1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Blizzard nie zapomina o konsolach

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez PremiumPRO, Sierpień 2, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Blizzard nie zapomina o konsolach

Blizzard już od kilku ładnych lat pozostaje wierny pecetom, a konsolowcy coraz częściej zastanawiają się, czy firma kiedykolwiek stworzy coś na ich maszynki. Wiceprezes studia nie mówi "nie".

Ostatnim tytułem stworzonym przez Blizzard, który pojawił się także na konsolach, był pierwszy StarCraft, który zahaczył o poczciwe Nintendo 64. Od tego czasu największe hity studia, takie jak Diablo II, seria WarCraft i StarCraft czy też World of WarCraft, omijały konsole szerokim łukiem i wychodziły tylko na pecetach. Jak długo jeszcze Blizzard zamierza pozostać wiernym blaszakom? Na to pytanie odpowiedział serwisowi CVG wiceprezes firmy, Michael Ryder.

Nigdy nie przywiązywaliśmy wielkiej uwagi do danej platformy, szczególnie w początkowym procesie tworzenia gry. Bardziej zastanawialiśmy się jak gra ma wyglądać, jaki będzie jej gameplay, dopiero potem skupialiśmy się na tym, jaka platforma będzie dla gry najlepsza.

Akurat tak się składa, że ostatnimi laty tworzyliśmy gry na pecety i Maki, bo czuliśmy, że to będą najlepsze platformy dla naszych gier. Nie zależy nam na tym, by pozostać jedynymi twórcami, którzy robią gry wyłącznie na pecety. Interesuje nas tylko tworzenie jak najlepszych produkcji.

Czy są szanse, że te najlepsze produkcje trafią także na konsole? Jesteśmy bardzo świadomi konsol. Obserwujemy inne platformy, widzimy, co się na nich dzieje, myślimy nad nimi. Bierzemy konsole pod uwagę, ale póki co nie mamy nic do ogłoszenia. - wyjaśnia Ryder.

Jak interpretować słowa wiceprezesa Blizzarda? Cóż, z jednej strony firma bez powodu o konsolach by nie wspominała, skoro Ryder przebąkuje o rozglądaniu się i zastanawianiu, to być może Blizzard za jakiś czas wyskoczy z prawdziwą bombą w stylu Diablo III na konsolach. Istnieje jednak ryzyko, że wiceprezes dyplomatycznie daje do zrozumienia, że na pecetach im dobrze i nigdzie się nie wybierają. Która wersja jest według Was bardziej prawdopodobna?

źródło: http://www.gram.pl/news_8QfkJOq0_Blizzard_nie_zapomina_o_konsolach.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    No to czekamy na Diablo III na konsole, hehe :D

4. Sblade86

Sblade86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Noo... już widzę jak Diablo III zawita na konsole... myślał kogut o niedzieli a w sobote...

5. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ta a może po Diablo 3 mała konwersja World of Warcraft na Xbox'a ? No Way!

6. grampp

grampp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jestem raczej za tym że im na piecykach dobrze..

7. Joy5593

Joy5593 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bukowno
    zanim oni wypuszczą Diablo III na rynek to napewno sie wiele wiele zmieni w temacie konsol :) Skoro oni wypuszczaja kontynuacje seri po 11 latach, a daty premiery i tak nie zapowiedzieli (twierdza tylko ze produkcja jest w zaawansowanej fazie) to jeszcze duuzo czasu może minac do daty realnej premiery :) I wiele moze sie zmienic :)

8. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Ale by była niespodzianka, gdyby Blizzard ogłosił Diablo III na konsolę. Jednak to mało realne i nie napalam się na to, żeby potem się nie rozczarować :(

9. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Uwielbiam te studio za ich przykładanie się do produkcji, Starcraft oraz Diablo to już legendami są ;) ah gdyby tak wylądowały na konsolach ^^

10. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Diablo 1 wyszło na PSX i grało mi się znakomicie. W D3 też by się grało ;).

11. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Widziałem gameplaye i Starcrafta i Diablo, tytuły nie są mi obce, ale mi się nigdy nie podobały. Ale rozumiem i szanuję wasz zaciesz na myśl o Diablo 3 na konsolach. Ale za to jestem doświadczonym graczem w WoWa i byłbym w niebo wzięty gdyby coś podobnego znalazło się na moim Xboxie (wiem że to niemożliwe bo wraz z Cataclismem to WoW będzie ważył +25gb na luzie), ciekawe jaką grę wydadzą na konsolę :p

12. grampp

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Hm ale skoro Sacred udało sie trzasnąć na konsolki to czemu by nie Diablo..

13. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Udało się trzasnąć, ale co z tego wyszło? Totalny gniot. Seria Sacred miała być killerem Diablo, a jest jego marną podróbką. Nie jest to może ten sam gatunek point-and-click co Diablo, ale producenci od zawsze zarzekali się, że przebiją tytuł Blizzarda.

Na Diablo 3 nie czekajcie na konsole, bo taki tytuł nie powstanie. Owszem można byłoby przeportować grę (napisanie od zera na konsole jest niemożliwe w przypadku Blizzard) ale z uwagi na cholernie długi proces tworzenia gier przez tego producenta, trzeba byłoby czekać latami, a nowa generacja już dawno byłaby na rynku.

Druga i kluczowa sprawa, która przemawia za 'NIE dla produkcji Blizzarda na konsolach' to mechanika gry. Nierealne jest grać w takie tytuły na padzie. Koniec i kropka. RTS i izometryczne cRPG nie wychodzą na konsole, ponieważ nie da się grać w takie tytuły. Niech nikt nie podaje czasem przykładu Red Alert 3 czy Halo Wars, bo to jest profanacja gatunku.

W przypadku przebudowania mechaniki pod pada cała esencja gier Blizzarda traci na grywalności. Od kilku dni gram w StarCraft II i ten tytułu kompletnie nie nadaje się pod pada. Nie wyobrażam sobie w szybkiej strategii operować padem. A jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowo battle.net gdzie tutaj podstawą jest micro i macro to zarówno SC2 czy D3 nie nadają się w ogóle do gry. Przykro mi, ale w te tytuły gra bez myszki i klawiatury jest niemożliwa. Jeśli Microsoft da oficjalne wsparcie KiM (tak jak Sony) to Blizzard na pewno się zastanowi nad produkcją gier na konsolach. Póki tego nie będzie, żadne RTS czy cRP na konsolach nie powstaną.

Dziwi mnie również fakt, że ludzie tak stękają za tymi tytułami na konsolach. StarCraft II chodzi spokojnie na biurowym komputerze. Grafika, która ciągnie tą grę ze wszystkim na High kosztuje śmieszne 200zł. Wystarczy najtańsza karta z CUDA z 128bitową szyną i 512 RAM serii 9x, do tego 2GB ramu i byle jaki C2D.

14. Bily

Bily Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chętnie bym pograł w D3 na xboxie. ;-)

15. grampp

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gniot wyszedł z Sacred bo była beznadziejna fabuła, ale (jak dla mnie) grało sie całkiem przyjemnie! 2 cześć przypominałą mi Titan Questa, to chyba pozytywne skojarzenia. Osobiśćie jestem za że RTSy nie mają sensu na xboxie (np. wojna o srodziemie) ale takie Diablo - dla mnie realne i czekałbym z niecierpliwością ale jak znamy Blizzarda nie zniżą sie do poziomu konsol ;)
    W D2 gram dalej na kompie przez TCP ze znajomymi i pomimo już przeżytej grafiki - grywalność - boska

16. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Diablo 2 edycje kolekcjonerską (oryginał oczywiście :D ) posiadam, i chętnie zagrałbym w trzecią część ale mam nadzieje że będzie ona już na konsolach nowej generacji, jeśli nie, to niestety wybiorę dx10 i pc :)

17. MOSZEUSZ

MOSZEUSZ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie pomyliłeś sobie tematów przypadkiem ?
    Wracając do tematu, Diablo 3 na konsole w sumie jest możliwe, ale StarCraft 2 już raczej nie.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum