Brak obrazu, nie przylutowany chip - Co? Gdzie? Jak?

Kryniuk

Użytkownik
Użytkownik
Witam, dostałem od znajomego konsole z chipem. Chip jest włożony w ten sposób, i nie jest zlutowany żadnym kablem do płyty głównej, jedynie wchodzi w to miejsce.

I teraz mój problem, konsola na kablu chinch daje sam dźwięk bez obrazu, na kablu component nie dzieje się nic, co więcej przy włożonym tak chipie konsola odpala się sama, tzn. gdy włożę kabel do zasilania to sama się włącza i nie mogę jej wyłączyć z przycisku on/off z przodu konsoli. Z przodu konsoli swieci sie przednie kółeczko zmieniając kolor z zielonego na czerwony co chwilkę. Stąd moja myśl że to wszystko wina chipa. Konsola ma normalnie stacje DVD jak i HDD, jednak wyjąłem je na potrzeby zdjęcia. Tak chip wygląda po wyjęciu z konsoli.

Gdy wyjmę z konsoli chip, konsola już nie włącza się sama z siebie, dopiero po wciśnięciu guzika, dalej nie ma obrazu i dalej jest sam dźwięk. Po wyjęciu chipu światełko z przodu konsoli świeci się zmieniając kolor z zielonego na czerwony i tak w kółko.

Proszę o pomoc w naprawie, i instrukcje gdzie wlutować chip.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
On dobrze jest zamontowany

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

iraslbn

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Konsola powinna uruchomić się bez chip'a z błędem, jeżeli nie ma obrazu to szukałbym problemu na płycie głównej.
Chip ma wgrane biosy i pozwala przełączać pomiędzy nimi. Jeśli kabel sprawny to trzeba szukać awarii na pg.
 

Do góry Bottom