Blokada regionalna MarketPlace - odblokowanie [VPN]

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Najważniejszym aspektem tego tutoriala jest serwer VPN. W większości przypadków serwery te są płatne, więc będzie trzeba zapłacić parę złotych lub mozolnie szukać darmowych.
Należy pamiętać, że VPN musi być na taki kraj, na jaki mamy zarejestrowane konto Xbox LIVE. Czyli jeżeli mamy konto na USA to VPN musi również być z USA.

Dzięki tej sztuczce ;), będzie można odblokować wszystkie niedostępne w Polsce gry z pierwszego Xbox'a, map packi do Gears of War 2, zablokowane gry Arcade, dema itp.... Polega to na tym, ze emulujemy IP regionu, na którym taka blokada nie występuje.

Lista serwerów VPN:
https://secretsline.net/ - możliwość zapłaty sms'em - podana konfiguracja
VPN Service::WorldVPN paid VPN accounts,China,UAE,Dubai,Oman,Qatar,Saudi Arabia,Turkey,Yemen,Bahrain,Kuwait,Anonymous Surfing - Free Trial - podana konfiguracja
www.usaip.eu - FREE TESTING - podana konfiguracja
https://www.securenetics.com/servers.php?aid=0
https://anonymitynetwork.com/members/login.php - 3H Trial
Konsolę należy podłączyć do PC w taki sposób:
Xbox 360 --> kabel skrosowany --> PC(wymagane 2 karty sieciowe lub adapter wifi) --> router --> internet/modem

Jeżeli mamy neostrade/netie... bez routera i tylko jedną kartę sieciową to podłączmy w poniższy sposób:
Xbox 360 --> kabel skrosowany --> PC(karta sieciowa) --> modem USB

-----------------------------------------
Ustawienia dajemy automatycznie, a jeżeli nie załapie to:

Ustawienia PC:
Użyj następującego adresu IP:
Adres IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: puste

Użyj następujących adresów serwerów DNS:
Preferowany serwer DNS: 192.168.0.1
Alternatywny serwer DNS: puste

Ustawienia konsoli:
Ustawienia IP - Ręczne
Adres IP: 192.168.0.2
Maska Podsieci: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1

Ustawienia DNS - Ręczne
Podstawowy serwer DNS: 192.168.0.1
Zapasowy serwer DNS: 0.0.0.0

-----------------------------------------

Przechodzimy do Panelu sterowania, a następnie Połączenie sieciowe.




Klikamy teraz ma Kreator nowego połączenia, aby rozpocząć tworzenie nowego połączenia.




Dalej>




Wybieramy Połącz z siecią w miejscu pracy i przechodzimy Dalej>




Wybieramy Połączenie wirtualnej sieci prywatnej i przechodzimy Dalej>




Wybieramy nazwę firmy i przechodzimy Dalej>




Wybieramy Nie wybieraj połączenia początkowego i przechodzimy Dalej>




W nazwie hosta wpisujemy nazwę lub IP hosta VPN przez którego będziemy się łączyć i przechodzimy Dalej>




Klikamy Zakończ




W nazwie użytkownika wpisujemy Login, który podaliśmy podczas rejestracji na stronie .... oraz hasło. Wybieramy opcję jak na zdjęciu, a następnie klikamy Właściwości.




Przechodzimy do zakładki Sieć i w Typ wirtualnej sieci prywatnej (VPN) wybieramy Sieć VPN z protokołem PPTP.




Jeżeli korzystamy z modemu USB to w Ogólne musi być zahaczykowana opcja "Wybierz najpierw numer innego połączenia".

Przechodzimy do zakładki Zaawansowane i dajemy haczyk na Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera". w "Połączenie sieci domowej" wybieramy sieć pod którą jest podłączona konsola. Klikamy Ok i łączymy się do sieci VPN -> Połącz - może to trwać nawet kilkadziesiąt sekund w zależności z jakiego VPN korzystamy.






Aby sprawdzić czy IP zostało zmienione możemy skorzystać z tej strony What Is My IP Address? - Lookup IP, Hide IP, Change IP, Trace IP and more... i w location powinien być kraj, z którego pochodzi VPN.
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
tu macie jakies darmowe VPN:


Country:UK
VPN ACCOUNT IP adress:
89.145.80.1
89.145.80.2
89.145.80.3
89.145.80.4
89.145.80.5
89.145.80.6
89.145.80.7
89.145.80.8
89.145.80.9
89.145.80.10
89.145.80.11
89.145.80.12
89.145.80.13
89.145.80.14
84.18.200.200
84.18.200.203
84.18.200.204
84.18.200.207
84.18.200.210
84.18.200.211
84.18.200.212
89.145.81.1
89.145.81.2
89.145.81.3
89.145.81.4
89.145.81.5
89.145.81.6
89.145.81.7
89.145.81.8
89.145.81.21
89.145.81.22
89.145.81.23
89.145.81.24
89.145.81.25
89.145.81.31
89.145.81.32
89.145.81.33

account: test
password:2727
 

STARKILLER22

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Można prosić toturial na viscie ??:D
 

f0rgis

Użytkownik
Użytkownik
dzięki, przyda się oczywiście ;)
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
szczerze mowiac to zaden mail z tych trialowych nieprzyszedl,zaden z tych co podalem juz nie dziala...sam nie wiem co robic...chyba na swissvpn wykupie miecha za 5$;/ chyba ze ktos ma aktualny darmowy vpn/konto trialowe?
 

mateo2048

Użytkownik
Użytkownik
czy ta blokada regionalna wiąże się z tym, że nie mogę pobrać FIFA 09 Ultimate Team?
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
https://anonymitynetwork.com




klikacie na gorze po prawej SIGNUP FREE
wpisujecie maila-na niego przychodzi haslo i login-ja korzystalem a gmaila,jedyny na jaki MI doszlo
logujecie sie danymi podanymi w mailu na stronie
klikacie activate trial
pojawia sie wam takie cos
Start page:
Plan name: Trial
Plan expired: in 0 day(s) , 2 hour(s), 59 minute(s)

PPTP login: [email protected]
PPTP password: xxxxxxxxxxxx

Encrypting traffic: ON
Servers list:
euro.anonymitynetwork.com
uk.anonymitynetwork.com
us.anonymitynetwork.com

Download VPN tool: download - all activ server
AnonymityNetwork Common (PPTP) Setup instructions for Auto setup or Windows Vista or Windows XP

tworzycie polaczenie vpn wg poradnika w 1 poscie wybierajac serwer UK,haslo i username macie w tej wiadomosci pokliknieciu ACTIVATE TRIAL
cieszycie sie i sciagacie mapki:) ja wlasnie flashbacka sciagnelem:D
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Można prosić toturial na viscie ??:D
Postaram się coś wystrugać.
szczerze mowiac to zaden mail z tych trialowych nieprzyszedl,zaden z tych co podalem juz nie dziala...sam nie wiem co robic...chyba na swissvpn wykupie miecha za 5$;/ chyba ze ktos ma aktualny darmowy vpn/konto trialowe?
Emaile z trialami mogą przyjść nawet po paru dniach więc Stay tuned ;)
czy ta blokada regionalna wiąże się z tym, że nie mogę pobrać FIFA 09 Ultimate Team?
Z czego wiem to Ultimate Team nie posiada blokady regionalnej.
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
offtopic mi od miesiaca nieida;D


a ten moj sposob dziala w 100% ^^
 

piter1986

Użytkownik
Użytkownik
Miedzianek, ale za te mapki normalnie zapłaciłeś pointsami wcześniej??
 

Belzebio

Świeżak
Świeżak
Panowie, żaden z powyżych sposobów u mnie nie zadziałał. Siedziałem, knułem, próbowałem i nic. W końcu wpadłem na genialny (to się okaże za 3 godziny, jak dojadę do domu i odpalę konsolę) pomysł. Generalnie chodziło mi o ściągnięcie Map Pack'a do COD WaW. Oto co zrobiłem.

Generalnie przy logowaniu się do swojego profilu na stronie Xbox'a i wejściu do Games Marketplace przy próbie pobrania dodatku miałem ten sam komunikat co z poziomu konsoli tj. że zawartość jest niedostępna w tej lokalizacji czy jak to tam brzmi.


Pobrałem trial'a z https://anonymitynetwork.com, 3 godzinny dostęp. Jako że mam konto zarejestowane na UK, użyłem połączenia z Anglią.
Odpaliłem stronę Xbox.com | Xbox.com Home tak na wszelki wypadek używając lokalizacji UK.
Zalogowałem się na swój profil, i tam wszedłem w Games Marketplace. Kliknąłem pobierz dodatek i poszło, ściągneło mi punkty i doodało mi go do download queue!

Teraz siedzę jak na szpilkach i nie mogę się doczekać aż pójdę do domu i odpalę konsolę.
I albo się ściągnie i pójdzie albo 800MP poszło się kochać :)
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
lol toz to moj sposob-.- napisalem go pare postow wcesniej-.-


patrz bo jak ci bedzie trza ponownie na x360 pobrac to juz niepobierzesz
 

trykosz

Użytkownik
Użytkownik
Panowie, żaden z powyżych sposobów u mnie nie zadziałał. Siedziałem, knułem, próbowałem i nic. W końcu wpadłem na genialny (to się okaże za 3 godziny, jak dojadę do domu i odpalę konsolę) pomysł. Generalnie chodziło mi o ściągnięcie Map Pack'a do COD WaW. Oto co zrobiłem.

Generalnie przy logowaniu się do swojego profilu na stronie Xbox'a i wejściu do Games Marketplace przy próbie pobrania dodatku miałem ten sam komunikat co z poziomu konsoli tj. że zawartość jest niedostępna w tej lokalizacji czy jak to tam brzmi.


Pobrałem trial'a z https://anonymitynetwork.com, 3 godzinny dostęp. Jako że mam konto zarejestowane na UK, użyłem połączenia z Anglią.
Odpaliłem stronę Xbox.com | Xbox.com Home tak na wszelki wypadek używając lokalizacji UK.
Zalogowałem się na swój profil, i tam wszedłem w Games Marketplace. Kliknąłem pobierz dodatek i poszło, ściągneło mi punkty i doodało mi go do download queue!

Teraz siedzę jak na szpilkach i nie mogę się doczekać aż pójdę do domu i odpalę konsolę.
I albo się ściągnie i pójdzie albo 800MP poszło się kochać :)
Hehe zrobiłem dokładnie to samo. (I też chodziło o map packi do CoD WaW) Wszystko ładnie pięknie, ale na 98% wyświetlił się komunikat, że ściąganie nie może być kontynuowane. No i jakiś kod błędu. 800700... (coś takiego) Jeśli Ci się uda to proszę napisz czy u Ciebie też tak było/będzie.
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
na x360 juz niepobierzesz,lepiej od razu zrobic vpn,potem szybko triala,podlaczyc wsio,zalogowac sie i sciagnac prosto na x360
 

trykosz

Użytkownik
Użytkownik
na x360 juz niepobierzesz,lepiej od razu zrobic vpn,potem szybko triala,podlaczyc wsio,zalogowac sie i sciagnac prosto na x360
Oczywiście, że lepiej. Tyle, że nie posiadam aktualnie żadnego routera. Kombinowałem i przekombinowałem. Teraz szukam czegoś na allegro, może coś się znajdzie. Ciekawe jest to, że points'y mi pobrało, ale dalej mogę ściągnąć map pack kiedy tylko będę chiał. (już za darmo)
 

Belzebio

Świeżak
Świeżak
No to kurna kłania się czytanie ze zrozumieniem heheh :(
Czyli pewnie pupa z tego będzie. Tak czy siak dam znać później co z tego wyszło.
Jeśli się nie da to spróbuje jeszcze raz krok po kroku sposobu miedzianka. Czy w tym wypadku będę mógł pobrać to jeszcze raz za darmo? Jest chyba taka opcja jak download again.

P.S. trykosz już odpowiedział na moje pytanie.
czyli teoretycznie jeśli skonfiguruję wszystko wg sposobu miedzianka to powinieniem spokojnie pobrać mapy jeszcze raz i powinny one działać, correct?
 

trykosz

Użytkownik
Użytkownik
Zgadza się. Będziesz mógł pobrać ponownie nie obawiając się straty kolejnych punktów. A już się tak napaliłem na te mapy. ;d
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
No to kurna kłania się czytanie ze zrozumieniem heheh :(
Czyli pewnie pupa z tego będzie. Tak czy siak dam znać później co z tego wyszło.
Jeśli się nie da to spróbuje jeszcze raz krok po kroku sposobu miedzianka. Czy w tym wypadku będę mógł pobrać to jeszcze raz za darmo? Jest chyba taka opcja jak download again.

P.S. trykosz już odpowiedział na moje pytanie.
czyli teoretycznie jeśli skonfiguruję wszystko wg sposobu miedzianka to powinieniem spokojnie pobrać mapy jeszcze raz i powinny one działać, correct?
Twój sposób nie zadziała, tak jak trykosz napisał wywali ci błąd przy 98% - przerabiałem to już u siebie. Jedyny pewny sposób to VPN.
 

Belzebio

Świeżak
Świeżak
Po raz drugi kłania się czytanie ze zrozumieniem :D co z osioł ze mnie. Podłączałem konsole do kompa i bezpośrednio pod modem a nie pod router!! :D to jest światełko w tunelu. Dzięki za pomoc, dam znać wieczorem jak poszło.
@ $offtopic - już wiem, wiedziałem że to zbyt proste. thx
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
Ciekawe jest to, że points'y mi pobrało, ale dalej mogę ściągnąć map pack kiedy tylko będę chiał. (już za darmo)

niebedziesz mogl bez vpn-wywali ci blad o lokalizacji,nawet jesli ci pointsy zabralo;]
 

Do góry Bottom