1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Bardzo ciepły radiator od GPU

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez tommyw200, Styczeń 29, 2013.

1. tommyw200

tommyw200 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam!
    Mam problem:
    Niedawno czyściłem Xboxa, wymieniałem pastę termoprzewodzącą i uszczelniałem tunel. Myślałem, że to coś pomoże na te temperatury GPU. Jednak dalej, po około 10 minutach gry w Crysisa 2, albo w MW2 radiator graficznej jest tak ciepły, że go dotknąć nie umiem. Z CPU nie mam najmniejszego problemu-na moje oko ma 40-50 st w stresie. Konsola to Elite Jasper...
    Co ja mogę w tej sytuacji począć?
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    możesz zmienić konfigi i ustawić mniejszą temperature docelową

4. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
  5. tommyw200

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sorki, ale nie mam JTAGA/RGH czy tam tego FSD3. Szukam jakiegoś innego sposobu.
    Wydaje mi sie raczej, że to nie jest normalne. Jeszcze miesiac temu tak nie było.

6. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Jeżeli to Jasper to nie ma powodów do niepokoju, te konsole działają stabilnie w największym skwarze..kto ma RGH to wie jakie tempy są po skończeniu giercowania.
    Widziałem ludzi którzy podłączali wentylatory do zewnętrznego zasilania z regulacją napięcia co pozwala na sterownia szybkością wiatraków - nie polecam tego rozwiązania.
    Myśle że wymiana pasty i uszczelnienie tunelu to i tak dużo dla Jaspera, a temperaturą się nie stresuj.

7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    mi odradzano wymianę pasty w jasperze i tego nie robiłem - mam RGH i temperatury GPU i RAM są w okolicach 70stopni, CPU rzadko przewyższa 50 a jak dotykam obudowy z wierzchu to nawet nie jest letnia, coś ~30 stopni
    myślę że bardziej jej zaszkodziłeś tą wymianą pasty niż pomogłeś.

8. tommyw200

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W sumie masz rację, bo użyłem jakieś syfiatej pasty silikonowej, która ma z 5 lat. .
    Teraz pytanie:
    Czym zmyć starą pastę z gpu? Spirytusem? Bo nie chcę nic spierdzielić. A, i nałożę nową pastę Silver A. 5. Powinna być dobra.

9. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    tak spirytusem i waciki

10. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    na zimowe wieczory jak znalazł :nightmare: ... nie wiem po co ludzie grzebią w konsoli gdy działa jak należy - tylko można coś spieprzyć, moim zdaniem głupota!

1 osoba to lubi.
  11. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Odp: Bardzo ciepły radiator od GPU

Bo choćby pasta termoprzewodząca traci swoje właściwości, np. wysycha. Przez co temperatury podzespołów stają się wyższe niż początkowo, ponieważ wiatrak/radiator gorzej radzi sobie z odprowadzaniem ciepła.

Inna sprawa, że osobiście raczej tej pasty nie wymieniam, bo wychodzę z założenia (pewnie błędnego), że układy i tak potrafią wytrzymać obecnie bardzo wysokie natężenie ciepła :)

/Wysłane z telefonu./

12. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Top Secret:)
    Uzyles badziewnej pasty termoprzewodzacej.w jasperze to tunel uszczelnic i nie ruszac nic wiecej. Wyczyc z tej pasty kup porzadna powino byc oki.dopnij dobrze zaciski. Radiator z dolu tez przetrzyj z tej pasty silokowej zloz powino smigac.

13. dragon12

dragon12 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Zastanów się czy to wina pasty , jeżeli radiator jest gorący pasta spełnia dobrze swoją funkcje przewodnictwa ciepła. Gorzej gdyby radiator był chłodny , wtedy można podejrzewać , że pasta stanowi wartswe izolacyjną między radiatorem a gpu i swojej funkcji nie spełnia.

Poza tym łatwo możesz sprawdzić czy temperatury na jasperze są wysokie bez rgh. Domyślnie nand jest ustawiony aby trzymał temperatury maksymalnie ~75 C. Jeżeli masz podobną temperature to wentylatory powinny pracować bardzo, bardzo głośno , coś w stylu suszarki , itp. Zauważyłbyś to. Jeżeli działają z normalną, przeciętno predkością nie ruszałbym.

14. Xzychu

Xzychu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dokładnie, jak radiator jest gorący to dobrze bo znaczy ze ciepło idzie z procesora na niego. Problem byłby jakby był "chłodny". Pasta tylko Arctic Silver ;)

Wczytywanie...

Poleć forum