1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

BAN , czyli skąd M$ wie o iXtreme w naszych napędach DVD, Człowiek podający się za pr

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez InPirats, Listopad 11, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    Nowa wiadomosc prosto z szarej strefy.

Jak donosi anonimowy pracownik Microsoft'u , korporacja planuje zbanowac okolo 1 miliona konsol , w samych USA i Kanadzie zbanowano juz blisko 600 tys.

Ale to nie wszystko. Anonimowy Xbox Live checks manager(przetlumaczcie sobie to stanowisko na jezyk polski sami:D) poinformowal scene o sposobie wykrywania konsol ze zmodyfikowanymi FW napedow DVD. Twierdzi on , ze rzeczą pozwalającą na sprawdzenie FW napędu jest aktualizacja NXE.

News ze strony team-xecuter.com:

CYTAT
    According to unconfirmed reports, MS has banned approximately 600,000 Xbox 360's in their latest wave of bans. Apparently MS are aiming to ban 1 million modified Xbox 360's by the time Christmas is over. Seems like a Merry Christmas!

A conversation with a friend who works for a call center that handles an Xbox 360 account has yielded a disturbing truth: Microsoft has started its annual Xbox Live banning spree and it has disabled 600,000 accounts so far in the US and Canada.

The target of the banning spree are mainly people who have modified their consoles to play pirated games. My trusty source says that they have been given instructions to push for a million banned accounts by the time the holidays are over.

Update:

Another post has surfaced from said employee....

CYTAT
    Quote:
    "I will post in here and hope my identity is not compromised as I will get into severe trouble.

This is what i do. I am an Xbox Live checks manager and I am the guy who helps run through the data being sent to Xbox Live that has been flagged for banning and was also discussed a very long time ago of what will "bring down all modified Xboxs"

I myself have an Cbox that has been modified because i think it is a crime what they do charging so much when the games don't even cost Microsoft half of what they are getting. Anyway, we have found a way to read the firmware. The NXE update has allowed us to do a check on the current firmware installed on the dvd drive.

The reason this was not flagged was because the code was not active. As you might have heard it was discussed about a "self destruct" code embedded in the NXE update and even before that. This was that code it wasn't a self destruct code but actually a check that was done on all drives.

This check was begun when the update was to "prepare for the last.fm facebook and twitter" this in fact was the code sent out to begin checks on ALL Xboxs.

These checks would send us information on the firmware written to the drive not the exact kind but we did an extensive form of hash check on the drive and could actually find out if it was modified in any way.

This was particularly easy on the lite-on as it was actually manufactured to serve for this purpose as our testing model.

We will not ban all consoles at once and yes all information about you has been collected a long time ago.

We have THOUSANDS of Xboxs reporting bad checks meaning modified firmware. Not all people will be banned and all the bans are done at random times

Multiple checks have been done over this amount of time so we could assure the modified Xboxs were truly modified and not just returning corrupt data.

I am sorry i did not com forward with this information sooner but this information has been critical to the cat and mouse game

This check was also done back in the xtreme days if anyone remembers that when c4eva had to rewrite it to allow the checks to come back clean well this must be done again.

Sorry all for the bannings but it is a natural process and I wish you all luck and hope you do not get banned

If you do await the new firmware that is begin developed and cheers to you all you wanted to know it now you got it.

Czy to wszystko jest mozliwe? W koncu mamy do czynienia z Microsoft'em , ocencie sami...

BTW , scena komentuje ta wiadomosc tak :
    CYTAT
    This sounds a little horse shit to us but you never know...
    wink.gif

Zródło: Team Xecuter

2. Lotnik421 Xbox One

3. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Kto wie ;) Nie czytałem tego po ang bo mi się nie chce, ale mi się wydaję, że oni właśnie sczytują firmware, a nie to, że odpalony pirat był. Więc sama przeróbka gwarantuje bana :)

4. sautors

sautors Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    BP
    Mi tez tak sie wydaje... w sumie tez banika oberwalem teraz mysle co dalej? Czy plyte glowna wymienic czy przesiasc sie na ps3..

5. juziex

juziex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Przemysl
    Moze to byc prawda czasami. Ja mam wersje iXtreme 1.5 i jeszcze nie aktualizowalem NXE. Wchodząc na live pyta mnie czy chce jej dokonac.

6. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Nie zdążylem się obejrzeć , a moj news juz tutaj wylądowal :D

7. sautors

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    BP
    To w ogole jej do neta nie podlaczaj ; x dysk uratujesz jak cos

8. wars80

wars80 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzisiaj 3 dzień

Jak w temacie dzisiaj 3 dzień akcji MS banują konsolki. Wiadomo ile takie akcję trwają??

9. juziex

juziex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Przemysl
    Do neta w ostatnim tygodniu podlaczalem kilka razy. I wlasnie wyskakuje mi odrazu okienko zeby zrobic akutalizacje. Za kazdym razem daje nie, teraz to w ogole nie bede podlaczal.

10. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    teraz takie Ot;

Ban MS polega na tym,że np nie masz wogole NXE wgranego do konsoli tylko masz oryginalny no i ok i gdy chcemy zagrać w daną grę to na niej jest już folder update no i jesteś zmuszony jak chcesz grac to aktualizuj jak nie chcesz grac to nie aktualizuj i w tym właśnie,rzecz aktualizując konsole ONLINE twoje firmware z napędu zostaje odczytane poprzez MS a to kiedy oni cię zbanują może to być dopiero za miesiąc ale już jest pewne,że dostaniesz bana w najbliższym czasie.Następnie aktualizacja konsoli nigdy nie podłączanej do neta,po zaktualizowaniu takiej konsoli nowym np NXE i grając offine nigdy bana nie złapiesz,ale przy najbliższej chęci podłączenia konsoli do neta ban murowany,tak więc tajemnica MS rozgryziona.

11. adidas2009

adidas2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polnocna czesc kraju ;).
    No tak, ale załóżmy że osoba kupi uzywana konsole i gra na oryginalach, dostaje bana i wchodzi na droge sadowa z M$.

Jak dla mnie to jest marketing - popatrzcie ile ludzi kupuje nowe konsole po banie, baa M$ nic na tym nie traci bo zaoszczedzi jeszcze na gwarancjach ludzi - wystarczy spojrzec na statystyki ile nawet Falcon'ow lądowało na gwarancji.
    Zauważcie że przerobienie konsoli jest bardzo proste wystarczy wgrac tylko FW co zajmuje 10 minut i nie sądze żeby taka firma jak M$ nie miala sposobu/pieniedzy na zablokowanie tego ;).

12. elempl

elempl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    banują banują aż zbanują :D

13. sebool12

sebool12 Guest

(tłumaczone przez google translator...

Hmm czyli teraz trzeba się rozglądać za konsolą z Benq? ;|

14. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Jaki 3 dzień? :D W Polsce to już od ponad tygodnia trwa fala banów a w sumie to już chyba ponad 2 tygodnie... Aha i ma trwać ta fala do świąt ;)

15. Bazajaytee

Bazajaytee V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się znamy?
    to co, od tej chwili jak ktoś zaktualizował konsolę to połączenie z netem gwarantuje bana??

16. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Prawdopodobnie obecna fala ma trwac do swiat.

===========

Co do newsa... nie wierzyl bym temu tak do konca , kazdy moze sie podac za takiego pracownika i naopowiadac kupe aresztantow.
    To nie zmienia jednak faktu , ze teoria moze wydawac sie w miare prawdopodobna. Sam rowniez mialem podobna teorie. Aktualizacja wydaje sie byc procesem , w ktorym MS moze wyciagnac najwiecej informacji z naszej konsoli.

Aktualizacja offline...
    Mozliwe , ze konsola zapisuje logi z aktualizacji na dysku czy karcie pamieci. A gdy konsola polaczy sie z XBL log zostanie wyslany do MS.

Mysle , ze warto powstrzymac sie narazie przed wszelkimi aktualizacjami i poczekac na nowy , prawdopodobnie niewykrywalny iXtreme.

17. elempl

elempl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    generalnie wyglada na to ze tak

18. sautors

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    BP
    no to fajnie, zagraj w fife moze dostaniesz :D

19. baton

baton Moderator Członek Załogi Moderator Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    879
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Miasto:
    SZ/OST
    Koledzy ja ma pytanie kupiłem elita liteon ix 1.6 we wrześniu na początku podpinałem konsole do neta chciałem na xbl ale mój net coś tam blokował(w ogóle nie założyłem konta na live) i zrobiłem w ciągu tych dwóch tygodni aktualizacje online.Później długo nic bo właśnie coś tam się z banami się zaczynało od momentu wyjścia tekkena 6.Raz zrobiłem aktualizacje z pena(ta wersja $SystemUpdate_Fall09_8955) Czy takie korzystanie z neta też grozi banem i co znaczy NXE

20. Bazajaytee

Bazajaytee V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się znamy?
    Ja ściągnąłem aktualizacje z xbox.com (Fall_09 czy coś takiego) zainstalowałem z pendriva i mam teraz opcję wysuń tackę. Czy teraz jakbym podłączył konsolę do XBL to miałbym bana??

edit: nie zauważyłem posta wyżej, ale mimo to proszę o odp ;p

21. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    "...nie bój nie bój odetną Ci!..."

Wczytywanie...
Status Tematu: