1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Autorzy Alana Wake'a tworzą coś nowego na Xboksa 360

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez tkn, Październik 20, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. tkn

tkn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnów
    Mamy dobre wieści dla miłośników dokonań fińskiego studia Remedy Entertainment. Dowiedzieliśmy się bowiem, że zatrudnieni tam ludzie pracują obecnie nad kolejnym wysokobudżetowym projektem przeznaczonym na Xboksa 360.

Informacje te pochodzą z opublikowanego przez studio ogłoszenia, w którym możemy przeczytać, że fiński zespół poszukuje osoby na stanowisko producenta. Miałaby on pracować nad pierwszoligowym konsolowym tytułem i jedyną wymienianą platformą docelową jest Xbox 360. Już od pewnego czasu wiedzieliśmy, że Remedy ma w planach kolejną produkcję, ale tym razem wymieniono na jaki sprzęt ma ona powstać, co znacznie zawęża pole do spekulacji.

Finowie oczywiście nie zdradzili czym jest ów tajemniczy nowy projekt, ale wiele wskazuje na to, że mamy tu do czynienia z kontynuacją wydanej w tym roku gry Alan Wake. Obecne koszty produkcji tytułów konsolowych są tak wysokie, że praktycznie nie zdarzają się już wysokobudżetowe gry tworzone na jedną jedynie platformę. Wyjątkiem są tu pozycje finansowane przez samych producentów konsol, ponieważ w ten sposób promują oni własny sprzęt. Dotychczas współpraca Remedy Entertainment z Microsoftem układała się bardzo dobrze. Nie da się ukryć, że korporacja ta wykazała się naprawdę dużą cierpliwością i pomimo wielokrotnego przekładania premiery gry nigdy nie straciła wiary w jej sukces.

Alan Wake miał wyjątkowo długi (pięć lat) i wyboisty cykl produkcyjny. Pierwotnie zapowiadany był jako pozycja na Xboksa 360, pecety oraz PlayStation 3. Gdy wydawcą został Microsoft ta ostatnia wersja została skasowana, a w tym roku porzucono również prace nad edycją komputerową. Gra ostatecznie wylądowała na półkach sklepowych w maju i wbrew nadziejom twórców nie okazała się wielkim sukcesem. W ciągu pierwszy dwóch tygodni po premierze amerykanie zakupili jedynie 145 tysięcy egzemplarzy i według ostatnich doniesień do dnia dzisiejszego sprzedano na całym świecie trochę ponad 750 tys. sztuk. Dla współczesnej wysokobudżetowej gry konsolowej jest to wynik słaby, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak długo trwał cykl produkcyjny.

Niska sprzedaż była zapewne jednym z głównych powodów zmniejszenia liczby zapowiadanych rozszerzeń DLC. Pierwotnie planowano wydanie co najmniej trzech dodatków, jednak ostatecznie zdecydowano, że drugi z nich (zatytułowany The Writer) zakończy sagę pierwszej części. Najprawdopodobniej Microsoft postanowił nie marnować funduszy na kolejne DLC i zamiast tego od razu zaprzągł ekipę Remedy do tworzenia kontynuacji Alana Wake’a. Pomimo tego, że pierwowzór nie okazał się wielkim sukcesem, to jednocześnie był też jedną z najwyżej ocenianych gier, jakie Xbox 360 otrzymał w tym roku na wyłączność. Microsoft w finansowanych przez siebie tytułach upatruje nie tylko okazji do zarobienia pieniędzy, ale traktuje je również jako metodę popularyzacji własnej platformy. Z takiej perspektywy dalsze inwestowanie w markę Alan Wake wydaje się być rozsądnym posunięciem.

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. cosoulex

cosoulex Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To czekam z niecierpliwością co takiego stworzy remedy.

4. dominik20212

dominik20212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  5. sielak2

sielak2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Oby ta gra nie miała nic wspólnego z Alanaem to była mocno średnia gra a fragmenty z zabijaniem opętanych koszy na śmieci......przemilczę

Niech się wezmą za coś zupełnie innego RPG w świecie Wrestlingu albo jakąś grę wyścigową.

6. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Up:
    Oby to był sequel Alan Wake co jest bardzo prawdopodobne, szczególnie po przejściu The Writer. Dla mnie gra świetna, jest klimat.

7. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Zabiłeś mnie tym :) W świecie WWE to mógł by być jakiś reality show :)

@topic - warto zaczekać na jakieś konkretne informacje bo ex-ów na x-a nigdy za wiele :)

8. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jakby powstał alan wake 2...To byłoby coś :p

9. Wincent

Wincent Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Rowniez czekam na 2 czesc przygod AW.

10. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Alana przechodziłem z bólem niestety, od 3 chapteru miałem dość.
    Calaka nabiłem, ale się zmuszałem do tego niestety :(
    Calaka w AC2 nabijałem z wielką radością.

11. Gleba

Gleba Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    @voltan91 czyli jesteś tym z niewielu co przeszli AC jak twierdzi Ubisoft :p A jak Alana przechodziliście w dzień ze smoczkiem w buzi i zapalonym świetle to się nie wypowiadajcie :p

12. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    Oby to była druga część przygód Alana, takich gier dziś jest jak na lekarstwo :(.

13. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Dokładnie - ta gra ma klimat gdy grasz jak jest ciemno + słuchawki na uszach lub głośniki 5.1 wokół Ciebie. Naprawdę fajnie się gra wtedy.

Mam nadzieję że to AW 2 bo jedynka była zawalista :DD

14. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Chciałbym aby to była kontynuacja Alana. Część pierwsza jest genialna, dwójka na pewno będzie lepsza :)

15. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Również czekam na kontynuacje ;]
    Jedynka była na prawdę super jeszcze jak ktoś wyżej napisał - ciemno, słuchawki na uszach i jazda ;)

A co do tego, że niby słaba sprzedaż - jestem pewien, że gdyby nie było piratów to wynik byłby spokojnie ze 3 razy większy...

16. tomekszcz91

tomekszcz91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mam tylko nadzieję że będzie się trzeba bardziej namęczyć żeby przejść ich kolejny tytuł. Alan Wake momentami był banalnie prosty, chodzi mi głównie o to że gra pokazuje na radarze w jakim kierunku mamy iść ;x

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum