1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

błąd E82 - warto odsyłać ?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez yanoosic, Październik 1, 2014.

1. yanoosic

yanoosic Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na początek Dzień Dobry wszystkim forumowiczom.

Nie ukrywam że zarejestrowałem się tu żeby skorzystać z wiedzy forumowiczów.

Otóż na moim xbox360 S wyskoczył błąd E82.
    Rozmawiałem z gościem który serwisuje konsole powiedział że może to zrobić za 100zł ale jest to tylko odwlekanie śmierci konsoli i za chwilę może zdarzyć się ponownie.
    Powiedziałem mu że pewnie odeślę do serwisu Microsoftu. Odpowiedział że jeśli Microsoft daje 3miesiące gwarancji to pewnie zrobią to w taki sam sposób jak on (chodziło chyba o wygrzanie konsoli czy coś takiego). Wspomniał mi też że można zrobić wymianę procesora czy czegoś tam ale koszta są tak duże że się nie opłaci.

Pytanie moje brzmi co radzicie - czy warto jest wysyłać konsolę do Microsoftu ? Zapłacić 80EUR i mieć awarię np chwilę po 3 miesięcznej gwarancji to żona by mnie zabiła. Podpowiedzcie jeśli wiecie...czy Microsoft robi to naprawdę solidnie i jest to usterka do usunięcia ? Jak postąpić ?
    A może gdzieś w 3mieście znacie kogoś solidnego ?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

pozdrawiam
    Paweł

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Kup uzywanego drugiego slima za jakies 400zl sorzrdasz zasilacz i pada i nasz konsike za 300zl. Zostaje ci druga konsola ktora mizesz odsprzedac na części lub sprzedać jako uszkodzona. Microsoft wymieni ci płytę główną..

4. yanoosic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    kupić używanego slima na którym może za chwilę wyskoczyć identyczny błąd ? a czy wymiana płyty głównej nie jest wg. Ciebie rozsądniejszym rozwiązaniem ?

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Slimy są bezawaryjne. Czasem jakiś sie wysypie... Tak samo mize paść po wymianie :)

6. yanoosic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    sorry ale moja konsola padła...więc nie są bezawaryjne :)
    chodzi mi o to czy jest sens bawić się w kupowanie / sprzedawanie - jeśli MS wstawi nową płytę to chyba większe prawdopodobieństwo że będzie działało dłużej niż niewiadomego pochodzenia używany slim z allegro ? Dlaczego wg. Ciebie lepiej kupić i sprzedać ?
    To jest pytanie :) aha...no i czy to pewne że MS w takich sytuacjach wymienia płytę ?

7. piccolo

piccolo Banned

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    O ms się nie martw jak masz gwarancje to wysyłaj, zrobią ci będzie śmigać i dostaniesz miech golda za free. Nie ma sensu dawać do serwisu prywatnego.

8. yanoosic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    nie sprecyzowałem....nie mam gwarancji, kosola padła 2 tygodnie po zakończeniu się gwarancji, rozmawiałem na chacie z obsługą klienta i powiedział gość że 63EUR to koszt całkowity czyli jakieś 260zł

9. piccolo

piccolo Banned

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To ci na jedno wyjdzie. Najlepiej ją naprawić i sprzedać.

10. yanoosic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    sugerujesz zmianę na xbox one :) ?

11. piccolo

piccolo Banned

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    np . ta konsola może z 400zl jest warta dasz za naprawę 300zl to średnio się opłaca. Jak masz opcje One jak najbardziej i stać cie na orginały.

12. yanoosic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    mam kinecta, sporo gier na hdd, nie chcę się jej pozbywać.... bardziej interesuje mnie to czy po naprawie przez MS konsola pośmiga jeszcze jakiś czas i da trochę frajdy

13. piccolo

piccolo Banned

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ms raczej kichy ci nie zrobi jak serwis.

14. yanoosic

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    zastanawia mnie to co ten elektroniczny czarodziej mi powiedział...że MS pewnie zrobi to samo co on, że wygrzeje coś tam i da 3 miesiące gwarancji, nie nalegał nawet na zostawienie konsoli u niego, wręcz odradzał taką naprawę...
    ale jeśli MS wymienia płytę na nową to powinno być ok w takim razie

15. piccolo

piccolo Banned

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ms to poważna firma żeby się bawić w hot air. Czas zmienić fachowca.

16. Sowa

Sowa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnów
    Microsoft wstawia nowe płyty główne, miałeś to wcześniej napisane.

Na naprawe takiej konsoli w nieautoryzowanym serwisie są dwie opcje:
    -Reflow/reballing xcgpu - czasami taka naprawa (w przypadku E82) bywa tylko tymczasowa.
    -Wymiana XCGPU na "nowy" (czytaj przełożony z innej płyty). Jeżeli chcesz korzystać z XBL musisz także podmienić napęd oraz czasami zrobić małą magie przy pamięci NAND.

Najtańszą (w tym wypadku patrz tylko na cene bo nie ważne jest czy kupisz używke z dobrym laserem czy dostaniesz nową płyte od ms) opcją jest dla Ciebie kupno używanego slima, a tego sprzedanie jako uszkodony, bo takie dalej chodzą w cenie.

Wczytywanie...

Poleć forum