1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Bugi w FIFA09

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez donDeMoN, Lipiec 10, 2009.

1. donDeMoN

donDeMoN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W marcu załatwiłem sobie z x360iso.org FIFE09 w polskiej wersji językowej. Oczywiście nie można było zweryfikować obrazu tylko wierzyć na słowo uploaderom :p. Rozegrałem w międzyczasie sporo meczy i ciekaw jestem czy mieliście podobne błędy w grze co ja...

Zauważone przeze mnie bugi:
    - kamera przelatująca pod stadionem tak, że widać kibiców od spodu - raz to mi sie zdarzyło
    - zwiecha menu w przerwie meczu - czarny ekran zamiast widoku stadionu i nie reagują pady kumpli co grali
    - sędzia daje czerwo, a piłkarz gra dalej - najbardziej perfidny bug :D
    - deformacja twarzy bramkarza[Almunia] - rozciągające sie tekstury - w czasie powtórek grając przez sieć
    - Szpakowski popełnia więcej błędów - opinia mojego kumpla co gra na innej kopii - a dla mnie to normalka jak na tvp :mad:
    - zwiecha wszystkich konsol jak grałem z kumplami jednym klubem online - to mieli nawet ci co grali na oryginale, ale może powodem była moja kopia?

Było jeszcze pare dziwnych akcji w czasie meczy, ale już wyleciały z pamięci. Dodam tylko, że nie dostałem bana na xbl :D.

2. Lotnik421 Xbox One

3. dominaspn

dominaspn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Poznań
    nie spotkałem się z tymi bugami jak grałem ale przed meczem jak zawodnicy ustawiają się do hymnów to w zostań gwiazdą jestem kapitanem ale nie stoję przy sędziach

4. qmenos

qmenos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdańsk
    to co napisales to sa pierdolki nie bugi....
    naprawde wkrzajace bugi...
    gwizdanie niepotrzebnych fauli jesli jest przywilej ( bardzo czesty blad !! )
    grajac obronca jak sie przełaczasz na obronce blizej napastnika to ten zawsze sie zatrzymuje co za tym idzie wyprzedza obronce :>
    strzelanie wolnych i ogolem gra bramkarzy :>

5. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przed rozpoczeciem gry po golu, przerwie, rozpoczeciu meczu pilkarze czesto (pomocnicy) robią cos ala rozgrzewke, tylko, ze wszyscy maja taka sama animacje i wyglada to jakby tanczyli wszyscy razem.

Komentarz to prawda, wiekszej porażki nie widziałem, warto przełączyć na inny język, nie jest to wina Szpakowskiego, tylko ludzi którzy to programowali.

6. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Mi się dwa, może trzy razy zdarzyła zwiecha gry na arenie, tuż przed rozpoczęciem meczu online, ale to mogła być wina internetu.

Co do bugów. Wychwytywanie spalonych, gdy gracze stoją w idealnej linii także odgwizdywany jest spalony, a zdarzyło mi się parę razy, że nie było spalonego, a sędzia zagwizdał.

Można strzelić bramkę tuż po rozpoczęciu gry- trzymamy RB i walimy strzał dość mocno. Często jak bramkarz obroni to mamy darmowy rożny. Ten błąd jest w co drugiej-trzeciej fifie niestety. Ale ostatnio widziałem go w 2003 lub 2004 ;p.

Co do innych bugów graficznych to nie spotkałem, szczególnie rozmywających się tekstur. Raczej to wina czytnika/zabrudzonej płyty niż samej gry.

7. mackoo

mackoo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To ja mialem zajebistego buga. Gralem mecz rank. online. Prowadzilem juz 1:0, w 80 min strzelam bramke na 2:0 nagle kibice milkna, a Szpakowski krzyczy ze Tevez wpakowal pilke do wlasnej bramki !!! i jest 1:1 !! To jest dopiero masakra... :p

8. B0bek

B0bek XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    mnie tak samo najbardziej wkurza kiedy sędzie gwiżdże spalonego którego nie ma

9. donDeMoN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Piłkarz, który dalej gra po otrzymaniu czerwonej kartki to pierdółka? Chyba w polskiej skorumpowanej lidze :p.

W FIFIE10 mają to poprawić.

Można strzelić w ten sposób o ile przeciwnik na to pozwoli - nie wyjdzie do piłki na pressingu. Sam już sporo razy zdobyłem taką bramke i pare razy straciłem przez gapiostwo. Dlatego zaczynając mecz bez piłki trzeba pamiętać o pressingu. A jak zaczynasz z piłką i widzisz, że przeciwnik już zna takie akcje - od razu wychdzi do ciebie na pressingu to można spróbować go minąć wypuszczając w lewo lub prawo piłke i zaraz po tym oddać strzał pamiętając o podkręceniu piłki - inaczej nie pojdzie w swiatło bramki.

Nie chodzi o doczytujące sie tekstury i mający na to wpływ odczyt płyty. Grałem z HDD i tak jak napisałem wcześniej twarz bramkarza[najczęściej to był Almunia] była zdeformowana - rozciągnięte tekstury twarzy.

10. Ariel

Ariel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zgadzam sie z uzytkownikiem qmenos co do bugow :) Najgorszy jest z tymi nieszczesnymi przywilejami :)

11. janek418

janek418 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Słupsk
    Potwierdzam, nieudolne przywileje i spalone, ktorych nie ma potrafia uprzykszyc gre. Szpaku tez nie jest mocnym punktem gry, czesto wydaje sie, ze komentuje inny mecz niz powinien. Ja mam ustawiony komentarz hiszpanski, lubie te GOL GOl GOL GOL GOL jak strzele bramke :D Wkurzajace jest rowniez jak przeciwnik podaje prostopadle w pole karne, a obronca na ktorego przelaczamy gapi sie jak leci pilka, dopiero po chwili lapie sie o co chodzi. A i zapomnial bym, bardzo irytujace jest jak podajemy jakies dluzsze podanie to zawodnik do ktorego skierowana jest pilka stoi jak wmurowany i nie ruszy sie, aby szybciej ja przyjac, tylko czeka az spadnie mu na nozke.

12. Dzoninho

Dzoninho Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Podczas meczu mimo wygrania wysoko <grałem online> 3:0, pkt poleciały ni z gruchy ni z pietruchy do przeciwnika za wygraną...

13. kempool

kempool Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    najbardziej oprocz juz opisanych spaloncych i przywilejow wkurzaja mnie idealni bramkarze ktorzy bronia strzaly z kilku metrow lecace z szybkoscia 100km/h i jeszcze lapia to w rece.Brak mozliwosci sukcesywnego kiwniecia bramkarza w sytuacji sam na sam tez mnie wkurza bo udalo mi sie to kilka razy na jakies 40.Dodatkowy wkurza mnie to ze nie da sie strzelic normalnego gola z daleka,wedlug mnie gdyby w fifie byli bramkarze i strzaly z pesa to gralo by sie o wiele realniej,ale to tylko moje odczucia

14. jedi_zmh

jedi_zmh Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Bugi Fifa 09 PL

A mnie najbardziej irytuje:
    * delikatnie ,,chrupanie,, w czasie gry, bardzo krótka, ale widoczna przycinka w czasie gry, najczęściej podczas gry na 2 pady.
    * spalone (sędziowie gwiżdżą bardzo często jakieś chore spalone, a to zawodnik wraca ze spalonego, albo w ogóle nie ma spalonego a gra i tak jest zatrzymana)
    * zawodnik fauluje, jest przywilej, gra dalej się toczy przez dobre 2 minuty i przy wybiciu ,,piątki,, sędzia podlatuje do zawodnika który faulował (przywilej) i daje mu żółtą kartkę, naprawdę nieraz to bardzo irytujące.
    * system kiwek (wg mnie w ogóle nieużyteczny, ewentualnie można się pobawić podczas ,,treningu,, , podczas meczy zdecydowanie lepsze jest markowanie strzału lub markowanie podań...)
    * jak kolega wcześniej już napisał, przed pierwszym gwizdkiem.... wszyscy zawodnicy podskakują, rozciągają się jednakowo, co wygląda bardzo śmiesznie, wszyscy w tym samym momencie robią jednakową rozgrzewkę...
    * jak dla mnie za dużo sytuacji w których piłka uderza o słupek i poprzeczkę
    * zmiany nie są w ogóle potrzebne... a jeśli już się je przeprowadza to są tylko 2 animacje wejścia zawodników na boisko...
    * o komentatorze nic już nie będę mówił, nie da się obecnie zrobić takiego komentarza żeby był zadawalający więc lepiej ustawić na angielski, wtedy się tak nie zwraca na to uwagi.
    Ma ktoś jeszcze jakieś błędy?

15. jedi_zmh

jedi_zmh Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    tak przy okazji sam na sam, najlepiej wówczas strzelać z ,,LT,, (plasowany strzał), więkoszość sytuacji zamieniam w ten sposób na bramkę.

16. B0bek

B0bek XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    tak jak powiedział kempool powinny być większe szanse na zdobycie gola z daleka i z tymi zacinkami na dwa pady to też racja

17. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    jedi_zmh ma duzo racji. Jeszcze dodam tą głupią reklamę która jest przy każdej bramce(nałożona tekstura na boisko tuż za linią końcową). Niby w rzeczywistości ona występuje na stadionach, ale nie wygląda jak wycięta z painta.

Co do trików to się nie zgodzę, bo jest dużo użytecznych, oczywiście grając z żywym przeciwnikiem bo oczywiscie AI komputera wie dokladnie gdzie piłka zaraz się uda i jest go strasznie ciężko okiwać. No i te zagrania bramkarzy wołają o pomstę do nieba. Nawet średniej klasy golkiper nie popełnia rażących błędów. Nie chodzi mi o to, żeby w co drugiej akcji bramkarz popełniał jakiegoś kiksa, ale nie ma ludzi nieomylnych i często napieramy po 50 razy na bramkę, a on i tak wszystko wyłapuje.
    No i ta praca sędziów. Ile razy mój przeciwnik złapał czerwone kartki za srednie faule i to jeszcze jakies 5 minut gry po czasie sfaulowania. Albo gramy na przywilej, albo pokazujemy kartkę, proste. Niestety nie dla Fify i jej poziomu sędziowania.

Aha i jeszcze jeden bug. Przy piątce bramkarza nasz napastnik czesto moze tylko biec... po linii pola karnego :)

18. zebol

zebol Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mnie niepodoba się :
    -Komentarz Szapaku nie daje rady same głupie błęd.
    -Spalone to chyba wszystkim przeszkadza.
    -To że jeśli wypuścimy piłkarza górnym podaniem na dobieg on przyjmuje to na klatke strasznie wolno i zaraz odbiera nam piłkę obrońca.-
    -Kolejny mankament to mijanie bramkarza nie da się go ominąć po prostu.
    -Strzałami z daleka nieda się zbytnio zaskoczyć bramkarza.
    - I ostatni jak dla mnie bardzo ważny błąd niemożna przejść obrońców, nawet ich odzsadzić zbytnio tak jak można np.w pesie biegniemy kontrą na bramke i na koniec ładnie mijamy bramkarza.W fifie nigdy tego nie zrobimy.

19. jedi_zmh

jedi_zmh Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A mi to jeszcze brakuje w tych wszystkich grach piłkarskich takiej naprawdę ostrej walki o każdą piłkę zarówno w przepadku bramkarzy jak i zawodników z pola.
    Bo w fifie ma się to następująco:
    - bramkarz (młyn w polu karnym bramkarz wypluwa piłkę, piłka powiedzmy ląduje na 5-6 metrze gdzie otrzymuje ją rywal przepychający się z naszym obrońcom, a bramkarz zamiast zapi.....a ostatkami sił, żeby było widać że on naprawdę broni tej bramki... a wraca truchtem patrząc się na piłkę
    - zawodnicy z pola (czemu nie ma opcji ,,ostra kur...a,, tzn żeby piłkarz wślizgiem na dupie zawalczył o piłkę wychodzącą za linię boczną, potem powiedzmy taki zawodnik mógłbym dochodzić do siebie ze 2 minuty ale niech zawalczy o piłkę ba naprawdę nieraz bardzo jest irytujące ze piłka która wychodzi za linię boczną tak naprawdę jest oddana za darmo... bo każdy piłkarz w rzeczywistości pojechałby po nią na dupie...

20. donDeMoN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Oficjalnie potwierdzono, że w FIFIE 10 to poprawią.

Bo sam nie raz miałem sytuacje, że bramkarz wychodząc w pole zamiast szybko wrócić się na pozycje cofał się truchtem lub [o zgrozo!] stał i gapił się w momencie gdy piłka powoli leciała do bramki. Jeżeli taka bramka decydowała o wyniku meczu to można było rzucić padem o ziemie...:mad:

A co do Szpaka to niewielka jest różnica pomiędzy tym co robi w FIFIE, a tym co w TVP. Oglądając mecze w TV nie raz zadałem pytanie "co on pier%oli?!". Podobnie jest w FIFIE...

21. jedi_zmh

jedi_zmh Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jeśli już tak marudzimy nad tą fifą to mogliby wprowadzić jeszcze jakąś animację twarzy, bo też to śmiesznie wygląda że piłkarz czy biegnie czy strzela czy odpoczywa ma taki sam wyraz twarzy (powtórki).

Wczytywanie...

Poleć forum