1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Bethesda: "Wciskanie multiplayera na siłę nie ma sensu"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Lipiec 22, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63

Otwarte przestrzenie w grach z serii The Elder Scrolls teoretycznie aż proszą się, by wpuścić do nich więcej graczy. Skyrim, jak doskonale wiemy, będzie zawierać tylko tryb dla jednego gracza. Pete Hines z działu marketingu Bethesdy słusznie bowiem twierdzi, że wrzucanie multiplayera na siłę to strata sił i czasu.

Hines o bezsensowności wprowadzania multiplayera, który przerasta formę nad treścią, mówił na łamach magazynu Edge. Jak czytamy:

Czy muszę coś dodawać? Szczerze mówiąc, przemierzając światy w Morrowind i Oblivionie cieszyłem się ich odkrywaniem jak dziecko, które pierwszy raz wyszło z kołyski. I gdyby ktoś mi właził w paradę, kiedy zwiedzam kolejny zagajnik, dostałbym furii. Całe szczęście, że ekipa Bethesdy stara się myśleć rozsądnie.

źródło : Bethesda: "Wciskanie multiplayera na siłę nie ma sensu" / CD-Action

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    I to lubię. Dobra gra będzie jak za starych dobrych czasów gdy jeszcze single się liczył bardziej niż multi w jakiejkolwiek grze ;)

Jako że wychowywałem się praktycznie na Morrowindzie, mogę tylko powiedzieć - czekam z niecierpliwością :)

4. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Oj, też 'wychowałem' się na Morrowindzie. Ta gierka otworzyła mi drzwi przed gatunkiem RPG ;) Ten niepowtarzalny klimat, muzyka, niesamowita grywalność i jeszcze raz klimat. Takiej gierki ciężko szukać w ostatnich czasach, mam nadzieję że Skyrim dorówna Morrowindowi, a nawet będzie od niego lepszy... Chociaż - Morrowind to gra idealna, więc bardzo w to wątpię ;)

5. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Ja pewno też zagram chociaż w serie TES zbytnio nie miałem okazji pograć ;]
    Żałuje jednak że zepsuli tak wspaniałą grę jak Gothic ;/

6. RaaDeeK

RaaDeeK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    i dobrze, bo w wielu grach MP to smiech na sali (np. Assassins creed... wprowadzili to "na sile" i udawali ze jest mega zajawkowy)

7. koxy

koxy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja wychowałem się na Arenie: Daggerfalu jeszcze w czasach gdzie multi było w powijakach... Później Morrowind ahh klasyka, Oblivion zawiódł mnie lekko, ale Skyrim musi pokazać naprawdę klasę i mam nadzieję, że tak będzie. :)
    Dobrze że nie ma multi w tych grach, ale chciałbym żeby zrobili kiedyś MMO właśnie w takich klimatach jakich serwuje nam Bethesda w swoich produkcjach.

8. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Od Bethesdy powinny inne studia się uczyć, nie wciskać bele syfu na siłę. TES od zawsze był grą single player, nie wyobrażam sobie multi w tej serii, po prostu multi nie pasuje do wszystkich gier...

9. Uped

Uped Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mają rację, skoro multi jest pchane na siłę to już skazuje grę na niepowodzenie. Po za tym jakoś nie wyobrażam sobie multi gry RPG. Te gry powinny być zawsze single.

10. biggum

biggum Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Być może świat Tamriel jest niezłą podstawą, aby umieścić w nim grę typu WOW, czy Guild Wars i tylko tak wyobrażam sobie multiplayer w tym świecie. Póki co jednak tak jak piszecie, niech seria Elder Scrolls zostanie tylko i wyłącznie przeznaczona do trybu Single. Dobrze że autorzy Gry podzielają to zdanie

Pozdrawiam

11. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    W takiej sytuacji producent powinien zaddać sobie pytanie czy robi zwykłą grę czy MMO jeśli zwykłą grę to po co tam multi player zepsuje grę tak jak piszą, a jeśli chce zrobić MMO i pobić rynek czyli word of warcraft to powinien dołożyć tak z 4 miliony jeszcze i dopiero zacząć robić.

12. Teh_DoDi

Teh_DoDi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Nowa Ruda/Słupiec
    Na gierkę czekam od dawna. Szkoda tylko,że wersja PC podobno ma być portem z Konsoli....[uproszczony interface itd.]

13. Don Joinciano

Don Joinciano Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biała Podlaska / Warszawa
    Nie podobno. :) Skoro twórcy tak mówią, to znaczy że tak będzie.

14. ProEloHajter

ProEloHajter Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mrągowo
    Jak dla mnie świetnym przykładem, pchania multi na siłę, jest Duke Nukem Forever. Bethesda dobrze mówi, jeśli gra jest robiona głównie pod single to nie powinni robić szajskego multi.

15. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    I o to chodzi. Niech to będzie gra z najlepszą fabułą i najlepszym singlem jaki może być. Jak nie ma MP to mogą w pełni poświęcić się robieniu SP. :)

16. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Czytam władcę pierścieni właśnie. Chciałbym, MMO w krainie fantasy, nie polegającym na schemacie idź zrób questa i wróć, tylko takim, żeby się gracze spotykali w gospodach, wspólnie podróżowali i ogólnie tworzyli wspaniały klimat. Ponoć jest tak na serwerach RPG w WoWie.

17. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    #up -

No to koniecznie ściągnij Silkroad Online, wspaniałe mmo, o wiele lepsze od WoW'a, Tibii i innych. Przede wszystkim jej cechą jest niesamowity klimat, i współpraca z innymi graczami - karawany na wielbłądach, koniach przez cały niebezpieczny świat gry, wspólne polowania, wspólne napadanie na innych graczy, i wiele wiele innych... Silkroad-Online.pl - Najstarszy Polski Portal gry Silkroad

Przepraszam za offtop, ale koniecznie musiałem odpisac koledze u góry ;)

18. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Odpal Wiedźmina 1 i 2 - zdecydowanie fabularnie zamiata w klimatach rpgów ;)

IMO Skyrim nie podskoczy Wieśkowi ;)

19. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Myślę, że 'częściowy' multiplayer mógłby być dobry. Częściowy, czyli np. arena, jak w pierwszym Fable. PvP między graczami. Nie byłoby to związane z fabułą, a mogłoby wydłużyć rozrywkę, byłby to dodatkowy sposób na 'przyexpienie' lub zarobienie pieniędzy.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum