1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[B]Głośny wentylator w xboxie 360[/B]

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Szark, Styczeń 12, 2009.

1. Szark

Szark Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wiele wyczytałem tu na forum na temat głośnej pracy napędu. W mojej konsoli napęd chodzi cicho natomiast wentylator(-y) jest dość głośny.Pracuje praktycznie non stop z taką samą głośnością niezależnie czy gram w jakąś grę czy nie (jest to taki wysoki dźwięk). Czy to powód do zmartwień??

2. Lotnik421 Xbox One

3. ghost02

ghost02 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław | GG 2005759
    wentylatory zawsze działają z taka sama predkoscią, nie zaleznie od grania w coś czy przeglądania dasha. Konsole masz nową? Używaną?

4. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Proponuje zapoznać się z dokumentacją techniczną XBOX 360 gdyż nie jesteś wiarygodnym źródłem informacji w tym temacie.

Konsola reguluje obroty wentylatorów od 5V do 12V w zależności od obciążenia i wydzielanego ciepła. Po to są montowane czujniki termiczne w GPU i CPU.

Jeśli po włączeniu jak i graniu konsola chodzi na tych samych obrotach wentylatorów to na GPU i CPU pasta termoprzewodząca wyschła a GPU prawdopodobnie pracuje w granicach 60 70 stopni celcjusza.

Proponuje wymienić pastę co uchroni to konsole przed późniejszym wyprężaniem płyty głównej oraz niepotrzebnym przegrzaniem podzespołów.

5. Szark

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Konsola jest nowa.Ma kilka dni. Czasami słychać, że wchodzi na wyższe obroty, ale tak najwyraźniej musi.Natomiast denerwuje mnie, że cały czas tak brzęczą najprawdopodobniej wentylatory.A u was hałasują ?

6. S3Bols

S3Bols Guest

musisz wygrzać paste to wtedy spadna temperatury to może ucichnie ;], moze ktoś grzebał i ustawił stałe 12v ;?

albo jestes cichofilem :D

7. viru

viru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    moim zdaniem masz uszkodzony wentylator, czyt. nie wyważony to się zdaża i powoduje wibracje które mogą być bardzo głośne

8. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Mój falcon pracuje cicho, gdybym grał z napędu to jest on głośniejszy o wiele od wentylatorów, ogólnie to można by konsolę porównać do głośności pracy wentylatora na CPU w komputerze, więc tylko słychać szum powietrze, jakieś trzaski zgrzyty itd. to uszkodzone wentylatory

Coś jest nie tak z twoją konsolą, bo normalnie działające wiatraki na pewno by Cie nie denerwowały, jeśli masz nie przerobioną konsolę to zadzwoń do m$ i Ci powinni naprawić

9. Szark

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Viru trafił w dziesiątkę.Tak mi się właśnie wydawało jakby ten wentylator nie był wyważony (dobrze ujęte) i generuje jakieś takie dziwne , denerwujące wibracje. Najpierw spróbuję wymienić konsolę w mediamarkcie tam gdzie kupiłem bo nie upłynęło jeszcze 14 dni. Poza tym coraz więcej rzeczy w konsoli budzi moje wątpliwości. Np. w PES 2008 (pełna wersja) i demku PES 2009 czasami gra widocznie zwalnia (rozdzielczość 1080p) i to nie na sekundę albo dwie, ale na znacznie dłużej.Wiem, że obecne gry powodują, że konsola może dostać zadyszki, ale to chyba nie jest normalne.

Wczytywanie...

Poleć forum