1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

CD Projekt: „Nie tracimy pieniędzy przez piratów”

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jechu, Luty 8, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu

Interesującego wywiadu udzielili redaktorom Eurogamera Adam Badowski oraz Michał Platkow-Gilewski z polskiej firmy CD Projekt. Wypowiedzieli się między innymi na temat piractwa, stwierdzając jednomyślnie, iż nie wpływa ono na kondycję finansową poszczególnych wydawców.
    Zgadzacie się z takim stwierdzeniem? Ja jak najbardziej. Problem w tym, że nie wszyscy wydawcy podzielają ten pogląd.

źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. darnokPL

darnokPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Rymanów
    Dokładnie!
    Ja tak zrobiłem z gothickiem.
    Pobrałem spodobała mi się>kupiłem.
    Ja też popieram pobieranie w celu sprawdzenia czy gra pójdzie, bo wiadomo, że dema są konkretnie okrojone jeśli chodzi o wymagania...

4. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Nic nie tracą , bo tych pieniędzy nie ma. Zgadzam się , że rozsądnie jest stworzyć jak najlepszą grę i poprostu liczyć na uczciwość gracza , być może pobierze grę i jeśli uzna , że jest tego warta , to kupi ją później . Lub chociaż kolejną część....czasem rusza sumienie jak ściągnie się coś naprawdę wartościowego.

5. ///

/// Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Zgadzam się z tym.

W moim przypadku jak bardzo spodoba mi się gra kupuje edycję kolekcjonerską. Jeśli jednak wydawcy wydają średnią grę na 5-7h. zabawy to powiem wam szczerze, że nie chce się wydawać 180zł.

Ważną kwestią jest to, że polska to kraj tzw. drobno****ów czyli osób posiadających xboxa oczywiście w wersji arcace z ixtreme 1.6 (bo przecież wgranie nowszego to 50zł o zgrozo) Oni ten sprzęt uznają za full wypas i szlachectwo.

Zauważcie ilu pisze mam 1.6 odpale Skyrim albo czy muszę nagrywać na verbatimach one takie drogie. Żal mi takich ludzi ale z drugiej strony wiem, że nawet na papierze toaletowym oszczędzają...

6. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Problem z tym, że prawie wszyscy wydawcy mają w d*p*e więź z graczami - dla nich liczy się tylko ZYSK, RANKINGI, SZMAL...

7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    zgadzam sie ale nie do końca.
    nie tracą jeśli ktoś po pobraniu pirata kupi oryginał - a w polsce mało osób tak robi, każdy ściąga żeby nie płacić. a przynajmniej większość :)
    chociaż oświadczenie na pewno odważne, wielu producentów się z tym nie zgodzi :)

8. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jesteś trochę w błędzie. Tracą pod warunkiem że osoba która nie miałaby dostępu do pirata kupiłaby oryginał. Sam fakt że ktoś gra na piracie nie oznacza że gdyby nie mógł tego robić to by miał wszystkie swoje piraty oryginalne. Wszystko raczej sprowadza się do tego że najmniej traci producent najlepszej gry a jęczeć na piractwo mogą producenci lipnych gier.

9. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    tzn. ja nie mówię o tym jak by mogło być tylko jak jest - ludzie ściągają pirackie gry czy programy i najczęściej nie kupują oryginalnych - przedstawiam jakie są realia.
    Wywiad przedstawia raczej 'optymistyczną' wizję niż realną. Twórcy chcieliby żeby pobrać pirata w celu przetestowania gry i po przeanalizowaniu wniosków kupić tytuł.
    Poza tym jeśli ludzie nie mieliby dostępu do piratów MUSIELIBY kupować oryginalne gry więc takie stwierdzenie jest nie pasujące. Piractwo jest też swojego rodzaju wygodą. Masz ściągniętą grę, nie musisz łazić po sklepach w mróz, śnieg, szukać gdzie jest najtaniej itd. ale to już jest poza tematem więc do tego proszę się nie przychylać ;P

10. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak gra jest wypaśna to i też można zacisnąć ząbki i uzbierać tą kasę. Ale jak gra to odgrzewany kotlet to lepiej zbierać na coś innego niż na nią.

Już był temat o tym że piractwo i tracą blablabla. Tam się dokładniej wypowiedziałem tutaj tak na szybko lecz sądzę, że treściwie :)

11. Border

Border Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Polskiej gry nie spiracilbym trzeba dac zarobic krajowi :]

12. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Najbardziej dziwi mnie fakt, że ten 'pogląd' podziela polskie studio, gdzie mamy takie realia że pewnie ciężko zarobić na czymś takim jak elektroniczna rozrywka. Gratulacje dla panów z CD Projekt, szacuneczek!

13. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    w takim razie masz okazję się wykazać... przedsprzedaż już dawno ruszyła :p

14. Tofik504

Tofik504 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Eh może studia zamiast płakać że tracą na piractwie zajęły by się tworzeniem gier bo do wieków wiadomo że produkt doby się sprzeda mimo piractwa, utrudnionego dostępu a gówno żeby na podłodze leżało to nikt nie podniesie.np . ktoś napisze że LucasArts staciło na Star WArs The Force Unleashed 2 tylko co to za gra??!! Okrojona, bez multi wysypuje się ze wszystkich tricków w pierwszej misji, a do tego bezczelnie krótka. Takie gry nie będą się srzedawać nawet za 50% ceny bo te gry można kupic jak bedzia dodane do jakiejś gazety...

Zauwazam że każdy producent odrazu chciałby życ jak elita i mieć sprzedaż na poziome Call of Duty i BF Skyrim itp jednak trzeba wypracować sobie markę dawać produkt kompletny (to znaczy nie taki który będzie zdatny do spożycia dopiero po którymś patchu np. BF3) do którego bedzie dodane (w odpowiednim czasie, byle nie zapowiadać dlc przed premierą gry!! ) dobre DLC (tu jako wzorowy przykład Rockstar ich DLC przypominają stare dobre dodatki do gry), oraz oferowac go klientowi tak że bedzie mógł sie poczuć tak że to naprawdę jego gra (chodzi mi o batalie o używane gry, która godzi w prawa urzytkowników, )

PS; Oczywiście niemam nic do CD Project RED dla mnie są prze kozaki wypromowali nową markę która się sprzedaje

15. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Tak jak już pisali gdyby każda firma robiła demo to piractwo by spadło, a tak pobiera się pirata żeby zobaczyć czy warto kupić.

Spokojnie swoje zarobili, każdy kto pracował przy widźminie zarabiał całkiem nieźle i nie są to sumy rzędu 3k tylko więcej.

16. lewy725

lewy725 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Błonie
    Ja byłem wierny serii HoMaM i zawsze miałem oryginały do momentu pewnej sytuacji. Zakupiłem Herosa IV przed premierą w jakimś sklepie internetowym. Nie pamiętam czy to była ultima czy gram.pl Byłem szczęśliwy bo wiedziałem że 3 była cudna. Niestety mój entuzjazm odszedł daleko, kiedy otrzymałem maila w dzień niby premiery, że owa została przesunięta o 2 tygodnie i gre otrzymam dopiero wtedy. Wszystko by było dobrze, gdyby nie to że moi kumple pobrali już ją dawno z torrentów i grali w najlepsze. Wtedy nie wytrzymałem i zrezygnowałem z zakupu. Tego samego dnia miałem tą grę u siebie na kompie i cieszyłem się jej pełną wersją. I teraz powiedzcie mi tu jak być uczciwy skoro i tak otrzymujesz później niż ci co piracą a produkt ten sam. To tak jak byś miał płacić tylko za pudełko :/ Jak by wydawcy podchodzili z sercem do graczy to myślę że więkrzość z nas kupowała by oryginały.

17. Border

Border Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    *******e kasy nie mam narazie .

18. GKxD

GKxD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja myślę tutaj też chodzi o to: Gra z neta czy gra z pudełka to ta sama jakość- nie ma żadnej różnicy.
    Inaczej jest w muzyce czy filmach tam różnica jakościowa występuje, ale też nie zawsze.
    Uważam że dobre gry które mają markę sprzedadzą się dobrze.
    Może też chodzić o to że gry z nastawieniem na multi sprzedają się dobrze w oryginale: COD,BF ponieważ trudno dobrze pograć na piracie. Aktualnie dominują FPS-y płacisz 200 zł i grasz przez setki godzin w multi.
    Kupując jakąś przygodówkę też 200zł a grasz 4-10h i koniec.
    Gracza trzeba zainteresować i dać mu dużo godzin zabawy-wtedy kupi.

19. Candaar

Candaar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Sokołów Podlaski
    Jak dla mnie cała ta wypowiedź jest bez sensu. Po co ktoś, kto przeszedł singla na ściągniętym piracie miałby kupić tą samą, oryginalną grę, aby leżała na półce? Jeśli nie byłoby piractwa, ludzie byliby zmuszeni do kupna danej produkcji i już.

Co do 'darmowych dem' - kompletne nieporozumienie. Albo się grę kupuje, albo nie. Czy robią dema plecaków, które można sobie ponosić tydzień i sprawdzić, czy jest fajny czy nie? Nie bardzo. Ale racja, przeciętny polak zarabiający 1500zł nie kupi sobie oryginalnej gry, bo go nie stać. Tylko ciekawe skąd ludzie biorą pieniądze na papierosy, które są kupowane każdego dnia za ponad 10zł lub na wyjście na wódkę za 30zł...

20. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Piractwo można porównać do zainstalowania w samochodzie gazu, dlaczego?

Mamy XBoxa 360 wydajemy kasę na przeróbkę (w tym momencie mamy samochód na paliwo, wydajemy kasę na instalacje gazową). Dochodzi nam do tego cena internetu bądź kupna płyt - nie kupujemy oryginałów jak nie są tego warte (w samochodzie nie kupujemy już paliwa lecz gaz).

Koniec końcem jestem piratem bo pozbawiam zysku szejków paliwowych i inne tam mafię bo kupuję gaz :D. Głupi tok rozumowania jak dla mnie.

Każdy wybiera taką opcję jaką chce i tak sobie żyje nie wadząc przy tym nikomu.

To tak na marginesie.

21. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy

Naprawdę nie wytrzymałeś tych 2 tygodni ?? Ja z Battlefildem 3 czekałem do stycznia bo kasy nie miałem na zbyciu, i jakoś nie bolało mnie że kumple mają od dawna.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum