku w pokoju. Uziemienie mam tylko w kuchni i łazience. W Pn zadzwonię do MS i oddam zasilacz na gwarancje.

7. marusiek91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sosnowiec
    i jeszcze przed chwila zmieniłem gniazdko do którego jest x podłączony. Zobaczymy...

Wczytywanie...

Poleć forum