1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Call of Duty vs. Battlefield

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez razor7, Lipiec 17, 2011.

1. razor7

razor7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli wszyscy fanboje, gracze czy po prostu zwykli ludzie chcą rozmawiać/wywyższać, którąś z powyższych gier ten temat jest dla WAS.
    Aby nie robić burdelu w tematach o tych grach, proponuję założyć jeden główny temat, w którym będziemy prowadzić wojenki na temat tychże gier. Proszę o nie spamowanie, w miarę mądre wypowiedzi, i nie przeklinanie. Mam nadzieję, że temat się przyjmie.

START

IMHO
    CoD to gra typowo arcadowa z bardzo szybką akcją, qs, bieganiem, skakaniem itp.

BF to gra bardziej hardcorowa (pod względem realizmu), w której siedzimy w krzakach i czekamy ze snajperką na cel (który jak wiemy w biegu nie łatwo trafić), gramy taktycznie (najlepiej z kolegami) i używamy pojazdów.

Oczywiście obydwie gry są świetne. Jednak uważam, że BF ciągle wprowadza powiew świeżości, a CoD to nowe mapki, skiny i muzyka (jednak też jest dobra), ale brak większych innowacji.

/Edit: Prosiłbym moderatorów o nie zamykanie tematu. Postaram się raportować wulgarne posty (o ile będą).

2. Lotnik421 Xbox One

3. turbin

turbin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Rozumiem że piszemy o multiplayerze?

4. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jest to ogólna dyskusja na temat tych gier. Nie tylko o multi, ale i singlu czy nawet silniku graficznym (który wzbudza wiele kontrowersji).

5. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    ale czy dyskusja na temat dwóch całkowicie INNYCH gier ma jakiś sens

6. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Na pewno ma większy sens tutaj niż w każdym nowym temacie na temat tych gier.

7. Makavel

Makavel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Drawsko Pomorskie
    Call of duty się chowa, wystarczy porównać BC2 do Black Ops czy MW2 to BC2 pod każdym względem wygrywa. Grając w COD'a zawsze idzie się nieźle wkurzyć na kamperów, na beznadziejny kod sieciowy, a z kolei Battlefield daje mi możliwość odetchnięcia od tego czego nie lubię i skupieniu się na tym co jest na prawdę dobre - grafika, dźwięk i grywalność.

Poza tym Call of Duty to odgrzewany kotlet, który z roku na rok jest praktycznie taki sam, a Battlefield się zmienia :)

8. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    I znów kolejne kilkadziesiąt stron wojny fanbojów...
    Dla singla CoD
    Dla multi BF

9. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak już ktoś pisał w innym temacie, odświeżany CoD powinien być sprzedawany jako dodatek i takie też mam zdanie.

10. czesiofan

czesiofan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    CoD do multi: szybkie tempo, killstreaki.
    BF można sobie zapuścić przed snem, przy tej grze bardzo szybko się zasypia.
    To tyle. Pzdr

11. Makavel

Makavel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Drawsko Pomorskie
    Nie każdy kto woli jedną grę od drugiej musi być "fanbojem". Ja np. pod każdym względem uważam Battlefielda za lepszą grę, ale to nie znaczy, że nie lubię COD'a, bo Black ops, mw2 i Waw po coś kupiłem :)

12. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Widać to nie było do ciebie. Ja również lubię CoDa, ale wolę BF Ale wyobrażasz sobie co się tu będzie działo? CoD vs BF to temat rzeka ciągnący się na tym forum od kiedy pamiętam. I Skończy się, gdy moderator zamknie, bo zacznie się ubliżanie : )

13. Thane

Thane Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja osobiście wolę CoD'a. Gram tylko w singlu a misje i zadania w nim skonstruowane mi pasują. Pasuje mi dynamika i niebanalna fabuła. Mimo wszystko jak wyjdzie Battlefield 3 i CoD MW3 to i tak zagram w obydwie :)

14. BLADE123456HC

BLADE123456HC Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  15. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja jestem pewny, że będę się bawił świetnie zarówno w singlu jak i multi obu gier - mam zamiar wziąć je premierowo na PC (pewnie wcześniej wyciekanie pirat na 360, więc ogram je troszkę na konsoli - jeśli mnie nie wkurzą to nie zrezygnuję z zakupu). Ostatnio narzekanie na CoD mnie wkurza - nawet jeśli ta gra nie wygląda zbyt dobrze (huh dla mnie Black Ops jest brzydszy niż Modern Warfare ...1 - mam na myśli wersję PC, bo na 360 MW1 wyglądał strasznie), ciągle bazuje na tym samym, jest krótka i oskryptowana. Zacznie mnie to wkurzać jak większość gier choć dosięgnie poziomu aktualnego CoD.. Drugi Crysis mi się nie podoba (znacznie bardziej pierwszy), Homefront to parodia CoD, Duke Nukem zawiódł na całej linii, CoJ The Cartel to beta, F3AR jest jedynie dobry, Far Cry 2 nudny jak flaki z olejem i irytujący, Bulletstorm to tylko single. Mimo zastoju serii CoD ta ciągle jest lepsza niż większość gier. Jedynie właśnie Battlefield może z nim konkurować. Bad Company 1 i 2 było bardzo dobrymi grami (drugi zwłaszcza podobał mi się w sieci), trójka może być wprost świetna. Nie mam zamiaru się ograniczać do jednej z gier. Jaka mi się bardziej spodoba to osądzę jak obie dobrze ogram. Mam jednak cichą nadzieję, że MW3 będzie choć lekkim powiewem świeżości w serii.

16. slonik

slonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Ja osobiscie robie tak, CODa sciagalem z neta dla singla bo jest swietny fabula i sceny lepsze niz w wiekszosci tego typu filmach ale rozgrywka multi jak dla mnie na na modern warfare 1 sie skonczyla reszta czesci nic nie wprowadza nowego zmienia sie tylko czas i realia. Natomiast orginalny Battelfield 2 + dodatki i Bad Company 2 + Vietnam sluzy mi do multi na wiele godzin gry wiadomo nie bede kupywal CODa za 100 zl zeby pograc 5 h w singla gdzie multi mnie nie interesuje. U mnie sprawa sie na chwile obecna miewa tak. jezeli chodzi o nadchodzacych Modern Warfare 3 i Battlefielda 3 . Zobaczylem pierwszy gameplay z BF3 to zrobilo mi sie zimno i przeszly mnie dreszcze i powiedzialem "wow", zobaczylem pierszwszy gameplay z Modern Warfare 3 i zaczolem sie zastanawiac czy ja czasem nie ogladam jakiejs kolejnej durnej DCLki za 20 dolcow do Warfare 2. Po chwili doszlo do mnie ze nie jednak to jest nowy COD. Panowie z Activision srsly ale ja po 5 min tego gameplaya bodajze w Nowym Jorku widze tego samego CODa , kolunio idze zamiata 100 przecinikow jak sie nie poruszy do przodu kolejne 100 wychodzi shhhhhh.
    Oczywiscie nie mowie ze te wszystkie nowosci w BF3 beda super i wogole ale przynajmiej ludzie z DICE chca dac nowy produkt z nowymi elementami i ulepszonym silnikiem ktory ma zapewnic graczowi maximum realizamu, widac golym okiem ze BF3 posuwa sie do przodu, a w codzie znowu to samo tylko inny konflik swiatowy i dorzuca z 2 nowe bronie, ogolnie gra w stoi w miejscu. Za to dostaniemy platnego COD Elite ktory bedzie nam pokazywac statystyki hahah smiech na sali.

17. rafciu

rafciu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Zgadzam się z tym że panowie od Battlefield'a wprowadzają w każdej części coś innego a ci od Coda zdzierają kasę.Mimo wszystko na singlu wole coda jak dla mnie jest trochę żywszy niż Bf. Cod na multi jest taki sobie ale lubię pograć na split screenie z kolesiami a Bf nie daje takiej możliwości(co może być spowodowane ograniczeniami konsoli).Nie potrafię stwierdzić która gra jest lepsza obydwie dają dużo mi dużo frajdy. Trzymam kciuki zarówno za serie Call of duty jak i za Battlefield. :D

18. razor7

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Grałem w większość CoDów na crackowanych serwerach. I dalej tak będę robił bo jak tu co rok kupować tą samą grę? Jednak MW 2 kupię cyfrowo dla samych QS i trickshotów.

19. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Tu nie chodzi o same porównanie Call of Duty do Battlefielda. Tu chodzi o politykę Activision i EA. CoD będzie z pewnością grą dobrą, nie bardzo dobrą, ale dobra. Pogram, przejdę i na tym się skończy. Do multiplayera nie wejdę, bo to po prostu wysyp dzieciarni, które latają ze snajperkami jak poj*bane ciesząc się 'umiejętnościami' robienia QS'ów. Singiel jak zwykle będzie banalny, wychwalający umiejętności amerykańskiej armii, oczywiście dostaniemy wyreżyserowane skrypty, na które już mi się po prostu patrzeć nie chce, dostaniemy też hollywoodzkie zakończenie, w którym to ratujemy świat. Po prostu banał.

Nie jestem hejterem Call of Duty, jestem hejterem Activision. Nienawidzę ich polityki i podejścia do graczy. Jak można sprzedawać takie gówno po 200 zł!? Rok w rok gracze są dymani przez Activision, a wszyscy się uśmiechają i żyją nadzieją, że za rok będzie lepiej. Widzieliście stanowiska Acti na E3? ZERO! NIC! Bannery reklamowe, nie było ani jednego stanowiska do pogrania, nawet hostess nie było!

EA inwestuje mnóstwo pieniędzy w grę DICE, sam marketing ma budżet z siedmioma zerami, co tu mówić o samym procesie tworzenia gry. Nowy silnik, nowe klasy, praktycznie wszystko nowe, lepsze, ładniejsze. Nawet jeśli ta gra okaże się zupełnym niewypałem i tak wielki szacunek dla twórców za starania, wchodzą na głębokie wody, tworzą nowe rzeczy, nie posługują się naiwnością graczy dając im to, co rok temu.

Na tym skończy się wypowiedź w tym temacie, nadal będę śmiał się z Activision w aktualnościach, czas nawracać owieczki, które zagubiły się pomiędzy Activision, a EA.

20. kubek

kubek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    CoD > BF. Wolę małe mapki, na których cały czas coś się dzieje(Jak np. na Nuketown w BO), niż biegać po krzakach i czaić się na oponentów.

21. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Co tu dużo mówić marka Call of Duty stoi w miejscu i co roku jest to samo :) Battlefield 3 jak dla mnie wygrywa i zakup w czasie premiery murowany :)
    QwerTaj masz 100% rację :)

Wczytywanie...

Poleć forum