1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Call of Juarez: The Cartel - OPINIE

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Lipiec 15, 2011.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Gra dostępna w sieci.
    Tak jak w temacie same OPINIE.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Więc o grze... yyy... co by tu napisać ?
    Mój syn uśmiechnął się na widok gry i stwierdził, że nie dziwi się zmiany realiów, bo po Red dead redemption, nikt jeszcze długo nie podejmie się tematyki dzikiego zachodu : )
    Sama gra. W pierwszej misji stwierdziłem, że Techland cofa się w rozwoju, bo odniosłem wrażenie że gra jest dużo gorsza od poprzedniej części. Ale na szczęście to tylko pierwsze wrażenie. Ogólnie niczym innowacyjnym gra nie zaskakuje. Rozwiązania wzięte z poprzedniczki, choć zabrakło tu świetnego systemu osłon, jaki poznało się w Więzach krwi. Grafika według mnie nierówna. czasem wydaje się ładna i miło się porozglądać, a czasem kłuje w oczy swoją surowością. Modele broni wyglądają jakoś zabawkowo.Lecz pomimo tych początkowo negatywnych wrażeń, gra się całkiem przyjemnie i gra potrafi wciągnąć. Miałem ją tylko obejrzeć i zakończyć najdalej po pierwszej misji, a nie mogłem się jednak oderwać i jestem już w piątej. Fajna historia dodaje jej jakiegoś takiego klimaciku, że chce się grać. Osiągnięcia jak na razie łatwiutkie, same wpadają, bez specjalnych starań. Reasumując, szału nie robi, ale gra się przyjemnie i wypełni fps-owy czas w oczekiwaniu na wiadomo co : ) Takie -8/10

4. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gra zapowiada się FATALNIE. Po godzinie nie chcę o niej nawet myśleć, a co dopiero grać. Zacznijmy od grafiki - choć Cartel śmiga na najnowszej wersji silnika Chrome Engine (5) to chyba jedynie Chrome (2003 r - PC) od niego gorzej wygląda. Poprzednie Call of Juarez, Nail'd, Sniper od CI, Xpand Rally były bez porównania ładniejsze... Cartel wygląda fatalnie - niska odległość rysowania, beznadziejne efekty specjalne, dramatycznie niska rozdzielczość - od samej grafiki odechciewa się na maxa grać, a to dopiero początek.. Fabuła próbuje mówić o ważnych rzeczach, a jest kiczowata niemal na tym samym poziomie co Homefront - gdzie ma być dramatycznie, jest śmiesznie; gdzie ma być zabawnie - na twarzy pojawia się uśmiech politowania. Same misje to najprostsza budżetowa robota - idź przed siebie, wybij tępych przeciwników, przejedź kawałek (model jazdy jest prostacki - nie wiem nawet do czego to porównać) i znowu to samo. Bronie nie mają zupełnie kopyta. City Interactive robiło lepsze gry za czasów JupiterEx. Ten rok był pełen zawodów - od Homefront, OF: Red River, Duke Nukem aż po COJ Cartel (na razie) - wychodzi na to, że polska gra jest z nich wszystkich zdecydowanie najsłabsza. Wstyd.

//MOJE ZDANIE - NIE MUSISZ SIĘ Z NIM ZGADZAĆ!//

5. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tak, gra jest tak zła, że nie wiem od czego zacząć.
    Zamiana starego dzikiego zachodu na obecną walkę z kartelami narkotykowymi to nie był najlepszy pomysł. Mimo to ujdzie, nie ma co pisać że nic nie przebije RDR, bo jednak CoJ to FPS i gra się zupełnie inaczej.
    Zmienili klimat i podchodziłem do gry z nastawieniem że będzie mnie otaczał "GangstaKicz", jednak po Więzach Krwi miałem nadzieje na dobrą strzelankę.
    System osłon nie działa już tak jak w poprzedniej części.. w sumie to go nie ma, a jak się włączy to tylko utrudnia rozgrywkę. Sztuczna inteligencja komputerów jest masakryczna, "moi" i przeciwnicy potrafią stać obok siebie i chowają się za jedną przeszkodą. Tyle że moi nic nie robią a przeciwnicy strzelają do mnie. Mało tego, często nasz kompan przechodzi obok i wypycha nas z zza osłony wprost pod ogień przeciwników. Strzelanie też jest jakieś dziwne, właściwie to nie wiem czy gram w strzelankę czy coś wyglądającego jak strzelanka. Dźwięk.. do słabego polskiego dubbingu się przyzwyczaiłem, jednak tak skopany dubbing angielski pierwszy raz słyszę. Mam wrażenie jak bym siedział w kartonowym pudle , nie wiem czy to był specjalny zabieg czy przypadkiem dali tak czyste nagrania ze studia.
    Gdyby jeszcze było mi mało, gra serwuje mi strasznie nudną/wolną akcję. Oczywiście są fragmenty w których szybko biegamy i dużo strzelamy, ale jest jeszcze więcej fragmentów które psują gameplay. Przykładowo, pościgi samochodem.. jedziemy chyba z 50 km/h i więcej się nie da, sztucznie utrzymywana akcja (strzelanina i wybuchy) aż razi w oczy. Lub musimy przenieść paczkę z pieniędzmi (wielkości małego plecaka) i nagle pojawia się pełno przeciwników a my poruszamy się strasznie wolno a nasze strzały prawie w nic nie trafiają, nie da się wycelować. Zabawnie to wygląda, tak jakby zamiast banknotów, dźwigałbym skrzynię złota.

Grafika.. średniak, do tego raczej jestem przyzwyczajony. Chodź są momenty że wygląda bardzo ładnie.

Jest jeszcze kila elementów które uprzykrzają rozgrywkę. Jest tam coś na wzór misji pobocznych które dostajemy na telefon. Po jednej rozmowie dostałem pewne zadanie które było powiązane z główną fabułą. Myślę sobie, skoro poboczne, to chyba nie muszę wykonywać tego czego nie chce robić i jak bym w rzeczywistości był agentem to też bym tego nie zrobił. Więc nie zrobiłem tego, a później się okazuje że "zmarnowałem okazje" a w grze i tak wydarzyło się to co miało się wydarzyć. Jednym zdaniem, trzeba robić to co się pokazuje, nie ma sensu samemu kombinować.

6. mikul1991

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W grze jest 10 misji chyba, po jakiś max 2h jestem w piątej. Dalej gra w miarę daje radę. Strzelaniny są przyjemne, ale brakuje tu krycia się za osłonami. Za to model walki wręcz jest wprost komiczny. Dno dna. Sama gra to beta (żeby zaraz ktoś się nie pytał czy to na pewno beta - nie, jest to niedopracowany produkt przeznaczony do sprzedaży)- skrypty nie zawsze działają jak należy, sztuczna inteligencja momentami załamuje, zdarzają się irytujące przekłamania graficzne, liczne pomniejsze błędy. Na razie daję 5+/10.

7. gozdzikowa

gozdzikowa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płock
    Gierka jest ogólnie spoko . Postacie są fajnie opisane i zaakcentowane . Detektyw przpomina bardzo swojego dziadzka . Podoba mi się wybór perspektywy postaci . Ja wybrałem tą panienke z powodu broni wyborowych ( snajperka ) . Gra jest dosyć trudna z jednego , dla mnie głupiego błedu popełnionego przez twórców , BRAKU OSŁON z Więzów Krwi . Jest to strasznie irytujące , gdy kilka typa naparza w ciebie z kilku stron a ty jak kłoda stoisz za "osłoną" .

A teraz wam wrzucę , mały smaczek od twórców , który mnie ucieszył :D

8. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    tobie to zawsze źle sadzać po twoich postach,zapewne dobrze wiesz o jaka osobę chodzi na screnie:D

ale żeby nie robic offtopu pograłem chwile nie długo 10 minut i pierwsze odczucia mieszane może dlatego ze wolałbym grę na dzikim zachodzie grafika tez jakaś taka no nie za bardzo ale możliwość gry w co-op wygląda zachęcająco dla mnie po 10 minutach 7-/10

9. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    Po pierwszej misji uważam, że gra jest kiepska. Grafika jest bardzo słaba chyba na poziomie Duka no może lepiej. Techland chyba cofnął się w rozwoju bo Więzy Krwi były ładniejsze niż to coś.

Edit: Zmieniam zdanie co do gry po kilku misjach jestem zadowolony z niej. Bardzo mnie wciąga.

10. mikul1991

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dobra ja też robię mały update mojej opinii o grze. Skończyłem jak na razie kampanię Kim w jakieś 6h (2 pozostałe kampanie różnią się minimalnie).
    + początkowo fabuła wydawała się dramatycznie kiczowata, jednak po jakimś czasie pokazała pazury - jak na FPSa jest naprawdę świetnie. Wolę takie historyjki niż to co oferują CoD, Battlefield itp. Ostatecznie to duży plus gry, do finału dążyłem z ciekawością.
    + ogólnie projekt misji - trochę jeździmy, dużo strzelamy - wszystko w całkiem zróżnicowanych lokacjach
    + strzela się naprawdę przyjemnie, rozgrywka jest dynamiczna
    + liczyłem na kampanie na 4h, przeszedłem ją w jakieś 6 - zawsze coś;)
    + gra ma niezły klimat, nie jest to może poziom poprzednich części, ale mi się podoba
    + płynność rozgrywki
    + ścieżka dźwiękowa
    - gra to beta - skrypty nie działają jak należy, mnóstwo jest błędów, przekłamań graficznych, animacje bywają fatalne, sztuczna inteligencja powala głupotą.
    - poziom grafiki zniesmacza, zwłaszcza że poprzednia część była piękną produkcją (mała odległość rysowania, kiepska rozdzielczość, beznadziejne efekty).
    - klimat psuje fatalnie wyglądające menu (bliżej mu do gier lat 90 niż nowych produkcji), beznadziejnie wyglądające bronie (jak można się zaangażować w fabułę jak się strzela zabawkami?)
    - ogólnie często z ekranu wylewa się kicz - gra próbuje być czymś więcej niż jest co jest wprost komiczne (beznadziejne rozmycia ekranu, niedopracowane cut scenki, głupota niektórych rozwiązań)
    - głosy aktorów bywają bardzo słabe
    - brak krycia się za osłonami

Ocena trybu single: 7=/10

W grze zaciekawił mnie tryb multi. Jeśli ten element będzie chwalony to prawdopodobnie zakupię we wrześniu wersję na PC - jest szansa, że będzie nieporównywalnie ładniejsza, a nawet bardziej dopracowana. W życiu nie wydał bym 180zł na konsolową betę, jednak z 80zł na PC może być kuszące.

11. SymbianX

SymbianX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tu i tam
    Niestety podzielam opinie poprzedników. Gra sie calkiem prostoliniowo. Model jazdy to jakis smiech na sali. Graficznie nie powala (wszystko sie blyszczy). Taka rozrywka na zabicie czasu, nic wiecej.

12. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Da się grać a to już coś tym bardziej,że mamy sezon ogórkowy.Najbardziej zirytował mnie brak inwencji twórców gry w temacie twarzy.Agentka Evans np. wygląda jak młoda Halle Berry a jej brat Deon jak młody Wesley Snipes.No i niepotrzebnie próbowano na siłę wprowadzić klimat dzikiego zachodu poprzez muzykę,która akurat w przypadku tej gry zupełnie tu nie pasuje.
    AI przeciwników wcale nie jest takie złe,ale trzeba grać na najwyższym poziomie trudności.Fabuła też jest całkiem spoko.A gra nawet mnie wciągnęła.

13. Cinelous

Cinelous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Na tym screenie widać Baracka Obame

14. szem0

szem0 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    pograłem jakieś 3h i powiem że jestem zadowolony
    co prawda nie jest to gra z górnej półki (bardzo dużo bugów) ale mi się podoba
    a grafika to dla mnie w grach żadnem minus kiedyś się grało w "pixele" i dobrze było a teraz dzieci pograją w crysisa później włączą coj'a i mówią że słaba grafa itp

15. Layton

Layton Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jestem gdzieś w połowie (tak na oko) i generalnie to zgadzam się z opiniami powyżej.

Gra ma błędy i na część z nich sam się natknąłem. Z drugiej strony gra się przyjemnie, fabuła jest wciągająca (gram babką), bohaterowie niby pracują razem ale kombinują jak tu się nawzajem wydymać. Tego akurat mi brakowało bo już dawno nie grałem w shootera z dobrą fabułą. Na plus zapisuję też klimat bo są momenty gdy faktycznie wieje westernem ;). Na muzykę nie powiem złego słowa bo albo mi się podobała albo nie przeszkadzała. Jedyne co mi przeszkadzało na początku to brak cover systemu z dwójki ale szybko się przyzwyczaiłem.

Jak na razie jest dynamicznie, ciekawie (nie wiem czy wszystkie postacie tak mają ale agentka ma fajnego twista fabularnego związanego z telefonem) i całkiem ładnie (choć z błędami).
    Nie wiem ile jeszcze do końca ale jak na razie postawiłbym 7+/8 jeśli przymknie się oko na glitche. Zobaczymy jak będzie dalej.

Multi nie sprawdzałem ;).

16. almaclean

almaclean Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    nie jest źle

Pograłem ze trzy godziny i jak na razie mi się podoba. Bałem się, że wyjdzie fifty cent przez zmiane klimatu ale niektóre levele to jest normalnie western: las, pustynia ..no dobra bez spoilerów :p

Czas: ok. 3 godziny
    Tryb: kampania
    Postać: Eddie (cwaniak w garniturze)

Minusy
    - grafika nie na poziomie battlefield 3, ale wiele rzeczy fajnie wygląda, zwłaszcza westernowe klimaty
    - animacje mogły by być lepsze
    - nie ma lassa czy bata do wspinania sie

Plusy
    - wciągająca historia, nareszcie nie gram żołnierzem z kosmosu, tylko gliną zresztą umoczonym..a może wcale nie! w połowie shooterów jest tak: gramy gramy gramy, jedna osoba z drużyny pod koniec staje się zdrajcą, zabijamy i napisy. Tutaj od początku się nie mogę zdecydować, czy MOJA postać jest dobra czy zła!!
    - tajne misje fajna sprawa, chyba w żadnej grze tego jeszcze nie było, ja przynajmniej nie kojarzę, w czasie misji robimy na boku różne zadania, dla nie będę spoilerował kogo ^^ ale w tym samym klimacie, co cała fabuła.. mi przypomina film Street Kings

w piątek brat wraca z Iraku (he he) i zagramy sobie w co-op, co to za przyjemność w tajnych misjach kiwać komputer, jak można własnego braciszka ;)

edit:
    Właśnie skończyłem kampanię. Fajna opowieść z mocnym zakończeniem. Przynajmniej ma sens i dzieje się coś dramatycznego z bohaterami, a nie ratujemy świat żeby nie wybuchł. Muszę koniecznie zagrać laską, Kim Evans, bo czuję, że ona dużo kombinowała za moimi plecami.

17. yaqub

yaqub Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pograłem sporo w nowego CoJ i muszę powiedzieć, że gra jest dobra. Nie jest to hit roku, ale tytuł warty uwagi. Wszyscy mówią, że są bugi SI, ale ja większych, które przeszkadzałyby w jakimś stopniu w rozgrywce, nie dostrzegłem. Co do grafiki to fakt, że jest po prostu słaba. Rozrywka jest w porządku, raczej standard. Dużym plusem jest natychmiastowe wczytanie gry z punktu kontrolnego, gdy zginiemy - trwa to dosłownie 1 sekundę, bez zbędnych loadingów czy 'efektów umierania'. Co do fabuły to moim zdaniem, ani plus, ani minus tej produkcji - po prostu jest. Co do innowacji w tego typu grach to jest to raczej zwykły shooter, ale są też rzeczy, które wyróżniają ją wśród innych gier, np. wybór postaci (levelowanie jej), misje dodatkowe, tryb kooperacji dla 3 graczy. Reasumując, na wakacyjną nudę, tym bardziej, że mało gier wychodzi w wakacje, można po ten tytuł sięgnąć.

18. szem0

szem0 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ja jeszcze powiem że dziś skończyłem gre na hardzie ale poziom trudności daje dużo do myślenia, dla mnie nie był to żaden hard i ten poziom nie jest wymagający niewiadomo czego
    a i jeszcze jedno the cartel mi się bardziej podoba niż poprzednie części

19. damianwroc

damianwroc Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przykro mi to pisać, ale Techland chyba się cofnęło w rozwoju jeśli chodzi o tworzenie gier... Jak można zrobić grę gorszą od poprzedniczki? Gra jest zbugowana i brzydka. Nasi towarzysze czasami lewitują nad ziemią, wykonują jakieś dziwne ruchy, przeciwnicy ciągle wymawiają te same irytujące słowa, brak systemu osłon, grafika jest gorsza niż w poprzedniej części...
    Poprzednia część CoJ byłą naprawdę dobrą grą a ta niestety jest po prostu słaba...

20. Amelia

Amelia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubin
    Tak naprawdę to ciężko mi cokolwiek o tej grze napisać, myślę że jak by trafiła w nasze ręce w okresie jesienno-zimowym (kiedy mamy wysyp gier) to mało kto kontynuował by grę po kilkuminutowej przygodzie. Dla mnie ta gra to wielki średniak czytałem dużo opinii o jej poprzedniej części (niestety nie miałem okazji zagrać), która zbierała wiele pochwał i też nie mogę pojąć jak można wypuścić kolejną część gorszą od poprzedniej. Mam tylko nadzieję, że te wszystkie negatywne opinie na temat tej gry (m.in. na Metacritic) dadzą do myślenia producentom i już więcej nie popełnią takiego błędu. A nam nie pozostaje nic innego jak tylko "degustować" się tym średniakiem w okresie nieurodzaju :))
    Mimo wszystko życzę miłego grania ...

21. DaVV1d

DaVV1d Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Śląsk
    Tą grę można określić jednym słowem: syf...

Wczytywanie...

Poleć forum