chłodzenie

amniszew

Świeżak
Świeżak
niedawno popsuł mi się xbox (przegrzanie) i mam pytanie jak polepszyć chłodzenie i czy warto kupować podstawki chłodzące na allegro jedna z nich jest taka PODSTAWKA CHŁODZĄCA DO KONSOLI XBOX (1370300427) - Aukcje internetowe Allegro
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Masz to samo tylko ze taniej:
PODSTAWKA POD LAPTOPA PODKŁADKA POD LAPTOPA (1382727617) - Aukcje internetowe Allegro

To ci nie pomoze, jedynie fajnie wyglada.

Jaka masz date produkcji konsoli?
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
@UP: wyprzedziles mnie :]

10000000000000000000 tematow o tych podstawkach. nie, nie kupuj tego! to nie jest podstawka pod xboxa tylko pod laptopa i do tego nic nie daje. tutaj masz cos bardzo podobnego za 1zl --> LAPTOP PODSTAWKA CHLODZACA pod LAPTOPA PODKŁADKA (1387025744) - Aukcje internetowe Allegro
 

amniszew

Świeżak
Świeżak
chyba 2005/06r
 

amniszew

Świeżak
Świeżak
no to jak polepszyć chłodzenie??
a czy te wiatraczki są dobre?
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
po 1. przeczytaj regulamin forum
po 2. po przeczytaniu powinienes wiedziec ze posty sie edytuje a nie pisze 1 pod 2.
po 3. czytaj ze zrozumieniem, wszyscy napisali, ze te podstawki nie sa pod xboxa i nic nie daja
po 4. zeby polepszyc chlodzenie mozesz podkrecic prace wiatraczkow, ale wtedy xbox strasznie wyje
 

tbg5

Użytkownik
Użytkownik
Skoro 05/6 to nie masz juz gwarancji? W takim razie możesz pobawić sie w majsterkowanie, np. zdjac obudowe, wyczyscic z kurzu, itp.

Te wszystkie dziwne 'polepszacze' z allegro nic nie pomogą.
 

AiZo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zwiekszasz napiecie wiatraków na 12v ciągłe - a nie w trakcie przegrzewania się konsoli
Uszczelniasz tunel wentylacyjny
Dodajesz wiatrak np nad GPU i robisz dziurę w obudowie żeby to mogło wypływać
Radiatorki na RAM/Bridge
Wycinasz metalową kratę z tyłu obudoowy.

To takie najpopularniejsze domowe sposoby ulepszania chłodzenia.
 

amniszew

Świeżak
Świeżak
chodziło mi o te wiatraczki XBOX 360 COOLER FAN WENTYLATOR - XBOX360 2010 (1370224962) - Aukcje internetowe Allegro ale zapomniałem wkleić linku a poza tym jeżeli te 'polepszacze' z allegro są gówniane to już nie będe nic pisał i nie lubie jak mi ktoś wytyka błędy i grozi regulaminie i znam go na pamięć po prostu się zagalopowałem
 

AiZo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To jest syf i tyle. Coś co jest przed fabrycznymi wiatrakami NIE MOŻE zwiększyć przepływu tego co jest za NIMI. To czysta fizyka i tyle. Zwiększ napięcie fabrycznych na 9v albo 12v i zobaczysz różnicę.
 

amniszew

Świeżak
Świeżak
dobra dzięki zwiększe napięcie
 

AiZo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tylko pamiętaj, że to nie niweluje RRoD'a, a jedynie pomaga się przed nim troszkę ochronić. Konsola początkowe napięcie daje 5V - i w miarę z grzaniem się jej - zwiększa stosunkowo napięcie. Ale jeżeli puścisz od startu konsoli napięcie 9V/12V to będzie efektywniej.

Poza tym, zwiększ na 9V bo na 12V to suszarka się robi z konsoli. Ale jeżeli Ci to nie będzie przeszkadzać to git.
Nie proponuję łączenia kabelków do przewodu zasilającego Napędu! Tylko pod gniazdko zasilacza.
 

koli84

Użytkownik
Użytkownik
Podepnę się do tematu.
Mianowicie, czy kupując TEN cooler, będzie on spełniał jakąkolwiek funkcje (oczywiście chłodzącą) bez wycinania otworów w obudowie? Chodzi mi dokładnie o to czy będzie miał skąd zassać powietrze, czy bez cięcia nie ma sensu go wkładać do konsoli?
 

koli84

Użytkownik
Użytkownik
Up... może ktoś zweryfikować moje powyższe pytanie?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
 

Do góry Bottom