1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Brak obrazu przez HDMI

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Danio0308, Marzec 12, 2015.

1. Danio0308

Danio0308 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam, mam problem z obrazem wyświetlanym przez HDMI. Zaczynając od początku... grałem na moim starym tv wszystko działało pięknie przez hdmi, przeniosłem się na monitor od komputera i tak gram już dobre 2 lata też przez hdmi i obraz działa elegancko, aż pewnego dnia zaniosłem konsolę do kumpla, podłączamy ja do tv i nie ma obrazu, tylko sam dźwięk słychać... na jego monitorze to samo się dzieje. Zdziwiony zaniosłem konsolę do domu podłączyłem wszystko znowu do monitora i działa... sprawdziłem dla pewności na starym tv, na którym grałem wcześniej i dzieje się to samo co u kumpla... sam dźwięk bez obrazu, sprawdziłem na innym tv w domu i nie ma obrazu, poszedłem do dziewczyny zobaczyć na jej tv i nie ma obrazu. Poszedłem jeszcze dalej do siostry dziewczyny... OBRAZ DZIAŁA!? Czemu HDMI wyświetla obraz tylko na dwóch urządzeniach z tylu testowanych?
    Na tym kablu z tymi trzema końcówkami (biała, czerwona, zółta) działa wszędzie obraz. Próbowałem wielu trików znalezionych w necie: zmieniałem kabel, zmieniałem rozdzielczość na działających urządzeniach, resetowałem ustawienia obrazu Y+RT, trzymałem przycisk zasilania 10 sec, nawet tam gdzie nie było obrazu na "ślepo" zmieniałem rozdzielczość. Wie ktoś czemu tylko na nielicznych urządzeniach mogę wyświetlić obraz przez port HDMI? Wina portu to raczej nie jest bo u mnie działa dobrze na monitorze, żadnych artefaktów czy dziwnych kolorów nie ma... pomocy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. rastaman2626

rastaman2626 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    N S
    spróbuj zmienić rozdzielczość na najmniejszą na działającym tv i wtedy spróbuj podłączyć konsolę pod niedziałający TV

możesz podać modele TV i monitorów pod którymi sprawdzałeś konsolę

4. Danio0308

Danio0308 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Rozdzielczość zmieniałem na najmniejszą i podłaczałem do tych co nie działa i nadal nie działało. Modeli teraz w stanie nie jestem podać bo do szkoły wyjechałem. Ale teraz tak jak myśle sobie może ma to związek z obsługą DHCP czy jakoś tak... tylko najdziwniejsze jest to, że ten najstarszy telewizor co dawno temu na nim grałem był HD ready i było dobrze, przeniosłem się na monitor i później to juz tylko jakieś nieliczne urządzenia działały z konsolą. Telewizorów full hd tylko 2 działały na 4 testowane nawet ten najstarszy hd ready przestał działać a kiedyś grałem na nim bez problemu. Tylko moj monitor działa jak należy

Wczytywanie...

Poleć forum