1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Back to Karkand - Opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez MrDraiger, Grudzień 13, 2011.

1. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Dzisiaj światło dzienne ujrzał dodatek "Back to Karkand" do gry Battlefield 3 na konsole X360 jaki PC (na PS3 dostępny już był przez tydzień), rozszerzenie zawiera 4 mapy Szturm na Karkand, Półwysep Sharqi, Zatoka Omańska oraz Wyspa Wake.
    Podzielcie się opiniami o tym map packu.

Edit:
    Więc tak, wczoraj udało mi się pograć w B2K, pisząc udało mam na myśli problemy techniczne z origin jakie się wczoraj wieczorem pojawiły. Ze trzy razy pograłem na samym Karkand, dwa razy na Omanie i po razie na Wake i Sharqi. Trudno powiedzieć żeby dodatek był długo wyczekiwany, wszak tylko 4 mapki i to za free dla posiadaczy edycji limitowanej. Ale ujrzeć Karkand w Frostbite 2 to jest coś : ) Mapki są bardzo dobre, chociaż czy lepsze od podstawowych? Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć teraz. Gra się na pewno świetnie w ten map pack, w końcu coś świeżego. Imo dobrze, wydali te mapki 1,5miesiąca po premierze, a nie razem z premierą gry. W ten sposób każdy ograł i nauczył się podstawowych map, a teraz dostał kolejne do ogrywania, tak by się nie nudziło na polu bitwy. Przydałoby się wreszcie przejść do samych map...
    Szturm na Karkand - jedna z moich ulubionych map z dodatku, stylistyka miejskich zabudowań wygląda świetnie. O zróżnicowaniu terenu raczej nie ma tu mowy ale czy to źle? Można się pochować po budynkach (które się świetnie niszczą po strzale z rpg czy granatnika), można czołgami pojeździć. W porównaniu do BF2 (jaki i P4F) troszkę się zmienił, zostało dodane parę korytarzy, zaułków, pare schodów usunięto. Nie mogłem powiedzieć że czułem się jak w domu, ale też nie musiałem się uczyć całej mapki na nowo.
    Półwysep Sharqi - lubię ją tak samo jak Karkand, jak nie bardziej. Zrównoważona mapa, balans zachowany jest bardzo dobrze (chodzi o ilość lotnictwa, pojazdów i piechoty, tak żeby żadnej z tych wymienionych nie było za dużo na mapie). Są czołgi, która za łatwo nie mają z racji sporych zabudowań terenu i krętości dróg. Są helikoptery i myśliwce z dużą mocą ognia przeciw piechocie, ale muszą uważać na inżynierów jak i wrogie lotnictwo. No i piechota, która nudzić na pewno się nie może, baz jest do przejęcia 5-7 w zależności od rozmiaru serwera jak i rodzaju trybu, są pojazdy lądowe jak i lotnicze które stale uprzykrzają życie zwykłemu piechurowi.
    Półwysep Omański - też dobra mapa, jednak dla mnie nie tak dobra jak dwie poprzednie. Wszystko zachowane jest w stosunku do BF2 i P4F dobrze. Są wieżowce, jest lotniskowiec na morzu, tak jak powinno być. Jednak czegoś brakuje tej mapie... jakiegoś pazura... albo to mapa przeznaczona do serwerów typu 32vs32, bo grając na niej raz 16vs16 się trochę nudziłem, z racji braku akcji, nie wiem czym to idzie, może zbyt duży teren na taką ilość graczy...Z drugiej strony jest dużo Buggy więc nie ma problemu z dojazdem na drugi koniec mapy, gorzej jak się wjedzie na minę ppanc... :D Ale ogólny fun z grania na tej mapie jest zachowany, więc jest dobrze.
    Wyspa Wake - definitywnie jej nie lubię, raz zagrałem i nie chętnie chcę tam wrócić. Ale jednak zagram tam parę razy, żeby się przekonać czy grałem z noobskim teamem czy mapa jest źle zbalansowana, bo sorry, ale na tej mapie piechota robi za mięcho i fragi dla sniperów ukrytych na drugim końcu wyspy, dla Viperów które z tych rakiet prują jak meteorytami z nieba i dla czołgów które mają tu pole do popisu... mały plus że helikoptery i jety śmiało nawalają też w czołgistów. A taki zwykły człowiek na polu bitwy jak ja co robi? Za fragi robi! Nic prawie ubić nie idzie. Co wezmę inżynierem rakiety przeciwlotnicze nakierowane to nic nie ubiję, bo przecież flary lotnictwa się odnawiają po 5sekundach a namierzenie i dolecenie pocisku do celu trwa zdecydowanie dłużej. Po dwóch nieudanych próbach strącenia helikoptera ginę od kampiącego snipera jakieś 2km ode mnie, lub od Vipera który właśnie zaczął nalot... Piechotę przeciwnika tam się rzadko widuje, chyba wszyscy siedzą w menu respawnu i czekają na myśliwce... No i czołgi, ciężko jest je ubić na własną rękę, zazwyczaj oddam jeden strzał w jego kierunku a potem gryzę glebę...

Wspomnę jeszcze o broniach, czy raczej o nowych "zadaniach". Żeby otrzymać te 10broni ze starego Battlefielda, trzeba zrobić określone zadania podczas grania w B2K. Dla mnie fajny bajer, przynajmniej trzeba się wysilić trochę aby odblokować takiego famasa, nie mamy nic na tacy. Zadania są podzielone na 5 grup, 4 pierwsze są odpowiednio dla każdej klasy (np wskrześ 10 sojuszników, napraw 10 pojazdów etc) a ostatnia, piąta jest grupą ogólną, przykładowo przegraj 2h na karkand, przejmij 10 flag i m-comów... po zaliczeniu jednego takiego zadania otrzymujemy dostęp do kolejnego który stawia przed nami kolejne wymogi by odblokować nową giwerę.

Tyle ode mnie. DLC mi się podoba, dobrze że miałem go za free, bo jednak 50zł bym raczej za to nie dał.... Ale że mam edycję limitowaną to nie narzekam tylko gram :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    tez mam ten dodatek za darmo i sobie go chwale , graficznie lepsze mapy od standardowych podobaja mi sie Zadania do wykonania i nowe bronie do odblokowania:D ,ale najlepsze jest na wyspie Wake jezdzenie koparkami :D hehheh mi sie podoba :D

4. Enemelek

Enemelek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tak samo jak inni Limitka i gramy :) bardzo pozytywne wrażenia aż stare czasy przy bf2 się przypominają.

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Mapki na pewno lepsze niż z podstawki, dobry klimat, tylko wkurza mnie, że nie można sobie wybrać podboju bo miesza się razem z najazd z podbojem.
    @MrDraiger nie wiem co masz do Wake, bo ja tam sobie lubię polatać Viperem :D

6. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    Wczoraj zakupiłem dodatek na wersjeX360. Pierwsze wrażenie to wow! Chaos, latające w powietrzu kule z karabinków śmigłowców, myśliwców, BWP. Mapka zatoka Osmańska jak by akcja działa się w nocy, niebo było by rozświetlone jak przywitanie nowego roku w Paryżu.
    Starcie pojazdów w powietrzu i na lądzie, sprawia że na mapce która jest bardzo duża nie wieje nudą.
    Minusem jest odrodzenie się w statku i brak możliwości dostania się na jego górę, np żeby wsiąść do jakiegoś pojazdu latającego. Znowu czekać czasami kilka min, aby pojawiła się jakaś łódź wyklucza nas z rozgrywki. Bo płynąć wpław na wyspę mija się z celem.
    Pozostałe mapki również mają swoje plusy jak i minusy, ogólnie to oceniam je na 8/10

7. ziomo8

ziomo8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A ja wole mapki z podstawki :] Dobrze, że miałem B2K za free, bo jakbym zapłacił osobno to chyba byłbym rozczarowany. Oczywiście nie zamierzam tych mapek unikać, może jeszcze się do nich przekonam.

8. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Też mnie to wkurza :) podbój z najazdem, ale mapki są bardzo fajne :) Ci co nie mają warto zakupić.

9. resident202

resident202 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na czym polega ten podbój z najazdem? Gram praktycznie tylko w podbój przez szybkie wyszukiwanie, czy to oznacza że nie wszystkie mapki z dodatku będą w trybie podboju? Nie uważacie że te mapki są za duże na 24 graczy?

10. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    W trybie ''Podboju z Najazdem'' jeden zespół na starcie kontroluje wszystkie ''flagi'', a drugi musi je odbić. ''Tickety'' w tym czasie spadają atakującemu zespołowi, więc o kampieniu z tej strony nie ma mowy... ;)
    Mapy nie są za duże, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Z resztą, pojazdy odgrywają tu sporą rolę...
    Jednak z racji tego, iż wolę standardowy tryb ''Podbój'', gram raczej na podstawowych mapach.

11. resident202

resident202 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Też lubię podbój, ale to co opisywałeś brzmi ciekawie. Mam przegrane chyba 40 h, standardowe mapki zaczynają się powoli nudzić a kuszą nowe bronie bo grając głownie technikiem odblokowałem może 3 pukawki

12. Wheelman

Wheelman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mnie ciezy ze B2K jest dodatkiem DLC w pelni tego slowa znaczeniu - dostajemy nowe mapki, nowe pukawki, nowe pojazdziki a nie same mapki i tak od kilku lat w konkurencji. Zobaczymy co przyniesie nowszy DLC oby podobna zawartosc bo DLC oznacza "zawartosc do pobrania" a nie "mapki do pobrania"

13. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Brzmi ciekawie, ale trzeba ogólnie ogarniać co się dookoła dzieje. Odniosłem wrażenie, że jest odrobinę ciężej, niż na ''podstawach'', ale może akrutat Ty się w tym odnajdziesz... ;)
    Jak chcesz nowe giwerki, to zdecydowanie polacam. Same zadania dają tyle fun'u, a czasem można normalnie pada pogryźć... :D
    Dla ''inżyniera'' (mechanika) są 2 ''misje'', w których trzeba min. ''pospawać'' 1 gościa (zabić palnikiem) i zniszczyć nim 1 pojazd ;)
    Ciężko jest zaliczyć 5 wygranych rund w SQDM, chyba że masz 3 dobrze grających kumpli, bo z ''hamburgerami'' to nie ma co grać... o_O
    Wczoraj to wbiłem z 2 kumplami i ''jakimś typem'', który nawet przykampić nie potrafił i non stop ginął...
    Co do samych broni z zadań, to najłatwiej Famasa odblokować (niektórzy twierdzą, że ta broń jest za mocna, ale jakoś tego nie zauważyłem...).
    Dobry jest MG36, fajnie pluje kulkami... :p
    Aaa i prawie każda giwerka z tych zadań ma na starcie celownik x12... ;)

Wczytywanie...

Poleć forum