1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Castlevania Lords of shadow zakończenie [spoilery]

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez T0Mmy, Listopad 6, 2010.

1. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Jak już mówiłem w innym temacie gra mnie zachwyciła i mam taką mało prośbę żeby ktoś mi wytłumaczył zakończenie bo nie do końca zrozumiałem wszystko . Proszę w spoilerze aby inni co grają przypadkiem nie zobaczyli .

2. Lotnik421 Xbox One

3. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Z tego co zrozumiałem:

Tak więc Zobek pod sam koniec okazał się zdrajcą oraz Panem Cienia, któremu chodziło o zjednoczenie 3 części maski cienia wszystkich bossów których pokonywaliśmy podczas gry. Jednak zostaje spalony przez Szatana, z którym walczymy jako z ostatnim bossem. Gabriel ma nadzieję że umrze i zostanie zbawiony po zabiciu szatana i odkupieniu swych win (zabił swoją żonę) jednak tak się nie dzieje i Gabriel staje się nieśmiertelnym Draculą (o czym sam mówi w ostatniej scence, gdzie rozmawia z Zobekiem, który jakimś cudem żyje). Również w ostatniej scence Zobek mówi Gabrielowi, że wie co zrobić by nasz bohater stał się śmiertelny (Co oczywiście zapowiada kontynuację ;] ).

4. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    To na końcu ten demon to był gabriel? Przecież on nie był do niego nawet podobny . Gabriel też nie założył tej złej maski co leżała . Może sie mylę jak coś to niech ktoś mnie poprawi . Eh szkoda że nie było wersji pl i że słaby jestem z ang.

5. sblade

sblade Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie demon tylko wampir. Mnie wydaje się że na niego miała wpływ ta zła maska bo po scenie ze swoją panną leży za nim więc kto wie ? Może ją założył i stał się Draculą ? Koniec gry po napisach zaskoczył mnie i w sumie od razu doszedłem do wniosku że facet w kapturze to Zobek. W sumie role obu bohaterów odwróciły się... Zobek, który wcześniej uważał że demoniczna moc da jemu duże możwliwość staję się w końcu "dobry" po tym jak został potraktowany przez Lucyfera a Gabriel który chciał odzyskać żonę przestał być dobry... bo w sumie nic jemu to nie dało... hmm jeden z najlepszych końców gry ale wiele niedopowiedzeń jest... więc następna kontynuacja powinna dać odpowiedzi co i jak ? Ale autorzy gry za bardzo sobie podnieśli poprzeczkę ponieważ to będzie pierwsza Castlevania we współczesnym świecie.

6. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Po walce z trzema podrzędnymi bossami, no i na końcu z Szatanem, ktoś musiał zająć ich miejsce, a to że Gabriel przeżył i świetnie się do tego nadawał, to on został całym Władcą ciemności. Poza tym, Zobek w ostatniej cut-scence nazwał Gabriela po imieniu, a Gabi wymamrotał coś po łacinie że teraz jest Draculą. Co do następnej części - niekoniecznie musi się ona dziać we współczesności. Castlevania Lords of Shadow to gra typu fantasy, więc czasy średniowieczne, gdzie Gabriel stał się Draculą. Bardzo możliwe, że w następnej części zostanie pokazane co się stało po walce z Szatanem i zbawieniu jego żony

7. sblade

sblade Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No nie wiem... to po taki koniec gry ? Autorzy obiecali że następna część będzie o głowę biła poprzednią... więc wątpie aby były dalej czasy średniowiecza to tak jakby seria Castlevani nie mogła iść do przodu z czasem...

8. coldveins

coldveins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A między rokiem 1000 którymśtam, a 2000 jest mało możliwości na zrobienie gry? Spójrzcie na Assassins Creed albo Fable. I tak na marginesie - to nie byłaby pierwsza Castlevania, która działaby się w czasach współczesnych.

9. casual

casual Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja gdzieś na zagranicznym forum czytałem że Gabriel za pokonanie szatana, otrzymał nieśmiertelność od Boga a Marie poszła do nieba.
    a propo Zobek'a nie ma konkretnej informacji dlaczego żyje ale czytałem jedną konkretną mówiącą o tym że ten Zobek w naszych czasach to założyciel bractwa światła, ten który wstąpił do nieba. Inna wersja to taka w której Szatan go nie zabija bo akcja "Final Battle" rozgrywa się w Limbo czyli ni to niebo ni to piekło coś ale czyściec a tam nie można zginąć.
    A co do sequela przecież nie musi się rozgrywać w teraźniejszości i równie dobrze może się dziać zaraz po jedynce albo ileś tam lat później. Równie dobrze może opowiadać historię innych osób choć zakładając po filmiku na końcu gry raczej Gabriel nie miał dzieci.
    Mnie ciekawi to jak stał się wampirem?

10. korni1989

korni1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tego co mi udało się wyczytać to już w lutym a następnie w kwietniu mają wyjść dodatki do Castlevania LoS pierwszy ma się nazywać Reverie i ma pokazać nam czas po śmierci Carmilli ponieważ po jej śmierci wiele demonów i stworów zostało beż królowej i tzreba było zrobić porządek w zamku :D natomiast kwietniowy dodatek o nazwie Resurrection ma przedstawiać nam losy Gabriela zaraz po walce z Szatanem tak więc może to da jakiś trop gdzie zostanie osadzony sequel ponad to podobno dodatki a przede wszystkim Resurrection mają być porządnie rozbudowane tak więc już ostrze na nie zęby, a przedewszystkim chce się dowiedzieć co bedzie dalej :D

Wczytywanie...

Poleć forum