1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

BenQ G2420HD + Creative Inspire T6200 + X360 Slim

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez vi2, Sierpień 4, 2010.

1. vi2

vi2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jako, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się serdecznie ze wszystkimi przywitać.

Witam serdecznie ;)

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna konsoli i wybór padł już na najnowsze dziecko MS. Mój problem dotyczy połączenia sprzętu wymienionego w temacie. Jako (były) zagorzały PCtowy gracz dorobiłem się całkiem niezłego (IMO) w/w sprzętu, tj. monitor BenQ G2420HD i głośniki Creative Inspire T6200 i nie mam ochoty inwestować w nowy telewizor i kino domowe.

Mimo mnogości tematów poruszających kwestie głośników komputerowych i Xboxa nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującej odpowiedzi (głównie dlatego, że linki do Allegro witały mnie słowami, że dana aukcja już nie istnieje), więc pytam, czy jest jakiś w miarę nie skomplikowany/nie kosztujący zbyt wiele sposób, aby uzyskać dźwięk 5.1 przy Xboxie za pomocą wspomnianych głośników (najlepiej, jeśli dałoby się zmieniać wyjście z X'a na PC i odwrotnie bez nurkowania i przepinania kabli, choć zgaduję, że takie rozwiązanie nie należałoby do najtańszych (o ile jest w ogóle możliwe)).

Co do monitora to jestem w 99% przekonany, że przy podpięciu PC przez D-Sub i X'a przez HDMI będę w stanie zmienić wyświetlany obraz przez 1 naciśnięcie przycisku Source.

Pozdrawiam (i mam nadzieję, że nie zostanę zjedzony za powielenie już tyle razy wałkowanego tematu, naprawdę gdybym był w stanie uzyskać pewność, że wszystko będzie ładnie działać, to bym go nie pisał ;))

#edit

*facepalm* Boże, jestem ślepy. Znalazłem odpowiedź, wcale nie była tak zamaskowana jak myślałem. Temat do usunięcia, przepraszam za zaśmiecanie.

#edit 2

Heh, a jednak przedwcześnie się ucieszyłem. Według tego co znalazłem w temacie do którego link kryje się pod "odpowiedź" jest napisane, że dźwięk 5.1 można uzyskać tylko przez kabel optyczny, a z tego co mi wiadomo, to takiego moje głośniki nie posiadają. Czyli nie mogę mieć żadnych nadziei na to, że uda mi się go uzyskać? :( Czy w najgorszym wypadku jest możliwość, żeby zrobić z tego 2.1 w taki sposób, żeby 2 satelity działały jako jeden kanał?

Tutaj niby ukryta jest odpowiedź na pytanie, czy można podpiąć głośniki pod X i PC naraz, ale jakoś nie mogę się w tym odnaleźć (zbyt chaotycznie wyjaśnione, jak dla mnie). Mógłby ktoś jeszcze raz mi to wyjaśnić? Tak po kolei ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. zero2

zero2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    IMO.. bo nie chce mi się myśleć i zagłebiac w temat, teoretycznie jest to możliwe.. jeżeli Twoja karta dźwiękowa ma wejście optyczne, i odpowiednio ustawisz sterowniki kompa (oczywiście w roli ścisłości XBOX->włączony PC_>głośniki) to będzie to należycie działało :) jeżeli to nei wchodzi w grę musiz mieć jakąś jednostke zewnętrzną do dekodowania dźwięku (amplituner albo jakiś lepzy soundblaster czy cuś :D ) który poda to na głośniki.. ot proste i logiczne.. aha "i wejście x-a i pc" jak to pisałeś nie da się zmienić... x podaje dźwięk tylko po hdmi albko opticu w 5.1.. a "przełączek" na to nie ma...

4. vi2

vi2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co do karty dźwiękowej, to mam Sound Blastera Audigy i z tego co widzę na obrazku, posiada coś takiego jak wejście optyczne. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, jeśli mam włączony PC, głośniki podpięte do tego SBA i SBA optycznym kablem podpięte do X'a teoretycznie powinno działać, tak? Mógłby to ktoś potwierdzić? ;)

5. 360

360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    ŁÓDZ
    jesli dobrze mi sie wydaje to xboxa pod wejscie opt, a glosniki pod wyjscie tej karty i musi dzialac ,pozdrawiam ewentualnie taka karta
    http://allegro.pl/item1176755755_karta_muzyczna_creative_x_fi_xtrem_pci_e_7_1_kurie.html

Wczytywanie...

Poleć forum