1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

BARDZO PROSZĘ O POMOC!!! XBOX sie wiesza podczas gry...

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez mad000, Styczeń 3, 2011.

1. mad000

mad000 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bardzo proszę o pomoc wszystkich wtajemniczonych!!! Otóż kupiłem na Allegro ok. rok temu Xboxa. Miał on naprawianego RROD'a jeszcze przez poprzedniego właściciela. Gdzieś 2 miesiące temu wyskoczył mi E74, więc oddałem konsole do porządnego serwisu w Krakowie i wymieniłem układ graficzny za 180 zł. Po odzyskaniu go wszystko było ok przez miesiąc. Nagle podczas grania obraz zaczął mi "zamarzać" tz. wszystko na ekranie zamiera w bezruchu natomiast włącznik xboxa jak i przycisk od wysuwania tacki działają. Czasami nawet jak wcisnę centralny na padzie to słychać dzwięk wejścia do menu ale po tym już całkowita zawiecha. Dzieje się tak po ok. 5 min gry, a po zrestartowaniu konsoli znowu mogę grać 5 min. i tak w kółko. Na początku myślałem, że to wina napędu lub dysku, jednak dzieje się to samo po wyjęciu dysku jak i po zrzuceniu gry na dysk (a jak wiadomo napęd wtedy nie działa). Jestem w kropce i nie wiem co robić... Dopiero co wywaliłem 2 stówy na naprawę a tu znowu coś się dzieje.... Dodam jeszcze, że parę razy stało mi się to wcześniej ale były to naprawdę sporadyczne wydarzenia. Mam Xboxa Premium z 2006 r. (wiem, że stary).

BARDZO PROSZĘ O JAKIEŚ RADY!!!

2. Lotnik421 Xbox One

3. lumpek933

lumpek933 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    niestety drogi userze prawdopodobnie zbliza sie kochany przez wszystkich graczy RROD ... czesto po E74 wyskakuje wlasnie RROD, sam bylem 2 razy jego ofiarą.

4. Ces

Ces Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    zrob jak poprzedni wlasciciel sprzedaj glupkowi...

5. mad000

mad000 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To by nie było jeszcze takie złe ponieważ na tą naprawę dostałem gwarancję... Ale myślicie, że to będzie wina RRoD'a??

6. Ces

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak.

7. szychabarca

szychabarca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Barcelona
    Najlepiej kupować nową konsolę a nie używaną, gdyż nigdy nie wiadomo co się z nią działo i ile pociągnie. Prawdopodobnie już pada. Ja mam Premiuma z 2008 roku i jak na razie żadnych kłopotów nie miałem, jedynie musiałem wymienić napęd bo laser padł.

8. mad000

mad000 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wiem ale nie miałem tyle kasy... Czyli oddam na gwarancję i sprzedam za grosze... A na temat tego e74 i RRoD'a ... Koleś powiedział w naprawie że te 2 błędy spowodowane są zaniknięciem zimnych lutów na GPU. Więc nie są one spowodowane tym samym problemem??? Ponieważ jeśli to było to to ja wymieniłem cały układ graficzny na który zostały naniesione nowe kulki z ołowiową cyną a całość była lutowana profesjonalną stacją lutowniczą na podczerwień, która kosztuje 8000zł.

9. szychabarca

szychabarca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Barcelona
    Najlepiej oddaj na gwarancji jeżeli taką posiadasz i sprzedaj jeżeli masz za co zainwestować w nową.

10. lumpek933

lumpek933 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    tak jak wyzej, oddaj na gwarancje i sprzedaj, nowe konsole w wersjach dla ubogich nie sa takie drogie... Slim 4 GB mozna dorwac za 700 zl wiec jest to koszt arcade + max 200 zl ale masz pewnosc ze ta konsola pochodzi do konca tej generacji, no chyba ze bedziesz gral na niej w bunkrze bez dostepu powietrza i do tego zawinieta w folie to wtedy moze ci pasc...

11. Ces

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja za 800 zl kupilem slima nowego 4 GB + 2 gry wyscigowe + jeden bezprzewodowy pad i okablowanie, zasilacz.

12. mad000

mad000 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wolałbym jednak starszą wersję, ponieważ do mojej konsoli mam całkiem fajny zestawik... Ile mógłbym zawołać za samą konsolę bez osprzętu??? Wtedy kupiłbym Jaspera i może miałbym spokój...

13. oprino13

oprino13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Młodów
    Mam bardzo podobny problem, najpierw gra się zacięła a po restarcie konsoli wyskoczył E74, po ponownym restarcie już nic się nie wyświetla tylko migają 3 czerwone diody konsola również z 2006r. wersja premium. Warto oddawać to do jakiegoś serwisu na naprawę czy może kupić sobie za +- 300 sprawną konsole też z 2006 bez osprzętu i mieć zapasowe części. Czy jednak trochę więcej nazbierać i próbować wychwycić jakiegoś Arcade Jaspera albo jakiegoś Elite również bez osprzętu ? Oczywiście interesuję się tylko wersją przerobioną, wiadomo że taniej wyjdzie nieprzerobiona ale nie wiem czy byłaby jakaś trudność w wymianie napędu z mojego zepsutego Premium. Doradźcie co mam zrobić ;/

14. mad000

mad000 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Możesz spróbować naprawić... Najtańsza naprawa kosztuje 120 zł

15. oprino13

oprino13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Młodów
    No wiem, że mogę, ale czy będzie to opłacalne jeśli pogram 3 miesiące i znowu coś się stanie... Nie wiem co zrobić dlatego zapytałem tu bo nie chciałem robić nowego tematu

16. Daniel1979

Daniel1979 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    SCI
    Bo płyta była wygrzana i tyle. Pochodzi na chwilę i 3Rrod znów błyśnie. Jeśli był by to prawdziwy reballing to gwarancja wynosiła by conajmniej rok. Czyste naciąganie przez servisy. Z mojej strony - oddał bym ją do tego samego serwisu. Za tą kasę nich to zrobią tak jak należy , a nie 5 minut w piekarniku potrzymać.

EDIT
    Sprawdz jakie powietrze leci , może jest coś z chłodzeniem , zapomnieli paste dać (albo dali do zębów).

17. gregoryfx

gregoryfx Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Brzegi / Kielce
    Witam, ja miałem podobny problem z konsola Xbox 360 Falcon, gdy zagrałem z 15 min w GTA IV lub inna bardziej wymagająca graficznie grę to gra bardzo sie przycinała (ok 5FPS), nie czekałem aż zawita na mojej konsoli "czerwony pierścień" tylko zabraliśmy się do roboty. Rozebraliśmy konsolę, odwrócone zostały wentylatory aby wdmuchiwały zimne powietrze do konsoli, zostały wycięte metalowa kratka zasłaniająca wentylatory. Obroty wentylatorów zostały zwiększone, ale mam regulację więc nie musi mi cały czas chodzić na pełnych obrotach. Radiatory zostały wypolerowane, aby lepiej dolegały do układów i szybciej odprowadzały ciepło, oraz nałożona pasta termoprzewodząca. Dodatkowo na pamięci RAM założone zostały radiatory. Na koniec od góry gdzie znajduję się HDD Xbox, została wyjęta plastikowa i wycięta metalowa kratka i w puste miejsce założony mały wentylator który wyciąga gorące powietrze, aby powietrze szybciej mogło się wydostać.

Po tej operacji konsola działa bez problemu od roku, już nigdy nie miałem tego problemu. Oczywiście cały zabieg naprawy konsoli wykonał mój Tata, któremu bardzo dziękuje.

Pozdrawiam.

Wczytywanie...

Poleć forum