Brak zasilania napędu, tacka nie odsuwa się po przylotowaniu nowego chipa

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.
A

adriano_2009

Guest
Witam
Ostatnio elektronik (porzadny) wymienil mi chipa ze starego napedu. Mowil ze calkiem ciezko bylo z zywica. Przylutowal tego chipa calkiem dobrze. Po podłączeniu kabelków, niestety naped nie ma zasilania. Kilka razy odlaczalem i podlaczem kabelki. Naped na pewno ma zasilanie (napecie jest na wejsciu zasilacza od napedu), ale elektronika chyba jej nie przetwarza; tacka sie nie odsuwa, laser nie przesuwa, i nie pali sie.
Co moze byc nie tak?
Pozdrawiam
 

akwarium25

Banned
pcb bo bad drillu wymieniałeś? coś zle polutowane...
 
A

adriano_2009

Guest
Chip zostal wymieniony, poniewaz poprzednia elektronika sie spalila, a potrzebny byl klucz. Nie wiem czy zle polutowane, wydaje mi sie ze gosciu dobrze zrobil.
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Możliwe że chip martwy. Z tego co wiem to jest fat.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk
 
A

adriano_2009

Guest
Tak, to jest fat. Ale jak jest chip martwy, to przecież tacka się odsuwa, nie? Wydaje mi sie ze to mimo wszystko cos innego
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Tak, to jest fat. Ale jak jest chip martwy, to przecież tacka się odsuwa, nie? Wydaje mi sie ze to mimo wszystko cos innego
Jak ma się wysuwac jak chip padł? To tak jakbyś chciał słuchać muzyko na pc z uszkodzona płyta główną.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk
 
A

adriano_2009

Guest
Jak można sprawdzić czy chip jest uszkodzony? Czytałem ze przy spalonej elektronice, chip zazwyczaj zostaje żywy. słyszałem też, ze można odczytać klucz z płyty głównej z xenona. Macie jakiegoś linka do tutka w PL?
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Jak można sprawdzić czy chip jest uszkodzony? Czytałem ze przy spalonej elektronice, chip zazwyczaj zostaje żywy. słyszałem też, ze można odczytać klucz z płyty głównej z xenona. Macie jakiegoś linka do tutka w PL?
Napęd jak się spalił mógł też spalić się chip.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
inaczej , jak spalisz naped to wsad z chipa idzie w pizdoo
 

Baloon 360

Użytkownik
Użytkownik
W kości jest wgrany FW jeśli kość jest pusta to się nie dziwie że napęd jest martwy.
Nie można wykluczyć uszkodzonej drobnicy na pcb .
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
A o jakim napędzie mowa w tym temacie ? Jeżeli chip został źle przylutowany to też napęd nie będzie działał, lub będzie się dziwnie zachowywał.
 

Baloon 360

Użytkownik
Użytkownik
Witam
Ostatnio elektronik (porzadny) wymienil mi chipa ze starego napedu. Mowil ze calkiem ciezko bylo z zywica. Przylutowal tego chipa calkiem dobrze. Po podłączeniu kabelków, niestety naped nie ma zasilania. Kilka razy odlaczalem i podlaczem kabelki. Naped na pewno ma zasilanie (napecie jest na wejsciu zasilacza od napedu), ale elektronika chyba jej nie przetwarza; tacka sie nie odsuwa, laser nie przesuwa, i nie pali sie.
Co moze byc nie tak?
Pozdrawiam
Chip jest całkiem dobrze przylutowany wydaje mi się że sam to robisz bo trochę jest to dziwne żeby serwis nie wiedział jak zdjąć żywice .
 
A

adriano_2009

Guest
Jak chip moze byc pusty, jak zostal przelozony ze starego napedu... Nie kupowalem przeciez nowego! Kurde, no nie wiem co robic, oddam do elektronika i zobaczy moze co nie tak moze byc. Dajcie cynk, jak zczytac ten klucz z plyty glownej..

Mowa o Hitachi, ze starego xenona. Chip dobrze przylutowany, zanioslem do drugiego serwisu, bo tamten dlugo robil. To sa fachowcy, ja nie robilem. Po co takie komentarze? Przeciez jakbym sam robil TO BYM NAPISAL!!!! Bez sensu te wasze komentarze (piszecie je tylko po to zeby nabijac sobie liczbe postow?) ja licze na pomoc a wy mi wytykacie co ja nie zrobilem. Prosze serdecznie o tutorial do wyciagania klucza z plyty glownej z xenona, moze jakis serwis ktory dalby rade to zrobic.

Edytuj swoje posty. Nie pisz jeden pod drugim//Laki88
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wyciagniecie klucza przewyższa wartosc tej konsoli. Nie ma sensu jej reanimować w zadnym serwisie. Trzeba zrobic rgh kupic chip, zrobic/ kupuc programator

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 
A

adriano_2009

Guest
Czytalem od dextera, ze koszt 70 zł wiec nie wiem, a on chyba ma doswiadczenie. Takie cos znalazlem : [tut] How To Retrive A Lost Dvd Key From Xenon Motherboard - Scenyx Entertainment Community. Dobre to jest?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie jest dobre, jak znajdziesz kogos kto zrobi za 70 to ok. Lecz to juz przewyższa wartosc tej plyty glownej, brak napędu, kolejny koszt... kup inna ta wystaw za 50zł

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 
A

adriano_2009

Guest
A jakbym chciał załóżmy jaspera/falcona, to moge procka i grafike zdjac z aktualnej plyty? Bedzie kompatybilnosc podstawki, czy nie?
 

Baloon 360

Użytkownik
Użytkownik
Procesory są lutowane bezpośrednio do płyty głównej nie mam tam podstawek .
 
A

adriano_2009

Guest
Oo... nawet nie wiedziałem. Tyle ze wiekszosc ktora sprzedaje plyty glowne to dlatego, ze pewnie pogubila klucze.. i taki zakup bylby wtedy bez sensu
Wydaje mi sie ze trzeba wyratowac tego klucza i sprzedac jako sprawnego xboxa. Bo po ch**a robiłem reballing za ponad 200 zł?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Oo... nawet nie wiedziałem. Tyle ze wiekszosc ktora sprzedaje plyty glowne to dlatego, ze pewnie pogubila klucze.. i taki zakup bylby wtedy bez sensu
Wydaje mi sie ze trzeba wyratowac tego klucza i sprzedac jako sprawnego xboxa. Bo po ch**a robiłem reballing za ponad 200 zł?
Właśnie, tez nie wiem po co pakowales 200zl w xenona.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom