1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

"Chmura" w domu, jak poprawnie zbudować?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez przeo_91, Kwiecień 21, 2014.

1. przeo_91

przeo_91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olkusz
    Witam! Mam do was pytanie, chciał bym sobie zbudować w domu w domu tzw. "chmurę", pierwsze pytanie, jak router był by do tego najlepszy? Mam neostradę (niestety, uroki wsi) więc musi być ADSL, jaki model polecacie? Cena tak koło 600zł max. Router musi obsługiwać duże dyski twarde, nawet kilka dysków. W domu mam kilka sprzętów które chciał bym by miały dostęp do plików z tych dysków (telewizory Smart TV 3 sztuki, kino domowe, 2 laptopy, jeden PC, 2 tablety, smartfony i konsole domowników oraz drukarka), obecnie mam Liveboxa którego dostałem z orange ale chętnie bym się go pozbył bo nie wyrabia mi, obsługuje dyski tylko do 50000plików mam prawie 3x tyle samych MP3 nie wspominając o filmach czy zdjęciach. Dobrze by było żeby miał dużo gniazd Enthernet bo prócz urządzeń mobilnych reszta była by podpięta kablem (TV, Kino, PC i konsole) i ze 2-3 gniazda USB pod dyski twarde. Mam pytanie czy zwykły rozdzielacz USB będzie z takim routerem działał? Bo w przyszłości nie wykluczam dołożenia większej ilości dysków? :p Z góry dzięki za pomoc i pozdro

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Do czegos takiego to serwer, a nie router...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

4. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Potrzebujesz dysku sieciowego (NAS)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

5. adamrz

adamrz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Elbląg
    Synology na bardzo fajne serwery (ewentualnie Netgear).

6. przeo_91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olkusz
    Czyli router + dyski twarde na usb odpadają :( Nic bd musiał dozbierać kasy i kupić albo dobry serwer albo duży dysk sieciowy (w tym momencie mam 5 dysków przenośnych 4 o wielkości 1TB i jeden 500Gb) i tylko przepinam jak coś potrzebuje, czy film w MKV obejrzeć czy muzyki posłuchać na kinie, a miałem niecny plan spiąć to w jedną całość i dostęp ze wszystkiego do tych danych, no i rozproszenie ich na kilku dyskach to ta zaleta że jak coś padnie to nie stracę wszystkiego tylko część mojej kolekcji filmów i MP3 :p

7. jakubmateusz

jakubmateusz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Żagań
  8. przeo_91

Polubienia:
    1