1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Blu-Ray dla Xboxa 360 to tylko kwesta czasu

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Milu, Lipiec 21, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Dziennikarz Xbit Laboratories uważa, że niebieski laser pojawi się prędzej czy później na konsoli Microsoftu.
    Po wygraniu wojny z HD DVD, Blu-ray został niekwestionowanym liderem rynku. Na lodzie został Microsoft, który wydał specjalną stację dysków obsługująca zapomniany już dziś format. Dlatego Anton Shilov uważa, że niedługo nadejdzie pora aby MS dodał do swych platform niebieski laser.

Microsoft publicznie twierdził, że filmy w jakości HD to przyszłość rynku. Również gry nowej generacji zawierać będą więcej danych niż jest w stanie pomieścić DVD (co widać na przykładzie PS3).

W ubiegłym roku świat obiegła plotka, że wraz z produkcją Windowsa 7 trwają pracę nad blu-ray dla X360. Microsoft zaprzeczył tym pogłoskom. Najbardziej nie pasuje im technologia BD-Java która jest zawarta na płytkach BD. Mimo to, prędzej czy później będą musieli wyjść na przeciw nowemu napędowi optycznemu, gdyż będzie się ona stawać coraz bardziej popularna.

Źródełko

2. Lotnik421 Xbox One

3. Pawlq

Pawlq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zgierz
    Razem z napędem Blu-ray, będzie upadać piractwo... bo płytki drogie. No chyba że nośniki stanieją.

4. igorro

igorro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Taaa...I ciekawe co z tymi co już maja xboxa jak gry będą wychodzić na blu-ray to pewnie będzie trzeba jakiś dodatkowy napęd do xboxa dokupić.

5. DF Apache

DF Apache Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wien
    Będzie to oznacza przejścia na PS3 ponieważ Microsoft nie oferuje nic poza płatnym xbox live i piratami

6. hawkes

hawkes Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łapy
    Yhh, zastanawia mnie jak mają to zrobić skoro z tego co wiem Sony opatentowało Blu-Ray dla swojej konsoli.. I nie sądzę aby udostępnili to tak po prostu dla konkurencyjnego M$, nawet za pieniądze. Czyżby jakieś kombinowanie mające na celu obejście patentu, ale zachowanie wszystkich cech niebieskich płytek? Naprawdę nie wiem.

Hehehe, zgadzam się. Albo kupić sobie PC i piracić do woli.

@DOWN

Taa, jasne.. To czemu PC pozostaje najtańszą platformą jeśli chodzi o ceny gier, a PS3 (rzekomo) najdroższą?

7. gumis

gumis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A ja sądze że jak nie będzie piracenia przy napędach Blu-Ray to będą musiały stanieć gry bo dużo ludzi nie będzie ich kupował. A i tak kiedyś robroją Blu-Ray i będzie piracenie to jest kwestia czasu...

8. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    O ludzie co wy gadacie. Jakiś redaktor stwierdził(wow) że HD DVD umarł i M$ powinien inwestować w Blue-Ray. Racja. Ale pamiętajcie, że nawet dostępny dodatkowo odtwarzacz HD ready umożliwiał tylko i wyłącznie odtwarzanie filmów w tym formacie. I o to głównie chodzi, bo podobnie jak płyty DVD, filmy na płytach blue-ray mają i będą mieć stale wzrastającą ilość użytkowników. Taki po prostu skok technologiczny. I nie będzie tu zastosowania do gier, nie na tej konsoli, pewnie na następcy x360.

9. Stan

Stan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gdańsk
    płyty bd też stanieją ;) to tylko kwestia czasu - pamiętam że z początku jak dvd wchodziło to płyty też były strasznieee drogie

10. gumis

gumis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zawsze tak jest że na początku wszystko co nowe to drogie z czasem (zazwyczaj kilku lat) tanieją te rzeczy..

11. skatedo

skatedo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Jaworzno
    A gdyby tak jednak M$ wrzucił ten napęd blue-ray, a czyste płyty BD staniały by do np. 20zł, to znacznie poszerzyłyby się horyzonty gier na X360, grafika byłaby jeszcze bardziej doskonalsza no i gry miałyby dłuższą fabułę. :rolleyes:

12. locke4

locke4 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław/Kielce
    pfffff... jak czytam te Wasze komentarze ;b w ogole caly news jest w formie zartu :D troche za wczesnie jeszcze na nowa gen xboxa, ale jesli blue-ray mialby sie znalezc w xie... to tylko w nowym ;b
    btw, patent na blue-ray w konsoli?:b ehhh...
    @up
    tak, bo to czy gra jest na blue czy nie to glowny czynnik dlugosci fabuly ;b

13. xboxik

xboxik Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zanim to wejdzie to plyty blu-ray stanieja grubo, tak samo bylo z DVD.
    PS3 ma Blu-Ray a na kazdym pudelku jest napisane ze obsluguje tylko 720p, a na klocka sa gry w 1080p ;).
    I co Blu-Ray tyle miesci ale i tak gry zajmuja tyle samo co na x'a albo mniej bo tekstury sa w 720p, ktos sprawdzal w ogole ile te gry tak naprawde zajmuja?

14. ledzio

ledzio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bytom
    Ale i tak nie wszystkie gry by były na Blu-ray a jak wyjdzie to pewnie będzie tylko w nowym tak jak kolega wyżej powiedział albo tak jak hd-dvd do xbox 360 .

15. skatedo

skatedo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Jaworzno
    Więcej miejsca na nośniku może równać się większej liczbie lokalizacji, map, torów - długości gry. :confused:

16. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Wg mnie nie będzie blu ray'a w x360 :) A co ze wszystkimi ludźmi co mają konsole? Na pewno M$ nie wymieni wszystkim napędów ;>
    Jeśli by coś to zastosują te napędy w następcy 360.
    Gdzieś czytałem, że M$ do któregoś roku ma wspierać 360. Jak się nie mylę to chyba jakoś do 2012-2013. Później może wyjść nowa konsola i tyle ;)
    Takie moje zdanie ;p

17. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Ehhh kiedy w końcu skończą się te głupie komentarze na temat BD dla Xbox'a 360, xbox'a natala, i tak dalej... Kiedy się pytam? Ludzie czy wy myślicie? Na logike: ile osób kupiło xbox'a a ile będzie musiało kupić BD? no kurcze zastanówcie się, przecież filmy jak i gry mogą wychodzić na kilku płytach dvd nie widze w tym problemu, na pewno więcej osób ma dysk niż napęd BD w konsoli ;).

Większej głupoty nie słyszałem. Ja mam w Fallout 3 przepykane jakieś 15h a mam jakieś 50-60% gry i mimo iż ma wielki świat i wiele lokacji i jest dość rozbudowany gwarantuje że gre można skonczyć w kilka godzinek.

Nigdy ale to nigdy wielkość, liczba lokacji itp nie będzie czynnikiem wpływającą na długość gry.

18. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    gry po 25 giga :eek:
    już nie wspomnę o blu ray dwuwarstwowej 50 gb
    trzeba będzie łącze zwiększyć :D

19. locke4

locke4 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław/Kielce
    moga, pewnie ze moga, ale nie kazdy chce pakowac gre na kilku dvd, z tego co pamietam to przy tekkenie 6 cos im nie gralo, zastanawiali sie czy wydac na xa bo nie chcieli wydawac gorszej jakosci, byleby sie tylko zmiescilo

20. funuman

funuman Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Niestety, zmartwię was ale czytałem ostatnich czasy że Microsoft na jednej z konferencji w Krzemowej Dolinie obalił mit dot. bluraya w xboxie i dodał że nigdy konsola nie będzie spierana przez ten napęd.

21. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    jest różnica między dvd - cenami a blurayem
    dvd to był mus - bo net był wolny a cd za małe na filmy
    a bd jest za duży i za drogi i niepraktyczny - znacie kogoś z pc co ma napęd palący bd? ja nie znam - ile się 40gb pali??? 3 godziny? ile nośników padnie w czasie palenia? jaki pc mocny być musi z szybkim hdd żeby się nośnik nie wysypał od wolnej transmisji i te ceny nagrywarek....

aha znam też użytkowników pc typu"beton" - oni nawet dvd DL nie kupią - bo im niepotrzebne - to po co im bluray dysk? od filmów jest hdd 1tb
    oni nie kupią - to ceny nie spadną, koszty palenia wysokie a hdd są tanie - brak zatem szans na tanie nośniki bd - bo kto i po co ma je kupować

i to jest główny powód że brak piratów na PS3 - ciężko by było na tym zarobić - bo kto kupi pirata za 80-100zł??? ceny niższe przy ryzyku padnięcia płyty nie wchodzą w grę a i sprzęt musi się amortyzować - a gdzie czas na palenie nośnika?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum