1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Błąd e74

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Adrik, Czerwiec 15, 2010.

1. Adrik

Adrik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zduńska Wola
    Witam. Dzisiaj wyskoczył mi po raz drugi błąd e74. 3 misiące temu kiedy xbox się popsuł po raz pierwszy wysłałem xboxsa do naprawy i typo mi zrobił xclapa. I teraz nie wiem czy wysyłać znowu xboxsa do naprawy czy może jednak u siebie w domu wymienić pastę termo przewodzącą . I tu mam do was pytanie, czy wymiana tej pasty wyeliminuje ten błąd? Z góry dzięki na odpowiedz.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Bride

Bride Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witaj.
    Xclamp to niestety nie naprawa konsoli, tylko docisk układu wraz z jego połączeniami (kulami pb free) do płyty głównej (laminatu).
    Warto było by chociaż wygrzać układ GPU, a najlepiej zrobic reballing układu.
    W domowych warunkach dla przeciętnego gracza polecam ten pierwszy zabieg.
    Generalnie wykonuje się ten zabieg poprzez hot air bądź lutownice na podczerwien.
    Ty jednak możesz wykorzystac do tego celu opalarkę. Wpierw jednak polecam podlać układ topnikiem najlepiej flux (znajdziesz na allegro i w elektroniczym) ostatnie kalafonią. Oraz wygrzać układ na możliwie jak najniższym ustawieniu stopniu wydmuchu (jesli to mozliwe) oraz temp. nie większej niz 360C.

4. Adrik

Adrik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zduńska Wola
    dzięki

5. Joiny

Joiny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    TM
    Opalarka jest rozwiązaniem na krótką metę. Ja polecam zastanowienie się na kupnem nowej płyty głównej (jasper) bądź całej konsoli.

6. Bride

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niekoniecznie na krótką metę. Jeśli układ jest wygrzany na topniku do smd,bga to kulki pod wpływem gorącego powietrza uformują się na nowo w polach lutowniczych i może z powodzeniem na długo ożywić konsole o ile zapewnie się jej odpowiednie chłodzenie po tym zabiegu.
    ja jednak wykonuję reballing układów, jeśli autor postu jest zainteresowany proszę o kontakt.

7. sosna123

sosna123 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  8. Bride

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeśli już zaproponować Ci usługę naprawy z Allegro to aukcja
    ROD RROD E73 E74 Serwis XBOX 360 Kraków f. VAT GW (1083703250) - Aukcje internetowe Allegro

Gościa znam z for internetowych, zna się na rzeczy, wystarczy spojrzeć na poprzednie jego aukcje ile osób korzysta z jego usług.
    Do napraw stosuje preheater oraz lutownice IR. Nie ma nic lepszego dla plyty x'a jak taki sprzęt, wg mnie warto. Jednak po xclampie nikt nie da Ci gwary.
    Pozdrawiam

9. sosna123

sosna123 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To znaczy nie miałem raczej xclampa a ten koleś czasem nie stosuje tego xclampa bo nie mam zamiaru co 3 miechy oddawać go do serwisu

10. Bride

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wygląda na to iz nie uzywa takich drastycznych metod jak dociski układów do laminatu :)
    Aczkolwiek głowy urwac sobie nie dam, ale sądząc po ilości aukcji jestem w stanie stwierdzić iż warto.

11. larifari5

larifari5 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hej. Nie chcę zakładać nowego tematu.
    Mam konsolę z błędem E74. Chcę naprawić domowymi sposobami ;).
    Co proponujecie na początek?? Jak nie zadziała co dalej?? X-clamp chyba ostateczność??
    Pozdawiam

12. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Xclamp przy domowych naprawach to wlasnie podstawa.

13. larifari5

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Acha dzięki. Myśłałem, że może najpierw spróbować tylko wymianę past pod gpu i cpu. Czy ten eraser mod czyli te gumki też może coś pomóc na błąd E74 ??

14. Abaddone`

Abaddone` Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krk
  15. larifari5

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Przy sobocie wziąłem się za zrobienie x-clampa. Pasta nowa naniesiona arctic silver 5. Dodatkowo zrobiłem eraser mod. I błąd E74 nie zniknął. Co radzicie jeszcze zrobić??

16. larifari5

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A i jeszcze spróbowałem penny fix. Konsola po nagrzaniu zapala dwie czerwone diody i wyłączam i szybko składam, Po odpaleniu znowu E74.

17. Bride

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    xclamp nawet nie zakładaj.
    YouTube - Xbox 360 Heat gun reflow

sprawdz to. Przed wygrzaniem układów w ten sposób, zaopatrz się we flux- czyli topnik do układów BGA
    RMA 223 topnik flux w żelu oryginał do smd !!! (1077800189) - Aukcje internetowe Allegro

Jest w formie strzykawki, wycisnij go na kazdy element(układ BGA, tj ram,soutbridge, CPU, GPU), wyciskaj go wokół układów. Następnie mozesz zacząć wygrzewać. Pamiętaj, jesli robisz to opalarką to temp nie większa niz 360 a nadmuch minimalny aby nie 'zdmuchnąć' elementów, bo jak kazdy wie wydajnosc przeplywu powietrza w opalarce jest duzo większa niz chociazby w hot air'e

18. larifari5

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za info. Po x-clampie mam na 2 s E74 i później dwie czerowne diody. Co to może być?? Założyłem orginał x-clampa. Konsole wysyłam dzisiaj do Bonzo ;). Zobaczymy czy się da naprawić.

19. Daner0

Daner0 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bonzo to kiepski wybór. Na innym forum jest temat w ktorym rozbiera sie krok po kroku konsole ktora wlasnie wrocila od bonzo... zaszpachlowane GPU, przedziwne przerobione xclumpy... nikt z obeznanych serwisantów nie poleca naprawiania u niego. Osobiscie dostawałem kilka konsol z zaszpachlowanym procesorem i wiem jak to trudno później doprowadzić do porządku.

20. larifari5

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Konsolka już do mnie wróciła naprawiona. Rano dostał paczkę, naprawił i odesłał jeszcze tego samego dnia. Jestem zadowolony. Gwarancja 3 miesiące mimo tego że sam wcześniej majstrowałem.
    Pozdrawiam

Wczytywanie...

Poleć forum