1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Automatyczna skrzynia biegów czy manualna

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Altres, Luty 6, 2012.

1. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Witam zacząłem ostatnio interesować się autami i takie pytanie do was wolicie automat czy manual ? Manual przynajmniej mnie drażni i to strasznie ja traktuję auto jako środek transportu więc nie bawi mnie machanie drążkiem, zaś automat to wiadomo w moim przypadku ale za to jak się zepsuje to już tragedia kilka tysięcy w plecy, jakie są wasze spostrzeżenia ?? Dodam że dopiero uczę się na prawko a już manuala nienawidzę.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    automat jesteś wtedy bez stresowy

4. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Sam nie prowadze ale z opinii moich znajomych...
    automat jeśli lubisz wygode, manual jak lubisz poszaleć:p

Niestety jeśli chodzi o koszta naprawy itd to nie mam zielonego pojęcia

5. MiK

MiK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przez 7 lat manualna. Jednak w wakacje miałem okazje przejechać się automatem, bajka. . . Już myślę nad wymianą na automat. I nie słuchaj tekstów typu: automat jest dla głupoli, debili :)

6. Strus

Strus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    I tu jest cały pies pogrzebany ;] Ja po kilku latach posiadania prawka nie zwracam uwagi na skrzynię, zmieniam biegi odruchowo.

Dla mnie różnica istnieje tylko przy długim staniu w korku, sprzęgła nie trzeba trzymać na automacie, więc jest wygodniej.

7. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Automat się przydaję jak dużo jeździsz po mieście i masz korki co skrzyżowanie. Trzeba ogarnąć, że lewa noga jest nie przydatna. Wiesz, jak masz jakieś 6l pod maską to i automatem poszalejesz.... :)

ale racja już nawet po 4latach nie odczuwa się zmian biegów...

a co do autora tematu : mogłeś uczyć się zdawać na automacie, i zdawać na automacie i jest taka możliwość :)

8. Strus

Strus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    I potem nie mógłby jeździć samochodem z manualną skrzynią biegów, genialna rada :p

9. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    osobiscie mam manualna ale jezdzilem automatem i jest naprawde elegancko..

na pierwsze auto polecam manuala poniewaz to podstawa ktora trzeba umiec..

10. Emcio

Emcio Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lębork
    Sam prawka nie mam (jeszcze) ale mogę wyrazić zdanie mojego ojca.
    Od ponad 20lat (miesięcznie jakieś 2k km) ma prawko i tylko manulane. Sam mówi, że machanie dźwignią i trzymanie sprzęgła to przyzwyczajenie :)
    Miał okazje przejechać się Jaguarem S-Type 2.7 (silnik z Peugeota 607 .) w automacie (samochód mojej cioci).
    Powiedział, że automat to marzenie, zero roboty, ale nie dla niego. On woli majtać dźwignią.
    Osobiście sam będę celował w manuale, ale automatem też z pewnością nie pogardzę :)

11. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Sam nie mam jeszcze prawa jazdy, ale uważam, że automat jest dla 'pedałów', może to głupie i prostackie myślenie, ale tak jest. Samochód już się tak ładnie nie zrywa, nie czuje się tej swoistej kontroli nad autem, nasza rola ogranicza się praktycznie tylko do kierowania kierownicą. Automat to jedna z wielu prób 'ogłupienia' i 'amerykanizacji' społeczności. Osoba potrafiąca jeździć ręczną skrzynią biegów bez problemu przerzuci się na automat, przy odwrotnej sytuacji osoba, która nie ma doświadczenia z manualem prędzej zatrze silnik, aniżeli pojedzie.

Inną sprawą jest wspomniana przez Ciebie kwestia pieniędzy - automaty o wiele częściej się psują i lubią 'duże sumy'.

Jak manual to tylko dla kobiet i osób starszych (emerytów). Kobiety, bo one robią wiele rzeczy, przez co nie skupiają się aż tak na drodze, więc lepiej 'odjąć' im trochę zajęć. Dla emerytów, ponieważ odjęcie im jednego 'problemu' pozwala na większe skupienie się na tym, co robią.

Altres, nie bądź cienias, bierz manual :)

12. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Automat jest wygodny ale zabiera całą przyjemność z jazdy samochodem :)

Jeśli robisz trasy po kilka tyś KM proszę bardzo, ale jeśli jeździsz nie dużo manual będzie git, a i koszty utrzymania będą sporo mniejsze, automat pali ok. 1-1.5 l więcej :)

13. kris60

kris60 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Chojnice
    Jak automat to tylko dsg, a jak inny to lepiej manual

14. fafal121

fafal121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jak ja lubię takie stwierdzenia typu "ma/mam prawo jazdy od 20,30 lat" no i co z tego. Kierowca, który prawo jazdy ma od 3 lat może mieć więcej kilometrów przejechanych niż ten co ma 30 lat prawo jazdy.

Co do tematu, trzeba wszystkiego spróbować jak jest okazja. Gadanie, ze skrzynia automatyczna jest dla chociażby pędałów jak ktoś wyżej zauważył świadczy tylko, iż osoba ta nie ma pojęcia o czym w ogóle mówi.

Wysłane z mojego Desire HD

15. MiK

MiK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przejedz się automatem i sprawdź co Ci lepiej leży, nikt Ci tego nie powie. Jeśli nie będziesz szukać sprzęgła i drążka to automat jest dla Ciebie ;)

16. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co racja to racja..

Ciekawe czy wogole jezdzil automatem..

17. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Moim zdaniem lepiej wypada manual. Lecz odnoszę wrażenie że automat jest bardziej przydatny w jeździe miejskiej, na dłuższe trasy gdzie ktoś porusza się głównie autostradami i tak to nie ma znaczenia w przypadku gdy ma auto z manual+tempomat :)

18. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Macie na pewno rację z przyzwyczajeniem, ale szczerze mi się nie chce kilka lat przyzwyczajać, co do tego że automat zabiera przyjemność z jazdy to jaka może być przyjemność jeżdżąc po mieście z prędkością 20 km/h ? szarpanie a po co mi to, ja osobiście nie lubię jak auto szarpie, co do argumentu że automat jest dla pedałów i ogłupia to proszę o nie wypowiadanie się, zatrzymaj swoje zdanie dla siebie, niby dlaczego ogłupia bo co nie musisz sprzęgła wciskać ? I jeździ ci się o niebo wygodniej.

Kris60 dlaczego jak automat to tylko dsg ? Jakiś argument ? Dodam że dla mnie przyjemność z jazdy zaczyna się dopiero na torze gdzie mogę poszaleć i nie martwić się o innych kierowców, a tak jeżdżąc nawet po tej autostradzie jak widzę że ktoś szaleje na niej, albo robi "drifty" na parkingu jak na torze, to mam ochotę zatrzymać go i trzepnąć w ten głupi łeb nie będę giną przez wygłupy jakiegoś idioty.

19. mario1500

mario1500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    to ja troszkę się wypowiem bo jestem na bieżąco, tzn. posiadam automata od 3 lat a wcześniej miałem manuala (przez 8 lat). Dla mnie sprawa jest banalnie prosta - automat.
    Macie rację więcej pali, koszty są większe - ale tylko w tedy jak go źle eksploatujesz. Ale przyjemność z jazdy jest niesamowita, silnik i sprzęgło nie dostaje po d..pie - a np. sprzęgło dwumasowe w dieslu kosztuje około 5000zł więc nowa skrzynia automatyczna tyle nie kosztuje.
    Z ciekawostek powiem że przy zakupie obecnego auta moja żonka mnie wyzwała że to automat bo nie umiała jeździć (brakowało jej trzeciego pedału :) ), a teraz nie chce patrzeć na manuala.
    Jeśli chodzi o to, że po jeździe automatem nie damy rady jeździć manualem to się nie zgodzę - jak to się mówi to jak jazda na rowerze, której się nigdy nie zapomina.
    Automatem też można poszaleć ale mnie to już minęło - ruszanie z piskiem czy driftowanie dobre dla szczawików którym rodzice kupili samochód i będą im sponsorować naprawy owego auta. Też to mogę robić ze swoim "okularnikiem" w którym mam silnik 4,2l ale po co?

20. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Mario ja mam dopiero 18 lat a już nie chce mi się driftować i szaleć bo tak jak napisałeś bo i po co, typem szpanera to ja nie jestem, co do automata to teraz poczytałem i dowiedziałem się czegoś ciekawego co jest oczywiste, ale nie pomyślałem o tym, automat ma 6 biegów(te nowsze) manual 5 do tego automat to komputer który myśli diabelnie szybciej od człowieka i bierze pod uwagę tysiące rzeczy, my ludzie jakieś 2/3 w jednym momencie, no i tak jak napisałeś mario mniej niszczy silnik, nie znam się ale silnik chyba jest jednak droższy, no i sprzęgło tak jak napisałeś, przed zakupem na pewno jeszcze pogadam z znajomym mechanikiem ale raczej pierwsze auto to będzie automat.

21. mario1500

mario1500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    masz rację z zakup musi być przemyślany. Kiedyś automaty to był temat tabu - że się psują i są beeeee. ale te czasy minęły, jest to teraz dużo bardziej ulepszone i poprawione.
    Zgodzę się z tobą że skrzynią zarządza komputer w którym mądre głowy ustawiły kiedy i jak on ma zmienić bieg.

Wczytywanie...

Poleć forum