Chlodzenie wodne do xboxa 360

Jarek882

Banned
Użytkownik
Witam! Przymierzam się do zamontowania w moim klocku chłodzenia wodnego i mam takie pytanie do Was:
1.Czy ktoś sie juz w to bawił i czy znacznie obniża temp? Co będę potrzebował? Prosilbym o linki do części. Wiem napewno ze bede musial wycinac otwory aby wyjsc przewodami na zewnatrz do chlodnicy cieczy :p
2.I czy da rade podpiac zasilanie w srodku klocka do tego chlodzenia czy bedzie musi być z zewnatrz?
 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
Raczej chyba nikt się w to nie bawił z forum. Troche z tym roboty jest, sam chciałem jeszcze nie dawno to robić, ale za dużo kasy się na to wyda. Poszperaj na jutubie tam jest sporo filmów o iksie z wodnym chłodzeniem.
 

michu282

Użytkownik
Użytkownik
Potrzebujesz blok wodny, przewody, złączki, pompkę i chłodnicę dedykowaną do chłodzenia wodnego. Chłodnica może robić od razu za rezerwuar.

Możesz to upakować w iksie, chłodnicę z małymi wolnoobrotowymi wentylami wsadzasz w miejsce oryginalnych wentylatorów a pompkę musiałbyś mieć dość małą i gdzieś ją tam wcisnąć.

Ogólnie jest z tym troche roboty.
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Chlopie, za duzy stres za maly zysk, jak chce zrobic cos dla swojego kloca to zrob cos takiego

 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
adidas to twoje ?
 

Jarek882

Banned
Użytkownik
Wiem ze jest troche roboty ale zeby cos miec trzeba sie napracowac ;p ogolnie myslalem nad tuningiem xa i stad ten pomysl z chlodzeniem wodnym poniewaz efektowanie to wyglada i zalety tego sa bardzo duze..
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
adidas to twoje ?
Niestety nie, planowalem cos takiego zrobic, ale nie mialem sprzetu - dokladniej czym zgrzac dobrze plastiku.
 

Jarek882

Banned
Użytkownik
Zmieszcze sie w 250zł czy braknie? Adidas niestety nie wiem co to za wynalazek na tym zdjeciu podales ^^
 

misiob

Użytkownik
Użytkownik
Poszukaj sobie sylwia mod by bonzo.pl :D
 

Jarek882

Banned
Użytkownik
A moglby ktos podrzucic link bloku wodnego do xboxa? Bo szukam na necie i nie moge znalezc.
 

zg2yt

Użytkownik
Użytkownik
 

spidi2000

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Profesjonalie zrobione chłodzenie wodne
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Dobry temat. Fajnie wykonane i zapewne naped sie zmiesci :)
 

spidi2000

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a tu troszkę inna modyfikacja.
 

michu282

Użytkownik
Użytkownik
Mówiłem, że się zmieści wszystko w środku ;)
Blok możesz kupić tutaj:
XSPC Xbox 360 CPU/GPU :: ..:: Angela.pl ::..
Licz, że blok 200zł, pompka używana z 50-100zł, chłodnica też jakieś 100zł, 2 wentylatory 40zł i rezerwuar jakieś 40zł. Do tego złączki i węże z 40-50zł.
 

spidi2000

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jest też inny blok wodny ale jego cena jest astronomiczna a mianowicie; Innovatek X-Matic do X-Box 360 cena 395zł
 

ziomal155

Użytkownik
Użytkownik
Witam
Robiłem chłodzenie wodne ale nie skończyłem, byly bloki wykonane ręcznie, polutowane z miedzi nad kuchenka gazową. Rurki i własnoręczna pompka na 8litrach zimnej wody można było grać 2h i temperatura wody rosła do 40oC bo nie było chłodnicy.
 

Rurek

Użytkownik
Użytkownik
Było kiedyś poruszane. Ktoś z forum to miał.
1) wcale nie wygląda to tak efektownie
2)Koszty są bardzo duże
3) nie wiadomo na 100% czy xbox nie dostanie roda
4)Trudne/marudne w konstruowaniu
5)dodatkowy osprzęt zajmuje dużo miejsca

Tyle zapamiętałem o tym chłodzeniu.
 

Kris22

Użytkownik
Użytkownik
popatrz sobie na przeróbki na yt i szukaj modów LQ tak to się chyba nazywało .. (liquid qooling modder nazwał) ew. kup sobie budę prawdziwą do xboxa od Lian Li bodajże :p
 

adas123

Użytkownik
Użytkownik
nie ktorzy to albo nie znaja sie na temacie albo pisza glupoty

primo
chlodzenie wodne nie ma byc efektowne, a efektywne i ciche - te prezentowane na fotkach maja male wentylatory co za tym idzie sa glosne...

secundo
koszt nie musi byc taki duzy - wystarczy zmierzyc dokladnie plyte i mozna dac zlecenie do wykonania identycznego bloku za grosze (no nie doslownie ale i tak o wiele taniej niz te sklepowe, np 100-150zl, do tego mozna wybrac z jakiego materialu ma byc zrobiony, np plexi, itp)

co do reszty to wedlug uznania - wiadomo mozna kupic dobre i tanie czesci a mozna kupic dobre i o wiele drozsze - zalezy jak kto znajdzie

odemnie tyle w tym temacie

ps. najcichsze (0db), najbardziej efektywne i te ktore mi sie podobalo to takie:
 

Do góry Bottom