1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Bład: zimne powietrze z wiatraków (Falcon) - naprawa

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez papux, Sierpień 31, 2008.

1. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wczoraj mój kumpel zauważył że po 3 godzinach grania w GTA IV konsola wiała tylko lekko ciepłym powietrzem ale spód konsoli był strasznie gorący.
    Dziś jego XBOX 360 dostał Rooda i zaraz trafił do mnie na stół operacyjny.
    Oto wynik

Falcon nadal ma złą pastę termoprzewodzącą.

Jeśli zauważysz że z twojego XBOXA 360 leci chłodne powietrze natychmiast wymień pastę na na nową gdyż fabryczna na pewno wyschneła i nie odprowadza poprawnie ciepła.

2. Lotnik421 Xbox One

3. FanXbox2

FanXbox2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Odp: Gdy falcon wieje chłodnym powietrzem. Zbliża się Rood

czy to jest prawda? :eek:

4. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

To jest dzisiejszy mój wywód na temat konsoli mojego kolegi.
    W swojej już po kupnie zmieniłem paste.

Jego konsola dostała roda z wyprężeń gdyż ciepło zamiast poprawnie trafiać na radiator a potem na zewnątrz konsoli trafiało na płytę główną stąd ciepło pod spodem konsoli a chłodne powietrze wylatujące z wiatraków.
    Po naprawie konsola śmiga już 5h nonstop. Przechodzi test wytrzymałości.

To tylko moja sugestia na temat chłodnego powetrza które ponoć wylatuje niektórym z konsol.

Nie twierdzę że u każdego trafi się ta usterka z tej przyczyny. To tylko moja sugestia.

5. basa

basa Guest

w takim razie jaka paste polecasz ? i jak ktos dostanie RROD z tej przyczyny i wymieni paste ROD zniknie ?

6. reed

reed Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Nie zniknie. Ale wymiana pasty pomaga w zapobieganiu ROD'a.

7. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa

Czyli sugerujesz ze jesli konsola jest goroca (bradzo ciepła) od spodu a z tylu leci tylko ciepłe powietrze (napewno nie gorące) to nie jest to normalna sytucja???? Ja tak mam w arcade z hdmi.
    Jaka paste polecasz???

8. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

To trzeba sprawdzić z rozsądkiem. Po kilku godzinach grania z wiatraków powinno lecieć ciepłe powietrze.
    To jest kwestia odczucia, ale na pewno każdy falcon ma zrąbaną pastę.

Polecam nałożyć arctic silver 5 czyli jedna z najbardziej polecanych past.

9. S_X

S_X Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

co ma pasta do odprowadzania powietrza ???? pasta chyba obniza temperature o kilka stopni

10. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa

ale gdy stwardnieje na kamien to juz nie chłodzi i sie proc grzeje.....
    cóz trzeba bedzie zmienic dla pewnosci koszt 10 zł a nie zaszkodzi

11. zielak20051

zielak20051 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Włocławek

A mi od początku wieje zimne tzn normalne powietrze, ale konsola wcale się nie nagrzewa, a gram dość dużo :)

12. Cypisek2

Cypisek2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

A wiecie coś o pastach termoprzewodzacych w Opus'ach ?

13. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

To ja proponuje chociaż zerknąć dla własnego spokoju gdyż nie jest to dobry objaw.
    Nie wszystkie XBOXY miał montowane termogumku a one są odpowiedzialne za przenoszenie ciepła z pamięci na dolną obudowę XBOXA.

Opus to ta sama płyta główna co falcon z tą samą gumowatą pastą tylko bez portu HDMI

To samo tyczy się paty w nowych modelach z 60GB dyskiem

Pamięci nie ma już na dole wiec prawdopodobnie nie bezie się tak tam nagrzewać.

14. kataklysm

kataklysm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź

Polecam dbanie o konsole, posiadam najstarsza wersje xboxa360 z 2006 roku kupilem uszkodozna za 230 zl naprawilem i dbam o pasty i chlodzenie, ani razu mnie nie zawiodla, takze prawda jest ze jesli konsola przestaje wywiewac gorace powietrze to znaczy ze slabo jest chlodzona i moze dojsc do awarii

Pozdrawiam

15. Mizuro

Mizuro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź

Nie prościej było odwrócić wiatraczki?
    Wtedy do środka konsoli wdmuchiwane jest zimne powietrze które wszystko ochładza,a gorące ulatuje bokami przez te szare kratki.
    | \/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/ |
    |_____________________________________|

@down W moim ixie takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje.
    Nic się już nie grzeje ,a sama konsola rzadko bywa ciepła po kilku godzinach grania.
    Oczywiście każdy robi to co chce.

16. reed

reed Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Więcej go by się tam gromadziło niż ulatywało.

17. Acer4ever

Acer4ever Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tychy

Lol...A którędy konsola ma wypuszczać gorące powietrze które gromadzi sie wewnątrz? Myślałeś pisząc tego posta?
    Przeciez ciepło samo z siebie się nie bierze, lecz z płyty głownej i podzespołów które nagrzewają się w skutek oddawania energii cieplnej, blokując ujście ciepłego powietrza juz wogóle uśmiercisz konsole. Gratuluje :D
    Sam miałem różne problemy, i nie byłem zbyt mądry wsadzając kloca do lodówki .

18. Mizuro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź

@up
    Czy ty potrafisz czytać?.Czy po prostu masz 5 lat i kręcone włoski?.
    Jeśli wentylatory będą pracowały w drugą stronę zimne powietrze będzie wdmuchiwane do środka konsoli chłodząc wszystkie podzespoły natomiast gorące poprzez napór zimnego wyleci z ixa otworami wentylacyjnymi.

Gdybyś dalej nie rozumiał co napisałem to otwory wentylacyjne to takie dziurki w obudowie pozwalające na przepływ powietrza.

W taki wypadku powietrze jest wdmuchiwane do konsoli tędy.

A wylatuje takimi otworami jak te tutaj CHŁODZĄC WNĘTRZE ,A NIE POZBYWAJĄC SIĘ TYLKO GORĄCEGO POWIETRZA.

Następnym razem pomyśl kilka minut zanim napiszesz coś równie genialnego.

@down W twojej wypowiedzi jest dużo racji,ale do puki to rozwiązanie mi służy nie mam nic przeciwko wiatraczkom w drugą stronę.Każdy ma prawo robić ze swoją maszynką co tylko zechce.

Zapomniałem jednak dodać ,że moja konsola leży i od strony nóżek do postawienia jej w pion mam dostawione 2 bardzo wydajne 4 calowe wiatraczki w tunelu powietrznym(Pracuję w firmie zajmującej się wyrobem tego typu rzeczy z tworzywa/plastiku/foli pet,wiec zrobienie czegoś takiego to pikuś).Tak więc umyślnie mam zrobiony w środku obudowy przeciąg.Do puki to rozwiązanie się sprawdza nie mam na co narzekać.

19. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Twój pomysł z obróceniem wiatraków był poruszany na wielu forach.

A fakty są takie że:

Po pierwsze obudowa i podzespoły wokół GPU i CPU są chłodne.
    Radiatory oczywiście są gorące bo odległość jak i prędkość pompowanego powietrza nie jest wstanie ich słodzić do temperatury pokojowej, lecz resztę podzespołów które się praktycznie nie nagrzewają są chłodne.

Wynik mamy typowy dla przewodnictwa cieplnego materiałów w którym gwałtowne połączenia chłodnego jak i ciepłego powietrza tworzą ścianę pomiędzy płytą i jej podzespołami a GPU i CPU które nadal są gorące.

W tym momencie na niewielkim odcinku materiał płyty głównej ulega drastycznemu odprężeniu przy podstawie GPU oraz CPU gdyż sposób pompowania chłodnego powietrza na płytę główną nie pozwala jej się nagrzać na całej powierzchni.

Niby problem nie musi dotyczyć każdego gdyż nowe falcony są klejone dość mocnym tworzywem do płyty lecz ścieżki mogą ulec pęknięciu, a konsola awarii.

Microsoft dobrze wiedział co robi tworząc chłodzenie pasywne w takiej konstrukcji tunelu powietrznego konsoli.

Zawsze znajdą się ludzie którzy twierdzą lepiej, lecz po wykonaniu pomiarów z tak odwróconymi wiatrakami nie był bym pewien twojej tezy.

Ale każdy ma prawo robić ze swoim sprzętem co uważa. Pozdrawiam, i oby ci jeszcze długo X'kloc pochodził bo zabawa lepsza z grania niż z naprawy.

20. Acer4ever

Acer4ever Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tychy

Jak na górną czesc xkloca przywalisz HDD to już masz mniej wydmuchiwanego powietrza, bo takie małe dziurki które mi tak ładnie zaznaczyłeś na zdjęciu za przeproszeniem gówno dają, bo i tak połowa powietrza które ma się wydostać odbija się od twardziela i wraca skąd "przyszło".

Pozatym po co się męczyć w przekładanie wentylatorków(sory ty się nie męczysz bo pracujesz i znasz się na tym, nie omieszkaj tego nadmienić w kolejnym poście), skoro jak kolega powyżej napisał nie za dobrze to wpływa na ogolny obieg cyrkulacji i grzanie się podzespołów, co powoduje miejscowe naprężenia. Nie lepiej po prostu wymienić paste?

21. Mizuro

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź

Oczywiście ,że pastę się wymienia to była pierwsza rzecz którą zrobiłem po rozpakowaniu 1sst itd. ixa.
    Co do mojej wypowiedzi wyżej mój hdd nie spoczywa na górze konsoli ponieważ mam podpięty zwyczajny twardy dysk który leży obok w spc. obudowie(tak tak wiem co teraz myślisz).Poradnik jak to zrobić znajdziesz na forum.
    Co to mojego ixa w środku panuje przeciąg, chyba nie muszę Ci objaśniać co to jest....(przeczytaj jeszcze raz uważnie moją wypowiedź).
    Te dziurki z każdej strony konsolki są wystarczające ,aby powietrze które się dostaje do środka pod wpływem ciśnienia wypchnęło to gorące tworzone przez nagrzewające się podzespoły.

Co do tematu.
    Każdy ma prawo robić z własnym, sprzętem co mu się żywnie podoba.
    Ja tylko objaśniłem jak funkcjonuje chłodzenie mojego x-kloca.
    Jeśli cie nie fascynuje,nie podoba lub sądzisz iż to nie ma prawa działać poprawnie po prostu się nie udzielaj i nie nabijaj postów,a sama samo wymienienie pasy nie zapobiegnie awariom sprzętu spowodowanym zbyt wysoką temperaturą panującą w środku.

Peace i oby wasze ixy jeszcze długo wam służyły.

@down W kilku kawałkach?? Nic nie jest w kawałkach.Wszytko stanowi spójną całość.
    To prawda ,że może wydawać sie nie standardowe ,ale zapewniam cię iż wygląda bardzo
    estetycznie.

Dlaczego miało by zniszczyć kosnsolę?Jak na razie to rozwiązanie sprawdza się w 110%.
    Przynajmniej u mnie.Nikomu nie polecam robić tego ze swoją konsolą ,bez rozumienia co
    może się z nią stać w razie popełnienia błędów.

Wczytywanie...

Poleć forum