1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Błąd 0102, Potrzebne rady

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez leekey, Grudzień 11, 2011.

1. leekey

leekey Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, jestem nowy na tym forum i zaznaczam że nie jestem "obyty" z konsolami xbox360, ale swoją wiedzę uzupełniam jakże cudownym urządzeniem zwanym Google:p Jednakże chciałbym uzyskać opinię kilku osób znających się na rzeczy. Do sedna...

Kilka dni temu podczas grania konsola się zawiesiła i po jej ręcznym restarcie wokół włącznika pojawiły się 3 mrugające diody. Dowiedziałem się jak odczytać kod błędu, jest to kod 0102 czyli zimne luty pod GPU. Z początku się tylko uśmiechnąłem, ale sprawa okazała się bardziej skomplikowana ^.^

Zacząłem szukać informacji na temat usunięcia tej usterki i kosztów. Po przeszperaniu kilku for oraz allegro, podzwoniłem do serwisów gdzie powiedziano mi że taki defekt naprawia się metodą reballingową, a koszt tego zabiegu to zakres od 200-300zł...

Konsola jest z 2006roku, dowiedziałem się że mają one tendencję do przegrzewania się co własnie prowadzi do uszkodzenia, zerwania połączeń lutów. Jako że zbyt zamożny to nie jestem to trochę szkoda wyrzucać mi ~250zł na naprawę konsoli, w której za kilka dni/tygodni uszkodzenie może się powtórzyć...

W jednym z serwisów dostałem ofertę wymiany mojej niesprawnej konsoli +500zł z mojej strony, na Slima z 2010r bez dysku. Porównywałem obie konsole i niepodważalnie Slim jest lepszy pod względem rozwiązań technologicznych jeśli chodzi o pobór mocy. Jednym słowem konsola się tak nie grzeje i możliwość wystąpienia zimnych lutów drastycznie spada:)

Czy zamiast dysku mogę użyć jednego/dwóch pendrive'ów 16GB ? Ktoś z was stosuje tą metodę? Czy są jakieś problemy?
    I w końcu, czy bardziej opłaca mi się reballingować Arcade'a z 2006roku czy może lepiej dołożyć 500zł na "nowego" Slima ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Zaznaczam że nie preferuję żadnych "domowych" prób naprawy mojej konsoli bo raz, że się na tym nie znam, a dwa nie chciałbym jeszcze pogorszyć sprawy :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. BROLY

BROLY XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Białaczów
    powiem Ci szczerze że zaoferowali Ci dobrą ofertę:) ja bym tak zrobił na Twoim miejscu ;p RRod wróci prędzej czy później.
    Dołóź 500 zł i bedziesz miał konsole na kilka lat.Zamiast 2 pendrive'ów 16 gb. lepiej będzie Ci się opłacało kupić dysk 60 gb na allegro są po 60 zł.
    Ale jeśli już tak bardzo będziesz chciał to możesz mieć dwa pendrive

4. Jax9000

Jax9000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    No nie powiem płacić 300zł to ryzykowny wydatek. z kolei 500zł to duży wydatek. Oferta jest dobra tym bardziej że ten slim to pewnie prawie nówka. Na pewno nie będzie problemu z przerobienie w razie gdybyś chciał. Wybór należy do Ciebie ale ja bym brał slima, ew sprzedał konsole na części.

5. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    tylko przeróbka tego slima od 150zl, i naprawiać fata z takim rrodem się nie opłaca bo taki rrod i tak wróci , najlepiej to zrobić hot air i sprzedać

6. Baloon 360

Baloon 360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Naprawiam konsole i wiem że samym hot-airem nie da rady tego naprawić jedynie można pogorszyć sytuacje.

Wczytywanie...