1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

CD Projekt: "Jedna piracka kopia nie oznacza jednego niesprzedanego egzemplarza"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez MrDraiger, Maj 20, 2012.

1. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław

Developerzy i wydawcy lubią mówić, iż jedna piracka kopia danej gry oznacza o jeden sprzedany egzemplarz mniej. Z tezą tą nie zgadzają się przedstawiciele CD Projektu, którzy w jednym z wywiadów stwierdzili, że takie stawianie sprawy jest „dalekie od prawdy”.

W grudniu Marcin Iwiński, prezes CD Projektu, zdradził, że najprawdopodobniej piraci pobrali 4,5 miliona nielegalnych kopii Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. W wywiadzie z Forbesem, szef polskiej firmy zaznaczył jednak, że nie oznacza to, iż tyle mogliby sprzedać egzemplarzy swojej gry, gdyby nie piractwo.

Jak mówi:

Iwiński dodaje też, że zabezpieczenia antypirackie nie mają przyszłości – są szybko łamane przez piratów, a legalnym użytkownikom często utrudniają życie. Jak mówi:

Trudno nie zgodzić się z Iwińskim.

Źródło - CD-Action.pl

Dobrze mówi, polać mu, na wawel, ołtarze czy gdzie tam teraz jest modnie. Najchętniej Iwińskiego dałbym na stanowisko prezesa Ubisoftu, dlaczego? Ponieważ bardzo lubię gry od tego twórcy i wydawcy, ale ich polityka na PC woła o pomstę do nieba...

2. Lotnik421 Xbox One

3. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Powtarza po mnie :D Myślę że już niedługo i będzie więcej tego typu głosów a wydawcy zaczną w inny sposób wyciągać kasę od ludzi np. płatne multi, co moim zdaniem wcale nie jest takie złe o ile oczywiście cena jest dobra, przykład Xbox live i brak fali banów już od dłuższego czasu.

4. baczek87

baczek87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zabrze
    wg mnie najlepszy sposob na piractwo to sensowne ceny i VIP pasy, tak zeby ktos kto kupi orginal mogl grac w necie, pobierac dodatki tak zeby lepiej mieli Ci ktorzy za orginal zaplacili a nie odwrotnie tak jak do tej pory ;)

5. spioszeq

spioszeq Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Chyba nie było jeszcze takiej gry na PC, żeby nie złamano jej zabezpieczeń, więc co za sens wydawać na to miliony dolarów.

6. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    H.A.W.X 2 :) Nie złamali chyba do dzisiaj :D

7. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Diablo 3 nie jest złamane i dłuuuugo nie będzie, bo połowa gry jest generowana losowo w czasie rzeczywistym po stronie serwera. Blizzard to ma pomysły :D buehehe

8. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Pro Cycling manager 11 nie zostało złamane ale to raczej niszowa gra więc pewnie nie było parcia grup hakerskich. FM 12 od wersji 12.0.4 jest niezłamany

9. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    z Football Managerem to jest cyrk od poczatku:p a co do newsa to dobrze mowi, sam mam pirata i oryginal Wiedzmina:p:p

10. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Niektóre gry nie są warte swej ceny więc najlepiej pierw ściągnąć przetestować a potem zakupić :)

11. klik34

klik34 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    O RLY? Już jest jeden prywatny server bo ruscy emulator napisali :D
    Diablo III 4Vendeta

12. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    I nic w zasadzie na nim nie działa, większość rzeczy jest tak zbugowana że masakra, już lepiej wydać te 150 zł i mieć spokój.

1 osoba to lubi.
  13. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Taaa... Czytałem o nim. Działanie tego serwera można porównać do otwierania konserwy patyczkiem po lodzie przez gościa mającego zaawansowaną delirkę. Mówiąc inaczej, ani nie zje konserwy, ani nie zagra w Diablo 3, bo nic tam nie działa jak powinno.

14. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    W zasadzie to nawet nie jest emulator, uruchomili tylko tą część gry która jest u gracza, a drugą połowę tą ważniejszą ma Blizzard i tego już nikt nie zrobi.

15. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Tylko minusem takich zabezpieczeń jest to, że w okolicach premiery nawet w singla trudno jest zagrać.

16. maciejzklepar

maciejzklepar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Klepary, okolice Bydgoszczy
    Bardzo ciekawa wypowiedz z którą się oczywiście zgadzam :) Ja mam dwa komputery starszego laptoka na którym mam internet jednak pracuje na nim, i stacjonarny do wieczornego relaxu :) Wyobraźcie sobie moją minę kiedy kupiłem bodajże starcrafta nowego a nie mogłem go zainstalować bo nie miałem dostępu do internetu na stacjonarnym :( I musiałem się napić :p Na szczęście udało mi się ją na allegro pogonić z małą stratą :)

Im więcej zabezpieczeń tym bardziej gracze kupujący legale mają pod górkę.

17. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ta gra oficjalnie nie ma singla :)

Wczytywanie...

Poleć forum