1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Bound by Flame - Opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez -=SETH=-, Maj 5, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W wątku tylko opinie!

2. Lotnik421 Xbox One

3. XboxerFun

XboxerFun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czekalem na ta gre, nie zawiodla mnie mimo twgo ze gram zadko gra wciagnela mnie na dluzej puki co gram, napewno moglaby byc bardziej dynamiczna walka ale tragedii nie ma nie jest to tez gra w ktorej naciskamy jeden guzik i idziemy dalej a z wieksza ilosca wrogow mozna sie troche pomeczyc zobaczymy jak bedzie dalej. Rozwoj postaci jak w kazdym rpg chociaz jest bardzo ubogi kreator postaci. Lubie takie gry i dla mnie 7,5\10

4. neehooyah

neehooyah Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Moje wrażenia i to na co zwróciłem uwagę do tej pory:

1) Edytor postaci ograniczony do wyboru płci, wyglądu twarzy i fryzury. Dodatkowo możemy wpisać dowolne imię, jednak NPC i tak używają domyślnego w dialogach.
    2) Walka bardzo wiedźminowa - widać, że twórcy inspirowali się drugą częścią Wiedzmina, co moim zdaniem wyszło grze na dobre. Na początku jest trochę wolno, jednak po rozwinięciu kilku umiejętności robi się coraz bardziej dynamicznie. Nie walimy cały czas w jeden przycisk - w zależności od przeciwnika trzeba pokombinować i dynamicznie zmieniać style, inaczej za wiele z nas nie zostanie, szczególnie na wyższym poziome trudności, gdzie przy kilku przeciwnikach trzeba się nieźle napocić i wykorzystać mnóstwo mikstur zdrowia. Walka jest bardzo taktyczna. Trzy style walki do wyboru:
    - wojownik - potężne ale powolne ataki bronią dwuręczną
    - ranger - szybka walka sztyletami
    - magia - ogólnie rzucanie ognistymi kulami, ognista broń itp. itd.
    3) Rozwój postaci jest dość ubogi, trzy drzewka umiejętności odpowiednio dla każdego stylu walki oraz dodatkowe skille, które odblokowują się po wykonaniu jakiegoś wyzwania (zabij 15 wrogów mieczem dwuręcznym itp.). Nie jest tego wiele, ale dzięki temu wszystko jest w miarę przejrzyste, poukładane i proste do ogarnięcia - można skupić się na rozgrywce.
    4) Grafikę ciężko mi określić, jest dobra i w sumie tyle mogę powiedzieć. Więcej nie potrzebuję więc nie będę próbował się bardziej wypowiadać.
    5) Świat gry nie jest otwarty - mamy kilka ścieżek do wyboru, ale wszystkie są zamknięte i nie pozwalają na rozbudowaną eksplorację.
    6) Fabuła na początku dość wolno się rozwija, ale zapowiada się dość ciekawie, na pewno chcę sprawdzić co będzie dalej. Klimat psują niestety dialogi postaci - niektóre są zbyt nowoczesne jak na produkcję osadzoną w świecie fantasy, szczególnie kiedy postacie korzystają z wielu obecnie używanych przekleństw.

Gra ogólnie mi się podoba, nie jest to jakaś super produkcja z nieograniczonym budżetem, jednak gra się bardzo miło i na pewno spędzę przy niej więcej godzin. Dla zabicia czasu idealna. Pierwsze skojarzenia to Wiedźmin 2 w kwestii walki i Dragon Age 2 jeśli chodzi o poruszanie się po świecie. Polecam osobom lubiącym RPG, inni mogą nie być do końca przekonani.

1 osoba to lubi.
  5. panborysek

panborysek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    Gra zawiera 4 Acty,przejście wszystkiego zajęło mi około 14 godzin,jest około 30 questów pobocznych ja zrobiłem 21,po przejściu gry można włączyć tylko new game i grać od początku rozwijając drzewko umiejętności Rangera i Pyromancera,za pierwszym przejściem udało mi się rozwinąć do końca drzewko Wariora i nabić 23 level postaci.Przedostatni boss i ostatni bardzo trudny trzeba taktycznie rozgrywać walkę,dużo uciekać,zastawiać pułapki i strzelać z kuszy+magia.Gra dla wielbicieli wiedźmina i diablo,wciąga,oceniam 7,5/10.

6. Countach

Countach Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Właśnie ukończyłem prolog i pierwszy rozdział, bez pospiechu zwiedzając każdy kąt (zbyt wiele ich nie było) to co mogę już powiedzieć:

Pierwsze wrażenie: Słaba grafika która od razu bije w oczy. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu X360 to konstrukcja prawie 10-cio letnia), gdyby nie fakt, że lokacje są małe, na dodatek to jeden wielki korytarz, brak wolnej przestrzeni, fizyki tutaj nie ma. Ilość FPS również nie zachwyca, nie mam pojęcia na co została spożytkowana moc konsoli. Dodatkowo kreator postaci ograniczony do wyboru imienia, płci, twarzy i fryzury, ale dobrze że jest jakikolwiek.

Pod względem elementów RPG, gra nie jest wybitna. Proste drzewko rozwoju (3 główne umiejętności, wojownik, kłusownik i mag), kilka dodatkowych umiejętności, takich jak szybsze zdobywanie doświadczenia czy bonus w postaci pkt życia, w formie osiągnięć (przykładowo zabij 60 wrogów żeby odblokować). Rzemiosło proste w obsłudze, możemy np ulepszyć broń, lub rozłożyć ją na czynniki pierwsze, żeby odzyskać przydatne surowce. Dziennik i ekwipunek nie powinien nikomu sprawić trudności, wszystko jest na swoim miejscu, połapanie się gdzie co i jak zajmuje kilkanaście minut.

Walka niestety trochę kuleje, sztywne animacje, przeciętna mechanika, całość wypada najwyżej średnio i nie sprawia ogromnej frajdy. Na plus poziom trudności i różnorodność przeciwników (do tej pory).

Co do fabuły, to niewiele mogę o niej powiedzieć, bo jestem na początku 2 rozdziału. Ot zwyczajny RPG, ze zbawicielem ludzkości w roli głównej, ale wszystko jak na razie w mniejszym lub większym stopniu trzyma się kupy.

Klimat niestety nie wylewa się z ekranu, w moim odczuciu miejscami za dużo wokalu w ścieżce dźwiękowej, chociaż ogólnie jest ona dobra. Dialogi ... jest sporo linii dialogowych, na papierze wyglądają na interesujące, ale voice-acting to porażka, język wprost z amerykańskiego serialu, po prostu zbyt nowoczesny i nasączony skrótami, kolokwializmami i przekleństwami.

Podsumowując, zgodnie z moimi oczekiwaniami, pomimo braku medialnej otoczki, gra trzyma dobry poziom, chociaż jeżeli chodzi o mechanikę, animacje i grafikę to twórcy spóźnili się z premierą o dobre kilka lat, tak jakby gra przeleżała w szafie przez kilka sezonów. Przypomina mi to trochę Alpha Protocol i jego zmarnowany potencjał, brak reklamy, dobity niedociągnięciami technicznymi, przez to tytuł został zapomniany. Domyślam się że tak samo będzie z Bound by Flame, chociaż w czasach posuchy gatunku RPG ta gra pasuje jak ulał. Pomimo tych kilku wad gra na prawdę może wciągnąć. Moja ocena to 7/10.

1 osoba to lubi.
  7. CozzY

CozzY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    Z braku laku zagrałem i niestety, ale nic dobrego z tego nie wyszło. Grę zaliczam do kategorii "pastisz", bo niby wszystko jest jak w poważnych produkcjach ale wychodzi z tego tylko śmiech. Grafika i animacje słabe (ale to dla mnie sprawa drugorzędna), legenda jest bo jakaś być musi ale równie dobrze może jej nie być, klimat pompowany na siłę ale i tak ucieka dziurami. Najgorzej jak dla mnie ma się sprawa z dialogami i to zarówno w formie jak i treści. Teksty drewniane i ciosane motyką, raz popadają w patos, raz w ziomalskie gadki gimbazy a najczęściej w śmieszność. Po przejściu chyba pierwszego etapu (doszedłem do jakiejś gadki z napinającym się elfem co się do ekipy przydzwonił) dałem sobie spokój. Jakoś brakło mi cierpliwości na to wszystko, a szkoda. Ocena 5/10

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Wczytywanie...

Poleć forum