1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

bardzo dziwny problem, nie wiem jak sprecyzować

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez kussiek, Kwiecień 16, 2012.

1. kussiek

kussiek Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mój problem wygląda tak: pewnego razu dostałem RROD, dokładnie 0102 (zimne luty pod CPU), wysłałem xboxa do naprawy, został szybko przywrócony do formy. Jako że były święta trochę pograłem z kuzynem (dosłownie "trochę" góra 4 godziny gry dziennie z przerwami, więc na jednej sesji na pewno nie dłużej niż godzinę). Potem konsola stała nie używana przez kilka tygodni. Kiedyś gdy chciałem zagrać PUF! niespodzianka, znów RROD, jako że była na gwarancji serwisowej odesłałem ją. Nie będę się wgłębiał ale miałem duże problemy z serwisem, który nie chciał uznaź gwarancji, wreszcie po bagatela 1,5 miesiąca odesłali mi konsole. I co? CPU naprawiony nie ma RROD, niestety powjawia się to co widać na filmiku, lub "poszatkowany" obraz zawiesza się. Możecie mi powiedzieć czego to wina? i w jaki sposób to naprawić? Problem z XBOX360 po naprawie RROD - YouTube

Tak, RROD się jednak pojawił, znów 0102

Chciałbym coś dodać: otóż rozebrałem xboxa prawie do zera, poskręcałem, gram 2 dni i zero RRODA, bardzo mnie to dziwi, wie ktoś może czemu może tak być?

2. Lotnik421 Xbox One

3. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Na filmiku to trochę mało widać... Jeśli pojawiają się artefakty i konsola się zawiesza to prawdopodobnie siada GPU. Pewnie pierwszy raz to serwis tylko wygrzał układ i tyle. Po dobrym relfow konsola powinna pochodzić conajmniej 6 miesięcy jeśli pady pod układem nie były utlenione. Drugi raz przygrzali za mocno i masz... Jeśli konsola wcześniej nie była naprawiana to serwis dał ciała.
    Jaka data produkcji konsoli?

4. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    na twoim miejscu bym się cieszył ,że to działa i to nie jest naprawa ,za pierwszym razem pewnie przelecieli gpu hot air. Za drugim może coś więcej porobili problem tam jest z gpu/hana lepiej to chodzić już nie będzie i ładować w to kasy nie warto. ale wymiana gpu na nowy może dać coś na więcej

5. kussiek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To już niestety nieaktualne, rozkręciłem konsolę i po 15 minutach gry bez obudowy wyskoczył RROD, co za dziadkowski serwis, po prostu złość się w człowieku kumuluje. Ledwo doszła paczką już nie działa... kur*a mać! Macie może jakiś zaufany serwis który zajmuje się naprawą wysyłkową, gdzie bez obaw odeślę konsolę i nie będę musiał szarpać się z "fachowcami" ? mój błąd to 0102.

6. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    To samo miałem z pewnym profesjonalistą na allegro jakieś 50 tysięcy punktów temu, nie naprawiaj bo to tymczasowe rozwiązanie, sprzedawaj, kupuj jaspera i masz spokój

7. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    na forum jest kilku dobrych fachowców :) ale to i tak już dużo nie zmieni rrod wróci tylko ,że dużo póżniej . a zwykle serwisy ci wygrzeją hot airem gpu pochodzi z miech i to samo. zrobili ci to szuszarką chyba ,że wysyłke ledwo wytrzymało.

8. kussiek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    powiem tak: jestem niedzielnym graczem, mam inne wydatki, nie mogę pozwolić sobie na nową konsolę, dajcie mi link, lub kontakt do kogoś sprawdzonego kto zajmie się tym w dobrych pieniądzach.

9. Kamilloks

Kamilloks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Sulechów
  10. kussiek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Chciałbym coś dodać: otóż rozebrałem xboxa prawie do zera, poskręcałem, gram 2 dni i zero RRODA, bardzo mnie to dziwi, wie ktoś może czemu może tak być?

11. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Czasami się zdarza takie "cudowne uzdrowienie". Nie chcę Cię martwić, ale może tygodnia nie wytrzymać... Obym się jednak mylił:)

12. kussiek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Raczej się zbytnio pozytywnie nie nastawiam. Poszedłem do serwisu zapytać czy nie prowadzą takich napraw i serwisant powiedział że za 100 zł to on mi mógł co najwyżej zrobić to hot air. I oni nie prowadzą reballingów, ale mogą też zrobić hot air i dać gwarancje, i się zastanawiam czy by się to nie opłacało? to uczciwi ludzie i nie mam wątpliwości do tego, że jak nie pójdzie to gwarancje uznają.

13. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak Ci zrobi hotem to konsola wytrzyma Ci góra 2 miesiące. Sam tak naprawiłem swoją pierwszą konsolę i pochodziła 2 miesiące z groszami. Luty pod układem muszą zostać wymienione inaczej nici ze skutecznej naprawy. Poczytaj na necie jak to wygląda, albo napisz na PW to Ci to zobrazuję
    Szkoda Twoich nerwów i pieniędzy na tego typu naprawy. Poszukaj gdzieś w okolicy dobrego serwisu co robi reballing. Średnia cena to około 200 zeta. Może 150, ale to już minimum absolutne.

14. kussiek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W mojej okolicy reballing kosztuje od 300 - 350 zł :/

15. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Takie ceny to tylko w wielkich miastach...

16. kussiek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    tak się akurat składa że mieszkam na prowincji, w 28 tys mieście. A w wielkich chyba jest raczej taniej, bo więcej serwisów, więc rywalizują o klientów, a u mnie jest 1, góra 2 które się tym zajmują, więc jak ktoś chce naprawić to musi skorzystać z ich usług, albo jeździć do wielkich miast.

17. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No co by tu nie powiedzieć - nie jest to prosta naprawa. Dodatkowo dobry sprzęt kosztuje tyle co nowy samochód... Także takie ceny mają swoje wytłumaczenie.
    Dobra, koniec już trzaskania postów:) Powiedziałem co wiedziałem. Pozdrawiam.

18. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Napraw konsolę i sprzedawaj jako cud, miód i orzeszki (a co! :p) i kupuj nową lub używaną na dobrym chipsecie. Na allegro możesz wyrwać sporo tanich, nie zajechanych konsol, które pochodzą długo. Swoją naprawisz, za miesiąc padnie i tak w kółko będziesz dokładał do interesu, aż zaczniesz wyrzucać kasę w błoto.

Napraw - puść jakiemuś jeleniowi, niech on się martwi. Bądźmy szczerzy :D

Wczytywanie...

Poleć forum