Błąd E74- pilna odp !!

szank

Użytkownik
Użytkownik
Witam wszystkich, wyskoczył mi dzisiaj błąd e74 co jak wiadomo oznacza błąd układu ANA/HANA. Kabel sprawny. Mam w związku z tym jedno pytanie:

Xboxa rozkręcałem pare razy, ale tylko wyciągałem napęd, nie ruszałem radiatorów i tunelów do powietrza. Konsola leży na komodzie, jest na wolnym powietrzu. Ma sporo miejsca z tyłu, nigdy się nie przegrzała. Nigdy nie była włączona dłużej niż 4h. Użytkowana weekendowo. Czy mogło stać się to z mojej winy, czy mogłem coś zepsuć? Jak tak, to w jaki sposób ( konsolkę włączyłem na 1h wczoraj wieczorem. Dzisiaj chciałem ją odpalić a tu SURPRISE :eek:
 

bastek16

Użytkownik
Użytkownik
po prostu konsloa padal sama od siebie raczej to nie przez ciebie
 

InPirats

Banned
Witam wszystkich, wyskoczył mi dzisiaj błąd e74 co jak wiadomo oznacza błąd układu ANA/HANA. Kabel sprawny. Mam w związku z tym jedno pytanie:

Xboxa rozkręcałem pare razy, ale tylko wyciągałem napęd, nie ruszałem radiatorów i tunelów do powietrza. Konsola leży na komodzie, jest na wolnym powietrzu. Ma sporo miejsca z tyłu, nigdy się nie przegrzała. Nigdy nie była włączona dłużej niż 4h. Użytkowana weekendowo. Czy mogło stać się to z mojej winy, czy mogłem coś zepsuć? Jak tak, to w jaki sposób ( konsolkę włączyłem na 1h wczoraj wieczorem. Dzisiaj chciałem ją odpalić a tu SURPRISE :eek:
ile tą konsolę posiadasz już? bo ja posiadam już 1 rok i gram w wekendy po 10h i po graniu konsole chowam do pudełka i roda jakoś nie mam.
 

szank

Użytkownik
Użytkownik
Konsolkę mam już 19 miechów, ale nie chowam jej do pudełka .

edit:

ile tą konsolę posiadasz już? bo ja posiadam już 1 rok i gram w wekendy po 10h i po graniu konsole chowam do pudełka i roda jakoś nie mam.
Ale ja nie mam roda, tylko e74 ( kod błędu 102 )
 

johnnympc

Świeżak
Świeżak
Siema. Dzis tez niestety do mnie zawitał E74. Grałem w Forze 3 i przez chwile wszytkie kolory były czerwono-czarne ale zaraz wszystko bylo ok wiec mysle luzzz i 3h pozniej wlaczam eXa a tu bład... Nie wiem co teraz zrobic. Chyba jakis serwis bedzie grany ale jak znalezc fachowcow a nie "recznikowcow" itp. Zna ktoś jakis pewniaków co wiedza jak lutowac? a nie tylko podgrzewają xkloca?? Co sadzicie o tym: Profesjonalna Naprawa Xbox 360 RROD / E74 WLKP (851359781) - Aukcje internetowe Allegro

Pzdr

Tomek
 

seanknw

Banned
Użytkownik
16 grudnia niejaki 3ZL zakupił naprawę z tej aukcji. napisz do niego na allegro pewnie już dostał konsolkę od nich więc zapytaj się czy warto i czy faktycznie to profesjonaliści
 

johnnympc

Świeżak
Świeżak
Napisałem do czterech ludzi ktorzy zamowili usługę:) zobaczymy co odpiszą.Szczerze mowiac to co jest gorsze- E74 czy RROD? nie wiem poprostu czy jak naprawie exa to czy go od razu nie sprzedac bo podobno E74 wraca:(... Znalazłem jeszcze taki serwis. Miał ktos z nimi do czynienia??

Naprawa konsoli xbox 360

Co do serwisu z WLKP(w poprzednim poscie): Jeden co u nich naprawial odpisal ze mial RROD i naprawili! -wczesniej sam probowal naprawic-wymienil paste ale i tak lipa wiec wyslal im w srode a w piatek juz byla gotowa ale niestety nie wnikał w szczegóły...nie wie czy cos dolutowali itp:) moze reszta odpowiedzi bedzie bardziej wyczerpujaca;)
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Zalezy od sytuacji ;).
Ten serwis robi Reflow na 100%, o takie cos
Dailymotion - Xbox 360 BGA Reflow - a Tech & Science video
 

FireBall

Użytkownik
Użytkownik
ile tą konsolę posiadasz już? bo ja posiadam już 1 rok i gram w wekendy po 10h i po graniu konsole chowam do pudełka i roda jakoś nie mam.
LOL :D za to masz podziekowanie :D

konsola sama padla, ty nie zepsules
 

johnnympc

Świeżak
Świeżak
Zalezy od sytuacji ;).
Ten serwis robi Reflow na 100%, o takie cos
Dailymotion - Xbox 360 BGA Reflow - a Tech & Science video
heh, który serwis(z allegro czy add...) a ten reflow jest ok? czy jest jakas bardziej profesjonalna naprawa i wogole o co chodzi z tymi kulkami pod procesorem- oni je naprawde wytapiaja i sa przez to lepsze polaczenia??. A wogole skoro E74 to blad chipu ANA/HANA to czemu trzeba robic cos na procesorze a nie na tym chipie. Sry ale kompletnym laikiem nie jestem i najchetniej zrobiłbym to sam w zaciszu mojego domu...tylko czy da sie to zrobic...:) oczywiscie naprawy typu PENNYFIX czy wymiana pasty itp odpadaja? trzeba sie bardziej postarac?;) Jak chodzi o lutowanie to zrobie to sam tylko prosze o jakis instruktaz:)

Pzdr
 

johnnympc

Świeżak
Świeżak
Btw... czy moge sam sprobowac naprawic exa np. opalarką? mam taki Elektryczny Grill jak w tym video i opalarkę... i teraz nie wiem czy wyslac do serwisu za 150 zl i miec nadzieje ze nie zrobią tego samego czy po prostu samemu sprobowac wygrzac procka....:) probowal juz ktos samemu sie tak bawic? Piszą ze mozna zepsuc itp. ale skad mam wiedziec czy w serwisie nie ma takich ludzi jak ja co uczą się naprawiac na Youtube....? Proszę o jakies doswiadczenia... A jeszcze jedno... jak mam Falcona z HDMI to on sie lepiej naprawia niz ten starszy???


Pzdr
 

1fly1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zalezy od sytuacji ;).
Ten serwis robi Reflow na 100%, o takie cos
Dailymotion - Xbox 360 BGA Reflow - a Tech & Science video
taki reflow nic nie daje, wrecz pogarsza sprawe jesli chce sie to zrobic profesjonalnie, pomaga tylko na okreslony czas, czasami na kilka tygodni a czasami nawet tylko na 10 min grania, wiec wysylanie konsoli do takiego serwisu nie ma zadnego sensu. Zeby zrobic to profesjonalnie trzeba oddac konsole do serwisu ktora robi reballing czyli wylutowanie ukladu z plyty glownej, nalozenie nowych kul, przylutowanie ukladu, jest to dosc kosztowna naprawa ale jedyna ktora postawi konsole na nastepne kilka lat
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
]heh, który serwis(z allegro czy add...) a ten reflow jest ok? czy jest jakas bardziej profesjonalna naprawa i wogole o co chodzi z tymi kulkami pod procesorem- oni je naprawde wytapiaja i sa przez to lepsze polaczenia??.
Patrz gdy wystepuje RROD 0020 czy 0102 sa winne kulki BGA czyli polaczenia ktore lacza plyte glowna z ukladem graficznym (GPU), one sie zamieniaja przez ciagle rozgrzewanie w twarde kulki, po prostu sie niszcza a ich wlasciwosci chemiczne nie dzialja poprawnie (dlatego czesto nazywa sie je np zimne luty), bardzo mocne rozgrzewanie ich powoduje ze wracaja do poprawnej postaci i konsola dziala, ale na zwykla logike jesli GPU nie bedzie lepiej chlodzone problem powroci bo to sa te same kulki.

A wogole skoro E74 to blad chipu ANA/HANA to czemu trzeba robic cos na procesorze a nie na tym chipie. Sry ale kompletnym laikiem nie jestem i najchetniej zrobiłbym to sam w zaciszu mojego domu...tylko czy da sie to zrobic... oczywiscie naprawy typu PENNYFIX czy wymiana pasty itp odpadaja? trzeba sie bardziej postarac? Jak chodzi o lutowanie to zrobie to sam tylko prosze o jakis instruktaz
Chip ANA laczy sie malymi polaczeniami z plyta glowna, jest to w srodku stos polaczen nie zaden uklad z mikroprocesorem, po prostu laczy poszczególne elementy na plycie glownej i te luty pękaja i przy rozgrzewaniu GPU luty, a przy naprawie Reflow one same sie zgrzewaja ;).
Dlatego kazda naprawa E74 przez serwis ma zawsze dospiane oferujemy "poprawe polaczen GPU" ;).

Btw... czy moge sam sprobowac naprawic exa np. opalarką? mam taki Elektryczny Grill jak w tym video i opalarkę... i teraz nie wiem czy wyslac do serwisu za 150 zl i miec nadzieje ze nie zrobią tego samego czy po prostu samemu sprobowac wygrzac procka.... probowal juz ktos samemu sie tak bawic? Piszą ze mozna zepsuc itp. ale skad mam wiedziec czy w serwisie nie ma takich ludzi jak ja co uczą się naprawiac na Youtube....? Proszę o jakies doswiadczenia... A jeszcze jedno... jak mam Falcona z HDMI to on sie lepiej naprawia niz ten starszy???
Mozesz zrobic to na wlasna reke ale pamietaj z umiarem i musisz cyrkulowac powietrze zeby nie lecialo caly czas w jedno miejsce.
YouTube - Xbox 360 Heat Gun Fix Red Ring Of Death ~ e74 ~1 red light
Jak zrobisz to z umiarem to nawet jak ci sie nie uda naprawic to mysle ze w serwisie na Reflow zrobia to.
 

1fly1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie polecam naprawy konsoli z tego filmiku
YouTube - Xbox 360 Heat Gun Fix Red Ring Of Death ~ e74 ~1 red light
grzanie lutownica na cala plyte glowna powoduje "puchniecie" kondensatorow, traca one swoje wlasciwosci i moze to doprowadzic nawet do wybuchniecia kondesatorow, wiaza sie z tym dodatkowe koszty naprawy, to sa wlasnie pseudo serwisanci
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
grzanie lutownica na cala plyte glowna powoduje "puchniecie" kondensatorow, traca one swoje wlasciwosci i moze to doprowadzic nawet do wybuchniecia kondesatorow, wiaza sie z tym dodatkowe koszty naprawy, to sa wlasnie pseudo serwisanci
Nie lutownica, ale opalarka to jest roznica bardzo wielka, jesli chodzi o kondensatory to wlasnie na nie trzeba uwazac robiac takie rzeczy.
 

Darko225

Świeżak
Świeżak
Witam. A ja mam taki problem. A mianowicie polega on na pokazywaniu się błędu e74 i jego znikaniu. Jednego dnia mogę konsolę włączyć i działa, a kiedy indziej wywala błąd e74. Nie wiem czy reklamować konsole czy też nie, bo jeśli ją sprawdzą i się okaże że działa to na nic się to nie zda :/ Proszę o doradzenie co zrobić z tym dziwnym problemem.
PS. Gdybym reklamował konsole to czy są jakieś szanse że wymienią konsole lub płytę główna na jaspera?
 

1fly1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. A ja mam taki problem. A mianowicie polega on na pokazywaniu się błędu e74 i jego znikaniu. Jednego dnia mogę konsolę włączyć i działa, a kiedy indziej wywala błąd e74. Nie wiem czy reklamować konsole czy też nie, bo jeśli ją sprawdzą i się okaże że działa to na nic się to nie zda :/ Proszę o doradzenie co zrobić z tym dziwnym problemem.
PS. Gdybym reklamował konsole to czy są jakieś szanse że wymienią konsole lub płytę główna na jaspera?
jesli masz konsole na gwarancji to sie nie zastanawiaj tylko ja odsylaj, to tzw. "zimne luty" z czasem blad bedzie wystepowal coraz czesciej az wkoncu konsola wcale nie bedzie sie uruchamiac, jesli wymienia to napewno na jedna z nowszych
 

pawson77

Świeżak
Świeżak
Ja u siebie rod naprawilem wymieniajac paste i radiatory przykrecilem na sruby z gumowymi podkladkami.W profesjonalnych serwisach pisza ze to lipa bo jest inne rozlozenie docisku radiatora do cpu i gpu i ze moze to bardziej uszkodzic konsole.U mnie hula bezproblemowo juz pare miesiecy.Jak chcesz to masz link z tutkami do różnych bledów.Ja mialem rod 0022 i 0102 Wszystko o XBOX-360 TUNING ,NAPRAWA ITD. - E74 (1 RROD) FIX
 

Do góry Bottom