Całoroczne wyniki z USA. Hejt na Call of Duty: Infinite Warfare nie przyniósł rezultatów

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


NPD wydało już pełny raport dotyczący sprzedaży konsol i gier na rynku amerykańskim. Firma potwierdziła, że najlepiej rozchodzącą się konsolą w grudniu było PlayStation 4, a Xbox One musiał zadowolić się drugą pozycją.


Co z grami? Okazuje się, że w grudniu znów triumfowało Call of Duty: Infinite Warfare. Na szczęście okazało się, że gracze docenili Final Fantasy XV, więc jest jeszcze nadzieja na produkcję podobnych gier.

Ranking sprzedaży gier z grudnia na rynku amerykańskim:


1 Call of Duty: Infinite Warfare (PC, PS4, Xbox One)
2 Final Fantasy 15 (PS4, Xbox One)
3 Battlefield 1 (PC, PS4, Xbox One)
4 Madden NFL 17 (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
5 NBA 2K17 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
6 Watch Dogs 2 (PC, PS4, Xbox One)
7 Grand Theft Auto 5 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
8 Pokemon Sun (3DS)
9 FIFA 17 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
10 Pokemon Moon (3DS)



Wygląda na to, że totalne hejtowanie Infinite Warfare, które uskuteczniali m.in. bywalcy YouTube, na nic się zdało. Nowa odsłona Call of Duty była najlepiej rozchodzącą się grą całego 2016 roku. Na drugim miejscu uplasowało się Battlefield 1, a następnie The Division.

Ogólny ranking sprzedaży gier w całym 2016 roku:

1 Call of Duty: Infinite Warfare (PC, PS4, Xbox One)
2 Battlefield 1 (PC, PS4, Xbox One)
3 The Division (PC, PS4, Xbox One)
4 NBA 2K17 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
5 Madden NFL 17 (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
6 Grand Theft Auto 5 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
7 Overwatch (PC, PS4, Xbox One)
8 Call of Duty: Black Ops 3 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
9 FIFA 17 (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One)
10 Final Fantasy 15 (PS4, Xbox One)


Wyniki amerykańskiej branży raczej rozczarowują. Obroty w dziale konsolowego software'u spadły o 12% do 1,19 miliardów dolarów (w przypadku gier na PC obroty spadły do poziomu 45 milionów dolarów), a w zakresie konsolowego hardware'u aż o 20% do 994 mln dolarów.

 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Taa byśmy widzieli czy byłaby tak najlepiej sprzedającą się grą jakby nie dodawali remasterów MW. I była by możliwość ich kupna osobno..

Ja im sprzedaży do góry nie podniosłem :cool:
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Hahahah "a nie mówiłem" jak zawsze COD daje rade nawet jak takiego gniota dadzą to hamburgery kupią i wyjdą na swoim ... grosza bym nie dał za tą część CODa no ale to moje zdanie, o niebo lepiej w mojej ocenie wypada BO3.
 

Do góry Bottom