1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Charge Kit vs Akumlatorki

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez cub33, Grudzień 8, 2014.

1. cub33

cub33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Cześć! Chciałem się was poradzić czego Wy używacie do ładowania swoich padów? ;) Zestaw Play&Charge kit kosztuje około 80 zł co moim zdaniem jest trochę wygórowaną kwotą ale przejdźmy do rzeczy :) oto kilka moich pytań :)

Ile czasu trzyma play&charge kit a ile dobre akumulatorki? ;)
    Czy akumulatorki mogę ładować bezpośrednio przez kabel USB?
    Czy najprostsza stara ładowarka wystarczy do ładowania akumulatorków? ile trzeba ładować?
    Jakie akumulatorki polecacie Panasonic Eneloop są dobre? ;)
    Czego wy używacie i jakie są wasze opinie ;)

Oczywiście przyznam pochwałę za pomoc :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. szefol84

szefol84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Świętochłowice-ObeRschlesien
    Używałem kiedyś play&chargé i akumumulatorków. Mnie bardziej podchodzą akumulatorki ponieważ nic mnie nie zaskoczy ze względu na ilość mam ich 8 sztuk gdy gram (na dwóch padach) to pozostałe się ładują i w razie potrzeby wymieniam. Jeżeli chodzi o ładowarkę to bez różnicy jaką masz ponieważ prąd ładowania jest podobny. Różnica tkwi w akumulatorkach ponieważ im większa pojemność tym dłużej trzymają ale tym samym dłużej ładują. Osobiście mam 4 sztuki po1600mAh i cztery po 1200mAh. Owszem możesz kupić ładowarkę która przestanie ładować po naładowaniu i zasygnalizuje koniec ale zwykłą też naładujesz tyle że musisz pilnować godzin ładowania by nie zmniejszyć pojemności takiego akumulatorka(czytaj zepsuć). Obecnie śmigam na akumulatorkach energizer a drugiej nazwy nie pamiętam.

1 osoba to lubi.
  4. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Także kiedyś używałem P&CH, ale minus tego rozwiązania jest taki, że nie można ładować akumulatorka zewnetrzną ładowarką. Natomiast ładowanie w trakcie użytkowania pada często nie spisywało się u mnie, bo P&CH potrafił przerwać ładowanie np. po kilku minutach (zielona dioda), przez co żywotność akumulatorka z P&CH strasznie się skróciła. Teraz korzystam z akumulatorków standardowych i ładowarki BC-1000 i nawet jak pad ich do końca nie rozładuje to mogę w ładowarce rozpocząć od disharge i nie ma mowy o utracie pojemności.

innym plusem tego rozwiązania to wszechstronność - ja z tych samych akumulatorków korzystam w 3 urządzeniach, w zależności od potrzeb :)

1 osoba to lubi.
  5. RGrandi

RGrandi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Powiem tak kupiłem Charge and Play po to by nie latać za bateriami itp. mogłem osobiście kupić baterie "ładowalne" i jechać na tym ale tutaj w zestawie Charge and Play dorzucaja akumlator i kabel 2.8 metra co jest bardzo dużą długościa :). Osobiście bym polecał Charge and Play bo jak Ci się tam po 2 tygodniach wyczerpie akumlator w padzie to podpinasz pod konsole, kabel jest na tyle długi, że nie musisz siedzieć przed sama konsolą i grasz sobie wygodnie ładuje się przez 4 godziny a potem znów na 2 tygodnie spokój, przynajmniej u mnie tak jest bo gram dziennie po 3 godziny moze wiecej jak mi się chce i bo nie raz jest tak ze godzine gram i odstawiam pada na półke. Dlatego być może trzyma u mnie akumlator przez 2 tygodnie :)

1 osoba to lubi.
  6. cub33

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ok dzięki za odpowiedź ;) kupie akumulatorki ;) a powiedz ile ładować aby ich nie zepsuć? 4 godziny tak? + 1 ładowanie ma być dłuższe? :)

7. szefol84

szefol84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Świętochłowice-ObeRschlesien
    Długość ładowania zależy od pojemności. Jak kupisz nowe akumulatorki to będziesz miał w instrukcji napisane ile ładować. Najlepiej kup sobie dwa takie same komplety czyli wszystkie o tej samej pojemności oraz z tego samego materiału wykonane. Jak kupisz w zestawie to taniej Ciebie wyjdzie ładowarka plus 4 akumulatorki. Czas ładowania akumulatorków oraz ich rodzaje najlepiej Ci z obrazuje Internet i wujek Google

1 osoba to lubi.
  8. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Prawie każda ładowarka po naładowaniu zmniejsza prąd ładowania do minimum, aby uniemożliwić samoistne rozładowywanie, więc raczej ich nie popsujesz zbyt długim ładowaniem. Co do zbyt krótkiego, to już gorzej. Trzeba zawsze ładować od pełnego rozładowania do pełnego naładowania. Inaczej pojemność zacznie się zmniejszać. Droższe ładowarki mikroprocesorowe, takie jak BC-1000 pozwalają na ustawienie prądu ładowania/rozładowywania. Pozwala to w prosty sposób dobrać/oszacować czas ładowania (od 24-26 do nawet 3-4 godzin dla akumulatorków 2600mAh). Dodatkowo po zakończonym ładowaniu wyświetla się całkowity czas ładowania i rzeczywista pojemność. Warto też wspomnieć o takich zaletach jak czujnik temperatury ogniw, który odcina ładowanie przy zbyt dużym nagrzewaniu się ogniw oraz dostępne tryby pracy : CHARGE, DISCHARGE, TEST, RESET. Zakres nastaw prądu ładowania waha się od 100mA do 1A.

Jednak cena może być zniechęcająca, co nie zmienia faktu, że jest to jedna z najlepszych ładowarek dostępnych na rynku.

9. Wozik

Wozik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oczywiście eneloop. Jeśli ma się kilka (n) padów, to warto mieć zawsze te n + 2 dodatkowe zestawy aku, które ładujesz w międzyczasie. Pad od XO jest bardziej prądożerny niż od X360, wymieniam eneloopy co 4-5 dni. Gram mniej więcej 1,5-2h dziennie.

W domu mam masę zabawek na baterie AA, więc eneloopy do doskonałe rozwiązanie.

10. sqbnc

sqbnc Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    BBA
    Czy ja wiem czy takie dobre rozwiązanie, jak wymieniasz co ok 10h gry? Ja na zwykłych bateriach cisne juz 2 tydzień i nawet w połowie nie są rozładowane. Dokupilem charge i trzyma porównywalnie do zwykłych Baterii. Ale nie wymieniam co 4-5 dni grając po 2h bez przesady panowie i jeszcze to polecacie innym?

11. cub33

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dla mnie wymiana co pięć dni nie jest problemem :) Dobre baterie trzymają około 30 h a Chrge&kit podobno(nie wiem nie używałem) około 18 h
    Czyli warto zapłacić 8x więcej aby trzymało niecałe 2x dłużej? :)

12. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Aku !!! i Tylko aku ! :)

13. Wozik

Wozik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak, polecam. Wymiana i naładowanie akumulatorów co pięć dni w porównaniu z cenami baterii (nie dziwi mnie, że trzymają dłużej) nie stanowi najmniejszego kłopotu i wychodzi bardzo korzystnie finansowo.

Jeśli chcesz, to mogę ten czas zmierzyć dokładnie, co do godziny :)

14. glenias

glenias Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Polecam dobre aku energizer lub eneloop . Te akumulatorki mają min 2000mAh więc więcej niż play&charge.zestaw z 4szt kupisz za niecałą stowke

15. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
  16. PreacherSki

PreacherSki Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bayonne, New Jersey, United States
    Używam obydwie opcje (akumulatorki ładuję ładowarką czy nowa czy stara nie ma różnicy w jakości załadowania tylko w czasie ale nie aż tak dużo, mam 5 czy 6 najstarsza ma ponad 10 lat) nigdy nie próbowałem ładować prosto w padzie ale w teorii nie powinno być różnicy poza czasem wymaganym. Co do różnicy akumulatorków a play and charge to nie ma takiej dużej powiedział bym kup to co jest tańsze bo działają tak samo.

17. bld

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Już wiele razy pisałem na forum TYLKO akumulatorki , Sanyo Eneloop , teraz to jest firma Panasonic ale jakość jest ta sama 1900 mAh robi wrażenie bo naprawdę długo trzymają i zapewniają długą grę.

18. Mizdz

Mizdz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Które polecacie tanie a dobre akumulatorki?

19. bld

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Tanie aku to są firmy Tronic w lidlu 14,99 za 4 sztuki 2500 mAh

20. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia: