1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

BLoD - niebieska linia, której nie chcecie zobaczyć na swoim PS4

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Listopad 17, 2013.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Niestety, napotyka na nią coraz więcej graczy, którzy wybrali się do sklepów po nową konsolę Sony w pierwszych dniach sprzedaży. Firma póki co nie ma lekarstwa.

Posiadacze trzystasześćdziesiątek bali się RROD-a, na PS3 straszył YLOD, a odpalając Playstation 4 będziemy drżeli przed "niebieską linią śmierci". W taki sposób konsola daje znać, że czas zmienić plany, bo z grania nici. Po włączeniu konsoli na telewizorze nie pojawia się obraz, a ona sama pulsuje błękitem, który powinien przejść w biel, ale tego nie robi.

W sieci pojawia się coraz więcej głosów rozgoryczonych posiadaczy PS4, którzy mieli już nieprzyjemność zetknięcia się z tym zjawiskiem. Powody awarii konsoli są rozmaite - niekiedy pomaga zmiana kabla HDMI czy wgranie aktualizacji oprogramowania ściągniętej na pendrive, ale nikt nie wpadł jeszcze na uniwersalny sposób pożegnania niebieskiego światełka. Poza wymianą konsoli, rzecz jasna.

Niestety póki co Sony nie opublikowało oficjalnego komunikatu z możliwymi przyczynami problemów i ich rozwiązaniami. Firma chwali się za to milionem sztuk PS4, które znalazły nabywców w 24 godziny w USA oraz szacuje, że problemy sprawia około 0,4% konsol. Mimo to, problem jest doskonale widoczny w internecie, na YouTube, Twitterze czy chociażby w ocenach PS4 w sieci sklepów Amazon. Takie rzeczy rozchodzą się w sieci błyskawicznie - niezadowoleni klienci produkują kilobajty tekstu, zadowoleni grają.

RROD był tak powszechny, że trudno znaleźć posiadacza Xboksa 360, który by na niego nie trafił, albo chociaż nie miał znajomego, który nie miał tyle szczęścia. Ale w momencie premiery konsoli Microsoftu, media społecznościowe, którymi rozchodzi się negatywny szum, dopiero raczkowały (Facebook) lub nie było ich w ogóle (Twitter). Dlatego trudno oceniać skalę obecnego zjawiska na ich podstawie. W przypadku Xboksa 360, Microsoft na początku twierdził, że problemy może stwarzać od 3 do 5 procent urządzeń. Później firma unikała podawania oficjalnych statystyk, a rozmaite sondaże szacują, że awarie dotyczyły od 20 do nawet ponad 50 procent sprzedawnych konsol.

Liczę na to, że Sony da znać, że zajmuje się sprawą i wyjaśni czy problemom można zapobiec na własną rękę oraz na co zwracać uwagę przy wyborze konsoli w sklepie. Zapewnienie o szybkiej wymianie wadliwych urządzeń też byłoby pożądane.

Via: Polygamia.pl

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. tokrzys17

tokrzys17 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Chyba by mnie Ch*j strzelił jakbym kupił konsole i takie coś by sie z nią stało.

3 użytkowników lubi ten post.
  4. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    4000 wadliwych na 1 mln sprzedanych, na moje to bardzo mało i nie ma powodów do paniki.

1 osoba to lubi.
  5. dragus1208

dragus1208 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chojnice
    mich2406. Ciekawe jak byś gadał gdybyś znajdował się wśród tych 4 tysięcy szczęśliwców których spotkała ta niesamowita niespodzianka :)

2 użytkowników lubi ten post.
  6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1693
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Heh.. porażka. Światełko niebieskie fajne :p ale fakt co oznacza masakra. Też bym miał pianę w ustach jakbym dopiero co kupił konsole, a tu fuc* nie działa.. No ale okres gwarancji kupna obowiązuje chyba wymianę wadliwego towaru do 1-2 dni bez jakichkolwiek śladów użytkowania (nie wiem ile to dokładnie było..)

7. mich2406

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A co miałbym gadać? Oddałbym na gwarancję i czekał na naprawioną lub nową konsolę. Przecież nie będę sobie żył podcinał z powodu konsoli.

3 użytkowników lubi ten post.
  8. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Mi się wydaję, że to nie jest "śmierć" konsoli. Dwie opcje:
    1. Podobno PS4 ma takie coś, że jak w środku ma za ciepło, to konsola przerywa działanie aby się ochłodzić.
    2. Podobno też, któryś Update systemu konsoli wieszał konsolę.

A jeśli to faktycznie BLoD, to nie zbyt fajnie :(

BTW. Pamiętam jak pewien użytkownik tego forum pruł się, że czemu taka panika jest przed kupieniem konsoli w dniu premiery. Heh.

1 osoba to lubi.
  9. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie, jak konsola się zacznie grzac pojawi się czerwony pasek ale konsola będzie działać lecz też sygnalizowac przerwanie gry. Taka sytuacja wystąpiła na targach w Londynie gdzie organizatorzy zamknęli PS4 po szczelną pokrywą ze szkła o wymiarach nie większych niż sama konsola. Powód niebieskich pasków może być tylko jeden, jest to wada fabryczna, po prostu konsole mają feler produkcyjny. Dawanie składania sprzętu chińczykom powinnno się jak najszybciej skończyć.

Ciekawostka: Foxconn intern student in Yantai China claimed to make bad ps4 consoles thee months ago | IGN Boards

// wątek usunięty :)

10. -Paranormal-

-Paranormal- Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wawa
    1 osoba to lubi.
  11. TrueUser

TrueUser Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów Wlkp.
    Wszyscy, którzy dostali w swoje łapy felerny sprzęt w dniu premiery powinni mieć poza uznaniem reklamacji jakiś gratis w postaci dodatkowych kodów na sklep czy abonament. Zaufanie klientów łatwo podkopać i trudno odzyskać.

12. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Ten "pewien" użytkownik to ja, a po drugie masz gwarancje to oddajesz na gwarancje na ch*j drążyć temat no chyba że jest się tak leniwym że tyłka się nie będzie chciało ruszyć do sklepu/punktu i zgłosić reklamacje że sprzęt wadliwy. Niedługo takie "podejście" przerodzi się w teksty w takim stylu: "Nie kupuje tej gry w dniu premiery bo może być płyta porysowana, albo może być problem z jej instalacją, lub Bóg wie co jeszcze" co się dzieje z ludzkością

13. masti1986

masti1986 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Southampton(Wielka Brytania)
    Dlatego anulowałem zamówienie na Xbox One, aby nie mieć takich problemów. Trzeba było się liczyć z takimi jazdami, współczuje nabywcom którym to się zdarzyło. I sam nie wiem co bym zrobił, chyba zwrócił i zażądał zwrotu gotówki... mich2406 nie wiesz co mówisz, nie ważne czy to 4000 czy 1 sztuka ważne że problem istnieje, a tak na prawdę jeszcze nie wiadomo ile będzie problemów. Cóż przyjdzie jeszcze poczekać aż postanowię kupić nową generację...

14. mich2406

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wiem co piszę, nie ma sprzętu elektronicznego, który byłby wypuszczony na rynek bez co najmniej 1 wadliwej sztuki. No chyba, że wy wszyscy macie inne zdanie, ale to chyba w innym świecie żyjemy i mój to nie jest świat fantazji.

5 użytkowników lubi ten post.
  15. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Pewnie ze tak. Takie cos to nie problem, afera z byle czego

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

2 użytkowników lubi ten post.
  16. amnesia

amnesia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  17. Grzib

Grzib Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Ślonsk
    szkoda ze takie cos sie dzieje ale to chyba normalne przy tak duzej ilosci sprzetu jaki trafil na rynek.

18. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    udajesz cwaniaka bo nie masz konsoli, jakby Tobie sie to przydazylo to bys nie byl taki spokojny i czekal cierpliwie na naprawe... nie po to wydaje sie tyle kasy na sprzet ktory nie dziala w kilka godzin po jego pierwszym uruchomieniu

19. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Mój X360 falcon dostał rrod'a po miesiącu dlatego rozumiem tych ludzi którym padło PS4,mimo to nadal jestem przekonany do pleja

1 osoba to lubi.
  20. kony

kony Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Krosno
    to jeszcze nie koniec świata. Sony ma obowiązek wymienić konsolę od ręki.

1 osoba to lubi.
  21. adam458

adam458 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    chełmek
    A mnie drażni to że wszystkie firmy pakują ten nudny niebieski kolor, ja mam go już w 2 monitorach w kompie w ładowarce do telefonu n4 i w myszce :D Sorka ale musiałem a teraz będzie w ps4 ;)

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum