1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Bomba na koniec! Microsoft przedstawia Project Scorpio!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Czerwiec 13, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Stało się! Wszystkie plotki i przecieki zostały potwierdzone. Microsoft oficjalnie przedstawił nową konsolę, która zadebiutuje na rynku w przyszłym roku. Poznajcie pierwsze informacje dotyczące urządzenia!

Na koniec pojawił się Phil Spencer, który zapowiedział nowego Xboksa. Szef Xbox podkreślił, że gracze wymagają od Microsoftu rozgrywki w 4K i wirtualnej rzeczywistości, więc z tego powodu postanowiono przygotować nowe urządzenie.

Microsoft nie chce żadnych podziałów i Xbox One, Xbox One S i Project Scorpio będą otrzymywać te same produkcje. Urządzenie jest reklamowane jako „najpotężniejsza konsola w historii”. Premiera odbędzie się pod koniec 2017 roku!

Aktualnie poznaliśmy następujące informacje:

• 6 teraflopów GPU
    • Rozdzielczość 4K w grach
    • Wysoka jakość wirtualnej rzeczywistości
    • Produkcje w 60 klatkach na sekundę
    Niestety, nie możemy zerknąć na urządzenie. Na takie przyjemności przyjdzie czas w przyszłym roku, ale Microsoft pokazał, że nie zamierza czekać na konkurencję.

Na konferencji pojawił się krótki zwiastun, na którym zobaczyliśmy deweloperów – między innymi Todda Howarda, który wspomniał o Fallout 4 VR (zapowiedziane na konferencji Bethesdy), wiec możemy oczekiwać, że produkcja również trafi na nowy sprzęt!

Na zakończenie warto wspomnieć wiadomość Zaxa – nasz redaktor już pod koniec maja donosił o mocy obliczeniowej Scorpio, która ma wynosić aż 6 teraflopów. Szykuje się prawdziwy gigant!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Mat.Rynio

Mat.Rynio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Strasznie późno. Myślałem, że ukaże się trochę szybciej.

4. synek03

synek03 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    228
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Fajnie że zrobili to rok przed premierą. Teraz każdy może zdecydować czy kupić teraz czy czekać. Ja na bank kupię :)

tapnięte z Xiaomi Mi4c

BushyAxis793 i tusek1 lubią to.
  5. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    159
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    Juz widze te ceny nie ma opcji ze bedzie kosztowal 3tys nie wiem co to za gpu cos od polarisa ale 60fps i 4k jak 1080 gtx nie utrzymuje stalych 60 fps w 4k ale pozyjemy zobaczymy :)

6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    4k i 60fps w każdej produkcji taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa już to widzę, albo graficznie będzie słabo albo to konsola elite za 4 kafle.

p_bladek lubi to.
  7. synek03

synek03 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    228
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Dla mnie wystarczy 1080p@60fps na wysokich. VR ani 4K mnie nie obchodzą

tapnięte z Xiaomi Mi4c

8. Vogarmak

Vogarmak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a ktoś mnie uświadomi co to jest to "
    • 6 teraflopów GPU"?

9. tomcio83

tomcio83 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wyjcowa
    Pc format to opisał tutaj --->http://www.pcformat.pl/Terabajty-i-teraflopsy,a,185 , a jest to moc obliczeniowa komputera w tym przypadku konsoli. Koncola może wykonywać dużo więcej zadań na raz. Myślę, że jak na konsolę to sporo za dużo bo raczej nie wykorzystamy tego, bardziej by się taka moc nadawała do hmmmm....

10. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
  11. hiubik

hiubik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wawa
    A do tego DX12 który też może jeszcze trochę namieszać.

12. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Ciężko mi w to wszystko uwierzyć. Mam PC za 3600zł z GTX 970 i w 4K to mogłem sobie pograć co najwyżej w Dragon Age 1, 2, Wiedźmina i Crysisa, a to są staroświeckie gry. Podobno GTX 1080 ledwo sobie radzi, a co dopiero taka konsola? Wiem, że gry robione pod jeden sprzęt, będą działały wydajniej, ale nie możliwe jest to, że detale będą takie, jak na PC, na Ultra. Pewnie zmniejszą jakość detali, żeby to jakoś działało, ale 60fps?? Ciekawe ile będą wołać za taki sprzęt. Pożyjemy i zobaczymy, jak to będzie działało. Jeśli ta nowa konsola okaże się kupą, to na przyszły rok kupuję GTX 1080 :) Amen

13. galaretka007

galaretka007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    nie porównuj konsoli do PC'ta pod względem technicznym, masz jeden sprzęt to jedno po drugie Nvidia gdyby chciała to te grzałki TITANy by wystarczyły tylko $$ musi się zgadzać, czyli optymalizacja, po trzecie oni zarabiają na sprzęcie

14. Vogarmak

Vogarmak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a po czwarte lepiej jest napisać gry pod konsole bo każda jest taka sama, nic pod mieszane pcty

15. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Czy to będzie wstecznie kompatybilne? Ile będa kosztować te gry w 4K? Przeciez to będa koszty masakryczne.

16. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Gry w 4k? Żaden problem. Przecież te gry powstają już od dawna, tylko później się je obcina podczas optymalizacji. Więc nie wiem co miałoby być droższe.
    Co do ceny konsoli, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby M$ sprzedawał to po kosztach lub odrobinę dokładał. Jak to się sprzeda to i tak swoje zarobią. A przy okazji może uda im się rozkręcić market na Windows jeśli do kopii konsolowych zaczną odblokowywać wersje windows.

17. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Pod koniec 2017 6 teraflopów to nie będzie nic co by mogło nadzwyczaj zachwycić, obecnie są lepsze układy więc oni chyba znów chcą wypuścić szrota jak w przypadku Xbox One, natomiast na dziś dzień gdyby wyżej wspomniany sprzęt był dostępny pewnie bym go przytulił:)

Quertin lubi to.
  18. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No właśnie - moc obliczeniowa swoją drogą, ale jeśli konsola będzie miała premierę za półtora roku, to wielkiego szału tutaj raczej juz nie będzie. I zastanawiam się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby w przypadku Microsoftu po prostu nowa generacja (nawet gdyby przyszło na nią czekać choćby i rok dłużej).

Jacław lubi to.
  19. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tylko to jest nowa generacja, bedzie w pelni obslugiwac gry z Xbox one. po roku od premiery nowej dowiemy sie ze gry nie da sie wydawac na to i na to. Slysza ze gracze chcą lepszych gier i lepiej zamknąć wsparcie dla starszych konsol ;)
    Tak będzie na pewno rok ,góra 2 lata od premiery

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

20. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    He, he jak bym nie znał MS to pewnie bym uwierzył że gry będą wypuszczać na XO i XS.
    Pewnie tylko przez jakiś okres tak jak Akir pisał, a później stara śpiewka by gry lepiej wyglądały na Scorpio i korzystały z całej mocy konsoli to muszą skupić się tylko na produkcji gier pod tą konsole, a na XO skończą wsparcie. Wtedy każdy będzie zmuszony przesiąść się na nową maszynkę, a co za tym idzie da zarobić kasę M$.
    Tak czy siak jestem na "tak" za tak wydajną konsolą, jednak za 1.5 roku może okazać się to już znów średnio wydajna maszynka, miejmy nadzieję że jednak tak nie będzie...
    Choć z tym obiecywaniem i graniem w gry 4K przy 60 fps to na miejscu MS trochę bym się wstrzymał, bo może okazać się to trudne do zrealizowania, no chyba że poobcinają detale i inne upiększacze grafiki, a nie o to chyba w tym wszystkim chodzi.

Ostatnia edycja: Czerwiec 14, 2016
    Jacław lubi to.
  21. krisis

krisis Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mam mieszane uczucia. Na początku roku kupiłem XO a tu już okazuje się ,że konsola zaraz zostanie w tyle i będzie przeżytkiem. Tak jak XO trzyma się w miarę na rynku do PS4 to jak wyjdzie Scorpio to japońcy dopier..... zaraz PS4.5 albo PS coś tam coś tam i przebiją M$. Wtedy scorpio będzie buty czyścić PS i tak to niestety marnie widzę. Od dzisiaj przestaję kupować gry w wersji cyfrowej bo przy przesiadce na nowe Playstation (bo w tym kierunku to leci ,że strach znowu Xboxa kupić) chociaż z gier trochę kasy wpadnie. Moim zdaniem M$ fatalnie to rozgrywa.

Wczytywanie...

Poleć forum