1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Chłodne powietrze z tyłu konsoli

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez akat, Grudzień 9, 2011.

1. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem kompletnym amatorem w kwestii naprawy itd. Xbox'a.
    Od niedawna zauważyłem, że z tyłu konsoli wydobywa się słabo odczuwalne chłodne powietrze.
    Czy w takim wypadku potrzebna jest wymiana pasty termo przewodzącej? Konsola ma 3 lata i jeszcze nic nie było w niej robione, ba nie była nawet otwierana. Nigdy nie miałem z nią problemów, nie wyskakiwały mi żadne błędy. Za wszelakie porady z góry dziękuję.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Dante41k

Dante41k Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Wymiana pasty po trzech latach na pewno nie zaszkodzi. Najprawdopodobniej obecna stwardniała i straciła właściwości przekazywania ciepła na radiator. Znajdziesz mnóstwo poradników jak rozkręcić konsolę oraz jak wyczyścić starą pastę i zaaplikować nową. Przeczyszczenie konsoli z kurzu też nie zaszkodzi, bo mógł on osiąść w znacznych ilościach w tunelu i blokować przepływ ciepłego powietrza.

4. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi tutaj link do jakiegoś "sprawdzonego" poradnika, który opisuje co i jak z tą wymianą pasty.
    Nie chodzi o to, że jestem leniwy tylko wolę, gdy ktoś bardziej doświadczony w tych kwestiach mi doradzi.

Pozdrawiam

5. pepe8.8

pepe8.8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  6. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, mam nadzieję, że sobie poradzę z tym.
    Mam jeszcze pytanie, jaką pastę polecacie i gdzie taką dostanę?

7. Vegeto

Vegeto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    AyuCity
    Arctic Silver 5, Zalman ZM-STG2 itd wpisz se w google dobra pasta pod procesor to znajdziesz multum tematow, testow, ocen itp znajdziesz w sklepie, allegro, ebay itp

8. adziu19970207

adziu19970207 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    arctic silver 5 i kupisz ją na allegro albo w jakimś dobrym sklepie z elektroniką

9. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, w takim razie jutro postaram się ją zakupić i wymienić ; >

10. Matiii90

Matiii90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tutaj masz poradnik jak cos:

;)

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  11. Dante41k

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Także polecam Arctic Silver 5 stosuje do każdego sprzętu i nigdy się na niej nie zawiodłem. Wymieniam zapobiegawczo w komputerze i konsolach co pół roku i jeszcze nie zdarzyło mi się nigdy żeby pasta była zaschnięta. Zawsze trzyma konsystencje i właściwości.

12. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ogólnie nie wiem co się dzieje... Wymieniłem pastę na Zalman zm stg2 i nadal z konsoli z tyłu wylatuje chłodne powietrze ;<
    Poradziłby ktoś co zrobić?

13. Dante41k

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    Odpal konsolę bez obudowy i zobacz czy mocno się grzeją radiatory. Jeśli tak, to trzeba wymienić wiatraki najprawdopodobniej. Jeśli radiatory się nie grzeją, to może być już nieciekawie. Ogólnie konsola działa dobrze czy nie?

14. M@rio_

M@rio_ Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Licheń
    Tak patrzę na ten poradnik, nie lepiej przed smarowaniem zakleić taśmą papierową to co nie powinno być umazane pastą, po smarowaniu dokleić i dać radiator ?

15. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Konsola działa tak naprawdę jak nowa. Wczoraj zauważyłem, że po chwili to chłodne powietrze zamieniało się w cieplejsze. Konsole miałem odpaloną z grą przez 30 min. Dzisiaj zostawię ją na dłużej i edytują post czy jest lepiej, czy bez zmian.

EDIT:

Otworzyłem konsolę, podłączyłem i nagrzewa się tylko radiator na GPU.
    Czy w takim wypadku mam się niepokoić?

Wybaczcie takie niefachowe określanie, ale jestem totalnym amatorem i wiadomo.

16. MixMedia

MixMedia Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kumpel używał arctic silver 5 i jest zadowolony,więc warto kupić tą pastę. Sam też powinieneś sobie poradzić z wymianą,powyżej masz obrazki i linki jak należy to zrobić.

17. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pastę mam wymienioną na Zalman zm stg2, ale dalej leci chłodne powietrze...
    Podłączyłem otwartą konsolę i grzeje się tylko radiator z heatpipe na GPU, na CPU(falcon) jest bez zmian(nie nagrzewa się, jest taki "przyjemny")
    I czy to jest coś niepokojącego, czy jednak wystarczy wymiana wiatraków na nowe?

18. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś napisał pomocnego dla mnie.

19. Rarytas

Rarytas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    kolego a czy napewno masz poprawnie nałożoną pastę bo jesli pasta jest zle nałożona np za grubo to działa jak izolator a nie przewodzi ciepło. z kolei jak za mało tez nie dobrze.

20. akat

akat Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia co do tego powietrza... Tak profilaktycznie zapytam, z jakiej odległości najlepiej "zbadać ręką" czy powietrze jest ciepłe, czy zimne? Teraz jak przyłożę rękę blisko tylniego wylotu, to jednak to powietrze jest jakby ciepłe...

21. Dante41k

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gorzów Wlkp.
    A ja myślę, że wszystko jest w porządku w konsoli. Nie zawracaj sobie tym głowy.

@M@rio_ Wymianę pasty najlepiej poprowadzić w ten sposób. Idziesz do apteki, kupujesz płatki do dezynfekcji nasączone alkoholem. Myjesz nimi dokładnie całość powierzchni, usuwają nawet zaschniętą pastę. Później nakładasz trochę pasty na środek i równomiernie rozprowadzasz kawałkiem miękkiego plastiku, ja używam do tego starej karty kredytowej. Żadnego zaklejania po bokach bo to nie ma sensu.

Wczytywanie...

Poleć forum