Brak obrazu i dźwięku przez HDMI

daro1982

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mam dziwny probelm z konsolą. Grałem sobie na niej jakieś 2 godzinki w sobotę i wszystko było ok, nic się nie działo z obrazem czy z dźwiękiem. Włączyłemj ą w niedziele i niestety nie mam obrazu ani dźwięku ale tylko przez złącze HD, przez standardowy kabel wszystko jest, obraz i dźwięk. Gry uruchamają się bez problemu, wszystkie diody palą się na zielono. Na forum wyczytałem że ,oże być to wina złej rozdzielczości ekranu której mój TV nie obsługuje, zresetowałem więc ustawienia rozdzielczości (RT+Y) ale nic nie pomogło. Czy ktoś z was może wie co można z tym zrobić, jest cos co mógłbym zrobić we własnym zakresie?
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Może uszkodził Ci się kabel bądź złącze HDMI. Sprawdź jeżeli możesz u kolegi, kabel, konsolę.

Wszystkie diody palą się na zielono
Nie wiem czy to prawda czy po prostu się schlałeś? Jeszcze nie widziałem żeby diody się "paliły" :D
 

daro1982

Użytkownik
Użytkownik
świecą, palą czy pomrygują, co za różnica:) podłączyłem notebooka przez ten sam kabel do tego samego gniazda i obraz jest więc myśle że to nie to ale... dzwoniłem do serwisu i powiedzieli żeby mimo wszystko sprawdzic to na innym telewizorze, upierałem się że podłączałem notebooa i wszystko śmiga ale facet powtarzał w kółko " sprwadzić na innym tv". Dziwne, czy kabel lub tv mogą uszkodzić sie w tak nietypowy sposób że nie odtworzą obrazu z konsoli a z notebooka tak? W innym serwisie koleś zasugerował że jakaś gra mogła wymusic zmanę rozdzielczości na jakąś inną, nieobsługiwaną przez mój tv, w tym przypadku mam ściągnąć jakies oprogramowanie do konsoli i to powinno załatwić sprawe, w przeciwnym wypadku padł układ HANA/AHA w co wątpie bo gdzie nie parze to objawia sie to czerwonymi diodami a u mnie tak nie jest. Zauważyłem że jak wyjmę wtyczkę z xboxa to na telewizorze pojawia się napis " brak podłączonych urządzeń" a po włączeniu jest "wyszukiwanie sygnału" czyli może rzeczywiście mi się rozdzielczośc przełączyła?;/
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Bardzo prawdopodobne ale jeżeli możesz to skocz do kolegi czy coś i sprawdź to ... na innym TV :) Pozdrawiam i życzę szczęścia
 

Do góry Bottom