1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Chłodzenie xboxa - bezinwazyjne i skuteczne

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez WENJOY, Lipiec 24, 2012.

1. WENJOY

WENJOY Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam Was!

Jeśli macie nową konsolę, a chcecie zadbać o jej temperaturę, która jeśli jest zbyt wysoka może być powodem częstych zawieszeń, awarii itp. to polecam Ci niżej zaproponowany sposób.

===============-- -
    METODA DESKTOP
    =====================-- -
    CHŁODZENIE XBOX - YouTube

Nie jest może to jakiś pomysł bomba, ale kiedy początkowo chciałem kupić jakiś system chłodzący na allegro miałem problem. Po pierwsze większość to są podkładki i wiatraczki z nadmuchem wykorzystujące zasilanie 5V konsoli (to stanowczo za mało),a po drugie kupując tzw. "podstawkę pod XBOX 360" padłem ofiarą oszusta:

-wiatraczki zamiast chłodzić to jeszcze nieznacznie grzeją obudowę w pewnych miejscach, gdyż po podłożeniu podstawki są umiejscowione zbyt blisko podstawy xboxa co uniemożliwia im sprawną cyrkulację powietrza (może przykładzik z suszarką do włosów - im bliżej włosów tym mniejsza cyrkulacja powietrza tzn.mniejsze chłodzenie co sprawia że temperatura jest wyższa, im dalej tym krążenie powietrza jest większe - temperatura niższa)
    -ich moc jest znikoma, aby mogły coś zdziałać z temperaturą
    -niedopatrzenie w aukcji - mój xbox 360 nie ma fabrycznie zrobionych otworów wentylacyjnych u podstawy (mowa o pozycji leżącej xboxa tzw.desktop)

Postanowiłem kupić taki wentylatorek jak pokazałem Wam na filmiku, podłączyć do pod osobny zasilacz (również ze względów bezpieczeństwa, aby nie obciążać Xbox'owego) i dopiero wtedy mój xbox momentami jest nawet zimny :stung:
    Należy tu dodać, że ten zewnętrzny dokupiony wentylator ciągnie tego, który siedzie zaraz pod nim (w Xboxie), dlatego skuteczność jest tak wysoka. W innych kombinacjach nie jest już tak różowo.

===============-- -
    METODA TOWER
    =====================-- -
    Silent Cool Xbox 360 Mod | Schnelldurchlauf leiser Xbox Mod | Tutorial | Folge 2 - YouTube

Dla spragnionych innowacji i upiększeń powyższy filmik pokazuje jak można sobie zrobić coś podobnego w pozycji TOWER.
    W tym filmie pokazany jest starszy model xboxa, dlatego trzeba w nim "wiercić otwór"

Przestrzegam przed krytyką elektroników-profesjonalistów, gdyż ten artykuł jest kierowany dla amatorów, którzy nie chcą
    grzebać w nowo zakupionym sprzęcie, aby podkręcać wewnętrzne wentylatory do 12V.

Pozdrawiam wszystkich!!!

MrWENJOY

2. Lotnik421 Xbox One

3. wasil23oki

wasil23oki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Ciechanów
    Witam moi drodzy!, tak, zgadzam się ten wiatraczek jest super dla tych co mają nieprzerobione konsolę, MY posiadacze RGH, mamy możliwość podkręcenia wentylatora :D, bo fabrycznie może daje z siebie 20% ;p, fakt jak da się na 70%, jest głośniej, ale temp. xboxa 35 stopni w dół. Z RGH xboX jest niezniszczalny, były momenty że xbox pracuje u mnie 48h non-stop, w dzień grają moi bracia a ja w nocy ;p, dla niego to jest nic, nieprzerobiony miałby lekko mówiąc CIĘŻKO ;P

4. qwazar

qwazar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Podepnę się pod posta.
    Mam 360 Slim 250GB.
    Czy ma znaczenie dla chłodzenia czy konsola jest w pozycji pionowej czy poziomej ?

5. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    jezeli ktos ma nowa konsole to po jakiego grzyba ma cos w niej mieszac i zakladac jakies cuda?? nowa konsola dziala dobrze i nie ma problemow z przegrzewaniem, ba moja ma 2 lata i takze nie ma takich problemow dlatego nie rozumiem tego tematu, to moze byc przydatne ale dla starych gratow z poczatku produkcji o ile ktos chce w taka konsole inwestowac, po drugie jezeli temperatura jest zbyt niska to tez niedobrze bo kazde podzespoly maja swoja najlepsza temperature do pracy

6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Jasper/SLIM = Po co grzebać w czymś co działa jak najbardziej prawidłowo i skutecznie.
    tutorial dobry dla falconów/xenonów

7. Dominus PL

Dominus PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Wiesz. Jaspera pewnie tez mozna przegrzac. Jak ktos ma wlaczonego xboxa 24/7 to wiesz ;)

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

8. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    u mnie chodzil pare dni bez przerwy bo w nocy sie sciagaly gry a w dzien gralem z kumplem i nie bylo problemow ;)

9. Dominus PL

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Barman. Graj tak przez jakos miesiac to zobaczymy co z plyta soe stanie :D Jezeli nie bedzie sie przegrzewala to Microsoft odrobil prace domowa :d

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

10. barman_2000

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    gralem tak przez wiecej niz miesiac, i teraz tez nie gram na nim po 5 minut tylko jak juz siade to na pare godzin i nigdy nie bylo problemu

11. Dominus PL

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Chyba, ze tak. Myslalem, ze te Jaspery jednak maja jakis limit wytrzymalosci :p

12. badboy8

badboy8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dekstop to porażka totalna, wyciągasz wyciągane powietrze ? brak sensu. Chłodzisz obudowe i nic więcej. A temperatury CPU I GPU sprawdzałeś ? na nich praktycznie różnicy przy tej metodzie nie ma. W dodatku chłodzenie jaspera/slima jest śmieszne, gdyż temperatury są już tam ok.
    Tower jest ok, bo wyciąga powietrze z nad radiatora gdzie zwykły xbox nie ma tak wiatraka. W przypadku twojego slima nie da to nic.

W tych sposobach nic odkrywczego, ogólnie cały tuning chłodzenia był już poruszany na forum i jest tylko dla fanów tego typu modyfikacji. Podkręcanie opłacalne było tylko przy Starszych falconach, nowszych sensu nie ma a starsze nie padały przez temperature.

Wczytywanie...

Poleć forum