1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Brak nowej generacji konsol, droższe aplikacje, zwolnienia [ANALITYCY PRZEWIDUJĄ]

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Krawol, Grudzień 28, 2011.

1. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock

Interesujemy się naszą branżą, prawda? Jesteśmy świadomymi graczami, prawda? W takim razie powinniśmy czytać analityków.
    Nawet jeśli nie do końca im wierzymy. IndustryGamers uruchomiło cykl, w którym analitycy (jak to mają w zwyczaju) przewidują różne rzeczy. Na pierwszy ogień poszedł Jesse Divnich z EEDAR, firmy zajmującej się analizą rynku gier. Oto jego pięć przepowiedni:

1. Aplikacje na mobilne urządzenia podrożeją

Chociaż model "darmowy" odnosi sukcesy, to wciąż istnieje spory rynek płatnych aplikacji. Divnich przewiduje, że nadal będzie w dobrej formie. Na tyle dobrej, żeby pozwolić sobie na lekką podwyżkę średnich cen aplikacji z, powiedzmy, dzisiejszych 99 centów do 1 dolara i 20 centów. Wzrost cen wiązać się będzie m.in. z siłą marek, które zdążyły już wyrosnąć na mobilnym rynku. Angry Birds czy Infinity Blade są już znane i ich twórcy mogą żądać więcej za swoje gry (co się już zresztą dzieje, bo Infinity Blade 2 kosztuje o dolara więcej niż jedynka).

2. Zwolnienia dotkną wzrastające gałęzie branży

Gry społecznościowe i mobilne ostatnio przeżywały prawdziwy boom. Przynoszą krociowe zyski i niektóre z firm je tworzących weszły niedawno (lub zamierzają wejść) na giełdę. Jak jednak w przypadku każdego boomu, także i tutaj występuje przeinwestowanie. Niektóre firmy będą musiały stawić czoło prawdzie i obciąć fundusze, a wraz z tym posady. Nierzadko też możemy spotkać się ze zniknięciem jakiegoś studia.

3. GTA V będzie wielką premierą

Odkrywcza analiza, prawda? No ale złośliwości na bok. To co jest nowe, to to, że Divnich uważa, że koniec końców wyścig w 2012 roku wygra GTA V właśnie, a nie nowa odsłona Call of Duty.

4. Brak następnej generacji w 2012 roku

W przyszłym roku ukażą się tylko PS Vita i Wii U. PS3 i Xbox 360 przynoszą branży zbyt wysokie zyski, aby Sony i MS odczuwały presję wypuszczenia nowego sprzętu. Divnich przewiduje wręcz, że w przyszłym roku nie będzie nawet zapowiedzi nowych konsol - możemy spotkać się z wiarygodnymi plotkami, ale to by było na tyle. Czyżby więc kolejna generacja miała nastąpić najwcześniej na przełomie 2013/2014 roku?

5. Mniej ludzi będzie tańczyć

Divnich przyznaje, że już raz się pomylił w tej kwestii (sądził, że spadek tańczących graczy zacznie się już w 2011 roku), ale utrzymuje, że w końcu szczyt musi nastąpić i że nastąpił w tym roku. W 2012 mniej ludzi ma tańczyć przed konsolą.

Listę z pełniejszymi uzasadnieniami znajdziecie tutaj. Mnie najbardziej interesuje kwestia następnej generacji. Ciekawy będzie obraz rynku, na którym to Nintendo będzie dysponowało najnowocześniejszą konsolą. Może jej sukces będzie na tyle duży, żeby wymusić przejście do kolejnej generacji mimo bierności Sony i MS?

ŹRÓDŁO: Brak nowej generacji konsol, droższe aplikacje, zwolnienia [ANALITYCY PRZEWIDUJĄ]

P.S ty tylko analitycy ale mogę się zgodzić z tym że skoro ms i sony zarabiają spore pieniądze na dzisiejszej generacji to po co to zmieniać.
    Co do gta V to chyba wszyscy mają nadzieję że pobije call of duty liczbowo (bo wiadomo to są 2 różne gry) tylko że jedni robią coś nowego a drudzy to samo :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    zgadzam się z tym. Nasze konsole maja jeszcze wiele do pokazania

4. drsilence

drsilence Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie dziwi mnie to akurat, przez ile lat Sony tłukło PS 1 a i gry z czasem wyglądały coraz lepiej :)

Moim zdaniem to jest przewaga konsoli nad kompami w których ciągle coś trzeba wymieniać, niech będą jak najdłużej ale oczywiście niech gry będą coraz lepsze.

5. szymona96

szymona96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Czytając tytuł wątku, pomyślałem,że analitycy zapowiadają jakąś zagładę konsol, kryzys itp. itd. ;D Sami przyznajcie, że tak sugeruje tytuł

6. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jeśli nowa generacja będzie miała kompatybilność z Xbox to niech prędko wychodzi . A co do gta to macie jakieś informacje kiedy następny trailer?

7. woueK

woueK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nazwa tematu rzeczywiście nie jest optymistyczna.

Zgodzę się z analitykami (w zasadzie jednym) , musi nastąpić jakiś przełom, wymagania bądź możliwości programistów gier zmuszą producentów konsol do stworzenia nowych.

Na chwilę obecną wszystkie nowe gierki się sprzedają rewelacyjnie, slimy schodzą, faty się psują (kończą się gwarancje) więc popytu nie brakuje. Ja kupiłem konsole dopiero teraz i liczę że za 2 lata będzie dalej najnowszą generacją.

8. Amanssy

Amanssy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Xboxa tak szybko nie sciągną z rynku(przytocze wypowiedz Michaela Pachtera;
    "Te plotki są głupie.Microsoft wciąź sprzedaje mnóstwo Xboxów 360 i nie wprowadzi nowej platformy zanim nie zacznie spadać sprzedaż"

Wysłano z X8 z użyciem Tapatalk

9. piotruczelli10

piotruczelli10 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
    Dochody jakie obecnie przynoszą konsole Sony i Microsoftu są ogromne więc po jakiego nowa generacja jak dla mnie xbox jest niezastąpiony.

10. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Wszystko pięknie ładnie, lecz... jak M$ będzie sobie sam strzelał samobóje wypuszczając EXY z X360 na PC (jak np Alan Wake - który niestety ma się pojawić na blaszkach) i wydawał same pseudo EXY na kinecta to wątpię, iż wielu graczy zostanie (nabędzie) X360. Ja sam dla przykładu kupiłem PS2 wyłącznie dla gier Final Fantasy/Dragon Ball/Yakuza - oczywiście później doszło jeszcze parę naście świetnych perełek w które nie zagra się na PC czy innej konsoli.. Morał: Chcesz w jakąś grę zagrać to w końcu nadejdzie ten czas w którym zakupisz tą konsolę, lecz gdy później wyjdzie na blaszaka to może Cię zalać krew..
    M$ powinien wypuścić dużo ciekawych exów.

Co do tego tańczenia to na pewno powoli będzie sprzedaż spadała (czy ja wiem :D). Może być podobna sytuacja jak z Guitar Hero - na początku wielkie wow itp itd. A później powstała jakaś taka niechęć do tej gry.. (Chociaż osobiście spędziłem multum godzin grając ze znajomymi bądź solo w Guitar Hero 3 Legend of Rock - jak dla mnie najbardziej wypasiony GH jaki jest i nie trzeba było gitarki tylko poczciwy pad).

Moim zdaniem nasze konsole nie są "jeszcze" przeżytkiem, tylko po prostu producenci idą na łatwiznę. Bo po co się trudzić nad konsolą jak można na PC wydać tą samą grę "ładniejszą" z mniejszym trudem. Ludzie sobie już tam kupią nowe podzespoły do PC ] =]

11. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    konsola to zawsze była wygoda, zero problemów ze sterownikami, czy gra pójdzie czy będzie się wieszać, pad w rękę, kanapa, TV 40 " i maratonik w Mortal Kombat czy Fifę z kumplami.
    Owszem gry na konsole są o połowę droższe od tych na PC. Ale patrząc na to ile musimy wydać na kupno podzespołów do PC, aby gra chodziła optymalnie (nie mówiąc że na full). Do tego policzyć ile konola pobiera prądu a i le mocny PC? Patrząc na to wyrównuje się kupowanie gier na konsole. A nawet i może wychodzi taniej.

12. Kris89

Kris89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    grajac na ps3 i x360 widze ze graficznie gry sa ladniejsze i bardziej przemyslane niz na poczatku generacji, mysle ze jest jeszcze pole do popisu dla obu konsol. i nie ma co bawic sie w fanboy-ow.

13. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Mniej osób tańczących? Dobre. Kinect i Move się dopiero rozkręca. Przejrzyjcie oferty w klubach na sylwestra, mnóstwo dopisków o konsolach jest, nie ma nic lepiej integrującego i rozrywkowego niż rywalizacja. Gry na Kinecta są już na znośnym poziomie, śmiało można pograć i nawet nieźle się przy tym bawić.

Oczywiście mówię tu o zabawie w grupie, granie samemu na Kinectcie ma tyle samo sensu, co granie samemu w Ping-Ponga.

14. Border

Border Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ciekawy jestem po co te nowe xboxy te jeszcze chwile pociagna :D

15. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    A mi się jednak wydaję, że konsole stacjonarne zaczną powoli "znikać" z rynku. A to wszystko za sprawą usługi OnLive, która od nie dawna jest też na telefonach/tabletach. W takie gry jak Assassin Creed, Saints Row: The Third, DiRT3 i wiele, wiele innych można już zagrać spokojnie na full detalach na telefonach. Kiedyś na tym forum był taki temat, że jakiś tam typ przepowiadał, że konsole mobilne, wyprą konsole stacjonarne z rynku (Czy jakoś tak). Może i nie wyprze, ale na pewno kiedyś dorównają z konsolami stacjonarnymi w udziałach rynku.

16. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    a mnie zastanawia kto kupi wii u,ani to dla hardcorowych graczy ani dla casuali.Dla mnie Nintendo zawsze miało dziwny sposób wypuszczania konsol wii to taka generacja:6,5 a wii u chyba bedzie 7,5...taki maly offtop

wracając do tematu myślę ze jeszcze 2 generacje stacjonarek i po sprawie...za ok.10 lat usługa onlive przejmie władze i koniec:p

17. AjnSztajn

AjnSztajn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Zapominasz o jednej ważnej rzeczy - sterowaniu. Nikt mi nie powie że sterowanie w tych grach jest wygodne, śmieszy mnie jeszcze twój tekst o "full detalach". Poczytaj o rozdziałkach wyświetlaczy w tych telefonach, połowy tych "full detali" nawet nie widać. Już to kiedyś pisałem ,wszyscy głosujemy portfelami. Sprzedaż np. takiego mw3 udowodniła że można bardzo dobrze zarobić na konsolach które już są na rynku więc po co się wysilać. Na rynku konsol jest monopol, każda firma ma swoją niszę i "swoich" odbiorców. Jeżeli możliwe są jeszcze ruchy pomiędzy ps3 lub x360 to już odbiorcy konsol nintendo nie bardzo mają alternatywę dla swoich ulubionych gier ( wszystkie gry Mariopodobne). Na rynku będzie stagnacja do momentu kiedy panowie z m$ i S zaczną odczuwać zmniejszony dopływ gotóweczki, wtedy może coś się ruszy. Developerom gier też jest to na rękę, juz kiedyś czytałem na ten temat ile kosztuje wyprodukowanie porządnej gry klasy AAA. Konsole nowe generacji to dokładniejsze tekstury itd. itp. więc koszt takiej gry był by jeszcze większy. Resztę sami sobie domyślcie.

18. Deloran

Deloran Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ajn Szatajn - teraz te sprzęty są kompatybilne z padami od Xboxów, także sterowanie nie jest problemem, reszta rzeczy wymienionych w Twoim poście może stwarzać kłopoty, chociaż miałem już okazję nawalać OnLivem na Ipadzie i było świetnie.

19. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Z tego, co pamiętam, OnLive będzie też możliwy do 'odtworzenia' na TV, więc nie widzę problemu. Jedyny problem z tym OL to fakt, iż jeśli on 'zajmie' rynek to kto będzie jego konkurencją? Świetny przykład - Europa. Wszyscy jesteśmy uzależnienie od dostaw gazu od Rosji, bo ona nie ma konkurencji. Brak konkurencji pozwala jej na dyktowanie nam absurdalnych cen. Podobnie może być w przypadku OnLive. Lepiej dla nas, graczy/kupujących będzie, jeśli XBOX i Playstation utrzymają swoją pozycję na rynku oddając jedynie kawałek 'udziałów' dla nowych technologii.

20. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Mi do szczęścia nie potrzebna nowa generacja...

21. resident202

resident202 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak na gry za 5 zł to też jestem zadowolony:p

Wczytywanie...

Poleć forum