1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 Call of Duty: Modern Warfare 3

Temat na forum 'Encyklopedia' rozpoczęty przez Tomekzc, Listopad 2, 2011.

1. Tomekzc

Tomekzc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28

Nazwa:Call of Duty: Modern Warfare 3
    Rodzaj gry: strzelanki, FPP, terroryzm, współczesne konflikty
    Data premiery w Polsce: 08 listopada 2011
    Producent:Infinity Ward
    Wydawca: Activision Blizzard
    Wydawca PL: Licomp Empik Multimedia
    Dodatkowe Kontrolery: Brak

Krótki opis
    Akcja Call of Duty: Modern Warfare 3 toczy się krótko po wydarzeniach ukazanych w wydanej dwa lata wcześniej drugiej części gry. Scenarzyści zadbali, by fabuła kampanii głównej cały czas trzymała w napięciu. W 16 misjach gracze mają okazję odwiedzić m.in. Dharmasalę (Indie), Nowy Jork (USA), Londyn (Wielka Brytania), Mogadiszu (Somalia), Hamburg (Niemcy), Paryż (Francja), Pragę (Czechy), Berlin (Niemcy), Waszyngton (USA) i Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie). W grze nie brakuje także specyficznych lokacji, takich jak: moskiewski Kreml, zamek w czeskich górach czy pokład samolotu transportującego prezydenta Rosji.

Od siebie: Każdy post nie będący opinią zostanie odpowiednio nagrodzony

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Będą szły ostrzeżenia, aż się nauczą. Każdy post inny niż opinia jest uznawany jako spam/złamanie regulaminu.

4. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Cztery pierwsze misje MW3 dały mi więcej rozrywki niż cały singiel Battlefield 3. Gra jest ogromnym skokiem jakościowym w stosunku do Black Ops. Graficznie jest bez porównania lepiej - ładniejsze animacje, tekstury, lepsze oświetlenie, świetne efekty, mapy z dużo większą ilością detali, fajnie wyglądająca oskryptowana fizyka - wszystko w stałych 60FPS. Dźwiękowo jak zawsze pierwsza klasa.

Misje to typowe dla CoD przesycone akcją starcia, choć już od samego początku można zauważyć sporo zmian. Całość jest niesamowicie dynamiczna, wciąga, gra się w to z ogromną przyjemnością. Fabuła zapowiada się ciekawie, lubię podobne klimaty (całość nieco podobna do serialu 24 godziny).

Nie wiem co się zmieniło, ale tutaj sterowanie na padzie jest jeszcze wygodniejsze i bardziej precyzyjne niż dotychczas.

Jedyne co mnie jak na razie irytuje to średnia sztuczna inteligencja przeciwników (i tak lepsza niż w BF3).
    Nie mogę doczekać się multi.

5. Turin

Turin Ryżownik Ryżownik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Gra się przyjemnie, ale MW3 zdecydowanie ustępuje Battlefieldowi 3. Gorsza grafika, udźwiękowienie, gra świateł, ruchy postaci. Idę grać dalej ;)

6. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Po 4h grania (kampania zbliża się powoli do końca) jest to dla mnie praktycznie najlepszy CoD w historii, jedynie dwójka podobała mi się w swoim czasie bardziej, ale to już zupełnie inna gra. Misje są świetne, dynamizm nie do opisania. Sama gra zaskakuje i wciąga niesamowicie.
    Kampania 9/10 (jedyny minus - krótka)
    Grafika 8+/10 (plusa dałem za świetną optymalizację, mocna ósemka za bardzo fajne efekty, bogate w detale i zróżnicowane otoczenie, świetne mapy)
    Dźwięk 8+/10 (świetny, ale ustępuje temu z BF3)
    Grywalność 9/10.

Ostatnio tak dobrze strzelało mi się w MW1. Gra jest bez porównania lepsza niż mocno wtórny Black Ops i pozbawiony polotu MW2.

7. brook1234

brook1234 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    gdzie ci grafika ustępuje pobija na głowę bf 3 graficznie

8. Turin

Turin Ryżownik Ryżownik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Twarze, woda, ogień, dym, jakość tekstur, bronie też wydają mi się ładniejsze w BF 3.

9. matii909

matii909 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Gra jest bardzo fajna , już na samym początku jest dużo akcji . Widać , że panowie robiąc grę położyli ogromny nacisk na co-op. Polecam wszystkim fanom i nie tylko fanom . BF 3 wymięka pod każdy względem , prócz oczywiście graficznym , nie wiem jak z multikiem ale pewnie też całkiem nieźle

10. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    jak zwykle COD przebił Battlefileda. Choć miałem nadzieje że stanie sie odwrotnie. W singlu duża szczegółowość otoczenia podobnie jak w BF. Płynność gry, szczegółowość postaci, kontrola tego co się dzieje, brak przycinek to chyba największe zalety. Minus niewątpliwie to często dziwne zachowanie przeciwników. W multi na razie oglądałem mapy i pochodziłem na razie po dwóch i wyglądają ładnie, ale na ocene grywalności trzeba poczekać do 8 ;)

11. emjocik88

emjocik88 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warsaw, Poland, Poland
    COD w tym roku to coś pięknego. Dobry prezent pod choinke dla zapalonych graczy. Jestem po 6h tej gry no i powiem Wam że dosyć ciekawie to wygląda. Grałem w poprzednie wersje ale ta mnie jakoś wyjątkowo wciągnęła. Racja że sterowanie się minimalnie poprawiło i racja z tą inteligencja graczy. Pozostawia wiele do życzenia. Battlefielda mam jeszcze przed sobą wiec trudno mi porównywać. W każdym razie na 32 calach w jakości HDMI wygląda świetnie :) Nie ma to jak ****** nożem z tyłu :D Pzdr

12. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo
    Gra jest średnia.Obiektywnie patrząc na pewno nie jest lepsza od batrlefielda 3.Subiekywnie-rzecz gustu jak wiadomo.Mnie na przyklad bardziej podobaly sie black opsy,lepszy klimat.Gra dziala na tym samym silniku co goldeneye reloaded.Dostrzec mozna te same tekstury tła tam zastosowane (las,góry).Jeżeli zas chodzi o samo otoczenie to owszem wzgledem bonda ma ono wiecej detali (wiadomo bond to tylko poprawiona wersja z wii) ale wciaz wyglada to biednie-male przestrzenie,waskie korytarze z punktu a do b w calosci otoczone kwadratami...o ile w przypadku bonda mozna to wybaczyc, o tyle w cod mozna bylo postarac sie lepiej.Mowiac o szczegolach warto naiwazac takze do cywili wystepujacych w kilku misjach-sa ich 2/3 rodzaje-lysy ludzik ubrany na czerwono oraz na niebiesko...Wszystkie te rzeczy troche przeszkadzaja wczuc mi sie w klimat gdyz na kazdym kroku widze glupawe niedorobki...Pod tym wzgledem bf3 bije na glowe nowe cod.Patrzac chocby na pierwsze misje-poniekad kluczowe(wiadomo najwazniejsze jest pierwsze wrazenie)-battlefield droga,pelno detali,kazdy zolnierz cos robi,mozna wczuc sie w klimat.Cod-kilkuosobowa wojna pomiedzy budynkami,male waskie uliczki-nie czuje sie tego klimatu 3 wojny...BF3 Lepsza grafa wieksze przestrzenie wiecej roznorodnych tekstur.Nawet niebo wyglada lepiej.O fabule lepiej nie wspominac...znow to samo.Teraz czas na plusy.Gra jest diabelnie szybka pod kazdym wzgledem.Zawsze dziala w 60fpsach i to widac.Z pewnoscia bedzie super w multi.Ale czy bedzie ono inne/lepsze wzgledem poprzednich czesci?To samo powiedziec mozna o akcji.Gra od poczatku przyspiesza i nie daje ani chwili odpoczynku.To biegamy i strzelamy ulicami,to za chwile plyniemy pod woda,to za cwhile walczymy na pokladzie samolotu..Nie sposob sie znudzic.Kazda misja to inne wrazenia.Sa swietne momenty jak chocby piekna misja pod woda,chociaz lot smaolotem w bf3 byl wg mnie po prostu lepszy.Generalnie gra specjalnie do mnie nie trafila..jezeli juz gram w gre wojenna to cche poczuc ten klimat...Tutaj przez glupie niedorobki wciaz czuje,ze jest to tylko gra (jakkolwiek glupio to nie zabrzmi),ponadto w bf3 byla pelna polska lokalizacja.Jezeli juz ludzie placa za gre 2 stowy (nie mowie akurat o sobie) to fajnie gdyby byla w pelni przygotowana na polski rynek.Bo niby czemu nie? Troche za mocno sie rozpisalem :) Pamietajcie ze to tylko i wylacznie moja subiektywna opinia :) pozdrawiam!

13. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    Też trochę pograłem i powiem tak ten SINGIEL miażdży SINGLA BF3 i to bardzo mocno.Pierwsze 2 misje już tak wciągają, a co dopiero dalej.Grafika chyba taka sama jak w MW2 jedyna zmiana to bardziej widowiskowa jest co bardzo mi się podoba.

14. kaszak1972

kaszak1972 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    swarzedz
    bardzo widowiskowa non stop akcja mnie osobiscie gra sie fajniej niz w batt.. grafa ok jak na schylek xboxa360

15. xb0x

xb0x Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Gra miażdży BF3? No to chyba grałem w coś innego. AI lepsze niż w BF3? Jasne. Tutaj nie ma absolutnie żadnego AI, wszystko odtwarzane z chamskich skryptów. Idziemy i strzelamy bez kompletnie żadnego wczucia. Ma się wrażenie że gracz sobie a "akcja" sobie. Z nudów postanowiłem się trochę powygłupiać i zamiast strzelać podbiegałem do tych niby inteligentnych wrogów i dziabałem ich kosą. Czasami można przebiec kilku wrogów którzy prują z karabinu i nie trafiają - naprawdę, super AI. Pośmiać można się także z momentów gdy załatwimy wszystkich i zostawimy sobie jednego delikwenta i poobserwujemy trochę. Można zobaczyć jaki ma zaplanowany skrypt, np. będzie wstawał strzelał i kucał i tak w kółko.

Straszna kaszana, ta gra do pięt nie sięga nowemu BFowi, tam takie głupoty jak podbieganie do wrogów są niewykonalne. Pokombinujcie trochę, to zobaczycie, że to jest jedna wielka ściema a nie FPS. Tu nie ma absolutnie żadnego AI, tylko skrypty, wszystko jest oskryptowane.

Grałem tylko 1.5 godziny bo byłem nie u siebie, ale absolutnie nie mam zamiaru grać więcej - szkoda na to czasu.

Poziom "normal" i dało się tak na mapie, która przypomina studio TV... Generalnie jak jest mało wrogów na mapie to nie trzeba strzelać, można wszystkich załatwić kosą : ) Od frontu, patrząc im głęboko w oczy.

Wystarczy zrobić coś "głupiego", coś czego autorzy nie przewidzieli i cały "system" się sypie : )

16. Maki300

Maki300 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Pograłem około 5 i zbliża się koniec. Akcja jak to akcja w stylu COD`a, zawsze coś się dzieje, nie ma szansy na nude. Moim zdaniem grafika polepszona o troche od poprzednich części. Graficznie lepszy wydaje się BF 3 ( jedynie bronie bardziej mi się w MW3 podobały). Dźwięki w grze słabo odwzorowane (porównując z BF), Inteligencja przeciwników pozostawia wiele do życzenia niestety. Grałem na przedostatnim poziomie i trudni do przejścia nie byli ( porównując z BF3 na średnim poziomie, tam przeciwnicy byli bardziej wymagający). Ogólnie rzecz biorąc myślałem ze te wszystkie przechwałki DICE sprowadzą się do tego ,że BF3 i tak przegra walke z MW3 ,ale jak dla mnie BF wygrał to starcie. W multi nie grałem ani w cod`a ani w bf więc na ten temat sie nie wypowiem. Ogólnie 8/10 dla MW3

17. Masownik20

Masownik20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    a ja powiem tyle ze nie wiem po co wogole tworzy sie taki temat gdzie rywalizuja ze sobie 2 gry... bo widac ze sie wypowiadaja fani BF i jada po grze ze szok... boze jaka to ma byc opinia jak gosciu wali w opini ze gra mega slaba grafika slaba pixele itd... a drugi pod nim psize grafa majstersztyk itd...to albo jeden gra na 15 calowym tv z tamtej epoki albo drugi grafii nie widzial... tak samo tyczy sie to innych aspektow
    Wiec czytaja te opinie w sumie nic sie nie dowiedzialem bo jeden twierdzi ze bardzo slaba grafika drugi ze mega *********...inny ze Al przeciwnikow bardzo slabe lepsze w BF a jeszcze inny ze Al super o niebo lepsze jak w BF
    Przypomina mi to wojenke na lini Fifa vs Pes

18. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Jeszcze ktoś chce się pokłócić o jakość AI w różnych grach ? Ja mam nielimitowaną ilość warnów.
    Temat o Call of Duty Modern Warfare 3 - TYLKO OPINIE.
    Każdy może się wypowiedzieć, wyrazić swoje zdanie, swoją opinię jeżeli tylko zagrał w grę. Czy to fan Battlefielda, Call of Duty, Army, CSa, Fify, PESa, Dirta, Forzy, Sąsiadka z parteru, pies z kulawą nogą, user, moderator, prezydent.

19. preza

preza Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kołobrzeg
    akcja lepsza od niejednych filmów akcji , ciary przechodza jak się gra . polecam :)

20. Gears of War 3

Gears of War 3 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    gierka jest Talala OD pierwszej misji akcja akcja ,jestem juz w somali z pricem i sopem tu juz troszke skradanie sie ,zabijania po cichaczu ,zapowiada sie ciekawa kampanie ładna grafika i miodny gameplay smierdzi mi tu łzami słonca z brucem willisem i tunelem z sylwestrem stallone w 2 misji sie chyba nawet przepływa przez ten sam zawalony tunel łezka sie w oku kreci ;p

21. totor

totor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    rybnik
    a ja napiszę tak: grafa trochę lepsza niż w części 2, akcja faktycznie cały czas jest i daje radę!!
    ale najgorsze jest to że skrypt goni kolejny skrypt a gra przechodzi się sama!! już zaliczyłem 2 misje w których nie oddałem ani jednego strzału! wystarczy że podejdę trochę do moich kompanów i jak oni ruszą to się cofam i czekam aż wyrżną wszystkich!! czyli jak napisałem gra przechodzi się sama, ja tylko sobie życzę tak jak innym żeby popracowali następnym razem właśnie nad tym żeby nie można było bez użycia broni przejść grę!!, a żeby postrzelać trzeba się pchać prosto pod ostrzał!! gdyby nie ten błąd to gra byłaby na 9- a tak jest mocne 7+lub mocne 8- tak czy inaczej polecam fanom coda jak i nie tylko pozdro;)

Wczytywanie...

Poleć forum