1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Cięcie ścieżek na płycie

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez Teleporter, Listopad 20, 2010.

1. Teleporter

Teleporter Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam.

Sądząc po tacce napędu mam Liteona. Ale nie wiem jaką wersję, czy 1,2,3.
    Mam przeróbkę LT.
    Przerabiałem już dosyć dawno konsole i nie mam na CD czy gdzie indziej oryginalnego klucza

napędu. Wyczytałem, że nie mając tego klucza konieczne jest cięcie ścieżek by móc go odzyskać i

przerobić na LT+
    Teraz pytania:

1. Czy są jakieś konsekwencje z cięciem tych ścieżek?
    2. Jeżeli coś stanie się z konsolą to gwarancja nic nie pomoże, prawda?
    Będą wiedzieli, że było cięcie? Co w tym przypadku? Konsola do wyrzucenia? Czy są jakieś firmy
    czy też prywatne osoby zajmujące się naprawą takich konsol?

Dodam, że nigdy nie podłączałem Xboxa do neta i nie zamierzam. Także rzeczy typu Ban albo

oflagowanie mnie nie interesują. Bo gram tylko offline i tak pozostanie.

Pozdrawiam.

PS. Jeżeli napisałem temat tu gdzie nie powinienem z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kazek76

kazek76 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    RYBNIK
    a jak myślisz? Że rozwalisz ścieżkę, polutujesz i nikt nie zauważy? Możesz wysyłać, podobno nawet przerobione naprawiali. Jednak dziwią mnie takie pytania, gdzie pirat martwi się, że mu na gwarancji nie naprawią - jak już kradniesz, to licz się z ryzykiem utraty konsoli. Firmy są, które naprawiają xboxy, jednak wiedz, że nie wszystkie idzie zrobić, gdyż płyty główne potrafią się rozwarstwić pod prockiem i wtedy płyta do niczego, nie wiem jak to procentowo wygląda, ale blisko 50/50

4. Teleporter

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dobra , a pomijając fakt gwarancji to istnieje jeszcze jakieś ryzyko?
    Tak w ogóle jaki cel ma cięcie ścieżek?
    1. Cięcie ścieżek pomoże odzyskać oryginalny klucz? (Jak tak to potem będę mógł go nagrać na płytę i w razie czego go mieć jak zajdzie potrzeba?)
    2. (wybiegając daleko w przyszłość) Czy jak wyjdzie kolejna przeróbka (po LT+) to ponownie trzeba będzie ciąć? Czy taki "zabieg" można robić tylko raz? Czy chodzi o to, że jak nagram na płytę sobie po odzyskaniu ten klucz to będzie go można używać i przerabiać dalej bezproblemowo??

To na razie tyle pytań, jak coś mi się przypomni to napiszę.
    Liczę na Waszą pomoc :)

5. Krzys PL

Krzys PL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1.
    Odzyskasz firmwer jaki masz w napędzie razem z kluczem, czyli będziesz mógł go użyć w przyszłości.
    2.
    Jak nie zgubisz płyty z kluczem, który odczytałeś wcześniej nie musisz wyciągać jeszcze raz klucza,

6. Teleporter

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ok. właśnie to chciałem wiedzieć. Dzięki :)

7. AlexSenda

AlexSenda Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    a powie mi ktoś co to te cięcie ścieżki ? może głupie pytanie ale już trochę szukam i znaleźć nie mogę ;/

8. clumzy

clumzy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cosmo Canyon
    to jest cięcie ścieźek

9. AlexSenda

AlexSenda Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    to raczej sam nie przerobie ... masz okejke. dzięki

10. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nic nie rozumiem z tego obrazka. Nawet nie wiem co mam rozumieć przez rozwalanie ścieżek. Wiecie może czy ludzie robią to bez problemu i ile to mniej więcej może kosztować?

11. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Proszę o odpowiedź. Dam dziękuję:)

12. Sebix44

Sebix44 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Pabianice (Łódzkie)
    Może trochę głupie pytanie, ale muszę zapytać bo nie chcę zepsuć konsoli :)
    Więc tak, mam Liteona 3 przerobionego na LT. Przerabiałem konsolę w serwisie. Dostałem płytkę, gdzie podobno sczytany jest klucz. Problem w tym, że komputer pokazuje, że ta płyta jest pusta. Na kopercie od płyty znajduje się jednak jakiś kod (32 znaki: litery i cyfry) "F7275E1..." . Czy ten numer na kopercie jest ważny i dzięki niemu uniknę cięcia ścieżek ? Jeśli tak, to jak ?

13. mati1411

mati1411 Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Swarzędz
    Matko... Masakra normalnie. Ludzie nawet nie wiedzą co to znaczy ciąć ścieżki i poco ale już sie tego boją.
    To jest mały zabieg na płytce napędu. Trzeba przeciąć te 3 ścieżki zgrać firmware z konsoli (czyli cały flash z kluczem itp)
    Potem można to wszytko polutować i wgrać nowy firmware (Np. LT+ )
    I teraz odpowiedzi na niezadane pytania:
    1 Czy moge to zrobić sam? Jeśłi nie jesteś elektronikiem i nie wiesz co robisz to nie bo możesz sobie uwalić napęd.
    2 Czy w serwisie sobie z tym poradzą? Tak! Wszystkie liteony V3 wymagają tego do zrobienie przeróbki więc ta metoda dla profesjonalistów to chleb powszedni.
    3 Czy moge sobe zgrać firmware dla potomności? Tak możesz to zrobić i nie będziesz musiał więcej powtarzać tej czynności.
    4 Czy jak już miałem cięte ścieżki to można to zrobić ponownie? Tak można to robić ile razy sie chce aż płytka sie nie rozleci.
    5 Czy ma to jakiś wpływ na działanie konsoli? Nie ponieważ wszytko jest lutowane z powrotem do oryginału.
    6 A co z gwarancją? To juz tak jak kolega pisał przerabiania konsoli i martwienie sie jeszcze o gwarancje to lekka bezczelność ALE jest małe prawdopodobieństwo że jeśłi wszystkie inne plomby, obudowa itp jest w stanie idealnym to uznają gwarancje bez zaglądania do napędu.

14. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    A ja mam inne pytanie.
    Wyciągnięcie tego keya daje tylko w zasadzie możliwość przywrócenia orginalnego firmware? Czy przyda się do czegoś jeszcze?
    Mam teraz 1.6 w litku bo przerabiałem u jakiegoś kolo i wiem że on tam zapisywał coś na dysku więc on ma ten plik mój napewno, ale zgubiłem do niego kontakt.
    Więc teraz się zastanawiam czy samemu sobie nie wgrać LT+

15. clumzy

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cosmo Canyon
    wyciąga się oryginalny,żeby zmodyfikować na hacked fw np. lt+
    trzeba mieć oryginał fw klucz (ten wyciągniety),bo bez tego nie da się nic przerobić w napędzie,pozatym jak coś nie pasi to można spowrotem wgrać oryginalne fw i grać tylko na grach ze sklepu.

/wyciągniety klucz nalezy gdzieś sobie zachować(nie trzeba się póżniej znów babrać z lutownicą itp.) na wypadek wyjścia nowej przeróbki(flasha)tak jak jest teraz z lt+

16. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    A ja słyszałem że na liteonach nie można przywrócić orginalnego firmware do stanu żeby było kompletnie 'czysto' ?
    Plotka?

17. clumzy

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cosmo Canyon
    można przywrócić.

18. kes

kes Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeżeli masz iX 1.6 to możesz wyciągnąć klucz bez przeszkód, dopiero przy LT jest problem, dlatego trzeba ciąć ścieżki.

19. akakuk

akakuk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Słuchajcie, a czym najlepiej zeszlifować lakier ze ścieżek jak na obrazku?

20. McAntek

McAntek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kobiór
    Choćby nożykiem do tapet. Chyba logiczne, że czymś twardym. Ja was nie rozumiem, nie możecie pójść na całość i PRÓBOWAĆ?

21. kazek76

kazek76 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    RYBNIK
    A ja poradzę, tym zadającym tak niedorzeczne pytania, aby z tej przyczyny (pytań bez sensu) nawet się do tego nie zabierali. Jeden błąd i płytka się pali po podłączeniu do zasilania (widziałem na zdjęciach, że aż na wylot) - pół biedy jak zdąży się wyciągnąć klucz, bo jak nie, to konsola nadaje się na drogą podkładkę pod kawę. Dlatego jeżeli widzisz dalej ciemność, pomimo faktu że w necie od tutków się roi, a Ty jeden z drugim jeszcze nic nie wie i zamierza zadawać jakiekolwiek pytania - to naprawdę proszę sobie darować liteony v3.

Wczytywanie...

Poleć forum