1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Brutalne gry mogą łagodzić obyczaje

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Tommy47, Lipiec 14, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Tommy47

Tommy47 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Temat wpływu brutalnych gier na ludzką psychikę i zachowania wałkowany jest nie od dziś. Teraz dzięki Amerykańskim Naukowcom dowiadujemy się, że wpływ mogą mieć także pozytywny.

W badaniach jakie przeprowadził dr Christopher J. Ferguson z Texas A&M International University 103 młode, pełnoletnie osoby musiały wykonać pewne frustrujące zadanie. Następnie podzielono je na cztery grupy:

* pierwsza nie grała w nic
    * druga grę pozbawioną przemocy
    * trzecia grę z przemocą i wyraźnym podziałem na dobro i zło
    * czwarta grę z przemocą w której kierowało się "tym złym"

Wyniki? Zdaniem Fergusona sugerują one, że brutalne gry zmniejszają depresję i agresywne uczucia w graczach. A także redukują stres. Sam Ferguson zaznacza jednak, że to dopiero wstępne badania i potrzebne są następne, bardziej szczegółowe.

To teraz, gdy wiemy, że gry potrafią zarówno wywoływać negatywne emocje jak też i je studzić, trzeba ustalić, gdzie znajduje się złoty środek pomiędzy obydwoma biegunami.

Konrad Hildebrand

źródło: Polygamia

2. Lotnik421 Xbox One

3. Pls

Pls Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie no tragedia, ci amerykańscy naukowcy przestają już być nawet śmieszni i wchodzą na drogę mega żenady. Szkoda że jeszcze nie zrobili grupy osób, które całe życie grają tylko w Mario i myją zęby 3 razy dziennie. Później mało ogarnięci ludzie łykają takie brednie jako jedyną słuszność - bo przecież naukowcy to "zbadali".

4. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Naprawdę mam dość wszystkich badań psychologicznych na wpływ gier na psychikę.
    Jedni mówią że negatywnie wpływa, inni że pozytywnie.
    Wszystkie badania są bez sensu, bo każdy jest inny i inaczej reaguje na różne bodźce

5. bunker.lp

bunker.lp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kwidzyn
    amerykańscy naukowcy również udowodnili, że amerykańscy naukowcy nie istnieją :D

6. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Ja i wielu ludzi, gra w siekanki jako "odstresowywacz", co ma spory wpływ na postrzeganie świata :)

7. SoTeR

SoTeR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bytom
    Ja całą agresje wyładowuję na grach :)

8. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Ja agresję wyładowuję na gitarze, żeby w grach myśleć mózgiem a nie impulsami :D

9. lycha90`

lycha90` Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wałbrzych
    Amerykanie i te ich badania to już jest legenda. Im się na prawdę nudzi w tych instytutach i tracą pieniądze na takie głupoty. Swoją drogą ja również uważam, że takie gry siekanki jak to ktoś wcześniej nazwał pomagają mi się odstresować. Ludzie uważają to za niepoprawne, a co mam wyjść na ulice i wyładowywać swoja agresję na ludziach? Tak to zabiję sobie kilka osób po sieci i jest fajnie.

10. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    "Amerykańscy Naukowcy" a co to jest :D
    Takie badania należy traktować z przymrużeniem oka, szczególnie jak je przeprowadzają "wybitne" osoby ze Stanów Zjednoczonych.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum