1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ciekawa rozmowa na forum.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez szeryf_rottingham, Październik 31, 2010.

1. szeryf_rottingham

szeryf_rottingham Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czołem wszystkim! Natknąłem się na bardzo ciekawą rozmowę na forum PCLab. Otóż tutaj podaję wszystkim forumowiczom link.
    Temat jest bardzo ciekawy i jestem ciekaw jak posiadacze konsol, szczególnie xboxów 360 bo po tej konsoli najbardziej pojechali, odniosą się do tej rozmowy. Generalnie ja jestem posiadaczem konsoli, ale jestem również laikiem jeżeli chodzi o sprawy techniczne. Nie wiem ile jest prawdy w tym co na tamtym forum napisano. Ale jak dla mnie bije na dystans kłamstwem i "pseudoznastwem".

Przytoczę kilka cytatów:

"Metro 2033 to tutaj cudów nie ma wersja konsolowa może być uznana tylko za wersję low settings, gdzie na PC można uzyskać cuda"

"[...]na X360 możesz podziwiać Metro w "low settings"."

"[...]każda z obecnych konsol, czy to PS3 [...] XboX360 [...] to sprzęt przy obecnym w segmencie PC to jest archaiczny i przez pctowców może być jedynie nazwany nie inaczej jak "przestarzały technologicznie złom"."

"[...] na konsoli brak AF więc kupa zamiast tekstur w oddali. Zasięg obiektów, świata, drzew, traw, ludzi, przedmiotów bardzo nisko w stosunku do komputera."

"Nie ma co ukrywać, bebechy konsolek tej generacji to już zamierzchła przeszłość."

Więc jestem ciekaw jak odniesiecie się drodzy konsolowicze to wyżej przytoczonych cytatów. Jestem szczęśliwym posiadaczem konsoli xbox 360. No i wiadomość, że Metro 2033 to będzie grafika LOW z PC nie jest dla mnie zbyt optymistyczna. Ani wiadomość o tym jak przestarzały technologicznie jest Xbox, tutaj cytat "przestarzały technologicznie złom". :mad:

No to jestem ciekaw waszej opinii! Ile jest w tym prawdy a ile gadki sfrustrowanych użytkowników PC!

2. Lotnik421 Xbox One

3. KubexRIO

KubexRIO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nawet jeżeli Metro na XBOXsie chodzi jak na PC ustawiona na low, to i tak gra się lepiej, a na pewno taniej niż na PC'tach. Żeby odpalić jakąkolwiek nowszą grę musisz wydać na sprzęt 2500-3000 zł, oczywiście wliczając high-endową myszkę i klawiaturę + jakiś tam średni monitorek. Jeśli ktoś porównuje PC z XBOXem to na pewno nie ma na myśli komputera za 1000 zł, tylko jakiś kosmiczny sprzęt za NASA. Więc podliczając współczuję cytowanym PCtowcom mózgów. Żeby nie było to nie jestem fanboyem, żadnego ze sprzętów do rozrywki.

4. freeq_

freeq_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kędzierzyn-Koźle
    W zasadzie co do poziomu technologicznego, nie ma co ukrywać, konsole wyglądają już leciwie, czy tego chcemy, czy nie. Premiery Move;a i Kinecta działają tylko na naszą niekorzyść, ponieważ sztucznie przedłużają żywot obecnej generacji konsol. Cóż, jeżeli twórcy by się bardziej starali podczas optymalizacji gier na konsole, to było by dużo lepiej, a tak jest jak jest i na pewno lepiej nie będzie.
    Co do Metro 2033 niestety nie mogę się odnieść.

Edit. KubexRIO ma rację, żaden PC'towiec, nie ruszy takiego Metra na sprzęcie za 800zł, a my robimy to z palcem w nosie ;)

5. ATi

ATi Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Milanów
    Za konsolami przemawia szereg zalet(uwzględniając piractwo) najważniejszą jest że gry na X'a wychodzą wcześniej duużo( DLC do GTA IV) często trzeba biegać po klawiaturze chcąc np. skoczyć i kopnąć w locie, w pecetach trzeba okresowo(co rok) ulepszać sprzęt żeby móc pograć chociaż w średnich detalach przy nowych grach. Sam byłem ostrym graczem na PC i po przeskoku na konsole byłem bardzo pozytywnie zaskoczony łatwością i przyjemnością grania

6. Veok

Veok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdańsk
    Cóż prawie rok temu wymieniłem części w PC. Gry chodziły mi na maksymalnych detalach. Tak się cieszyłem aż do kupna BC2. Żeby mieć 50fps musiałem dać ustawienia na low. Według wymagań gra powinna mi hulać spokojnie na średnich, no ale cóż. Siedzenie przy biurku i granie jest mało wygodne po dłuższym czasie. No ale zmieniło się to wszystko po kupieniu x'a. Można wygodnie rozsiąść się na kanapie, a i uważam że i Bc2 b.dobrze wygląda an x'ie. Mam kolegę który jest wielkim maniakiem PC. On sam posiada PS3 które ostatnio uruchamiał rok temu. Dla niego konsole są śmieszne ponieważ mają niskie parametry. Cóż każdy ma swoje zdanie.

7. S>W>A>T

S>W>A>T Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    London/woodleigh gdn
    Jakie 2500-3000 :D za tyle to ja laptopa kupie do metra 2033
    masz tu kompa co pociagnie z lepsza grafa niz ps3 , xbox 360 nie za 2500-3000 tylko 1800zl INTEL I5-760 4GB 500GB GT240-1GB DRW 500W- POLECAM (1279278473) - Aukcje internetowe Allegro nowka a uzywke kupisz w granicach 1500 , choc jesli o kompach mowa to lepiej chyba porownac ps3 vs pc bo te choc ma mozliwosc przegladania stron www i innych mozliwosci multimedialnych , a za 3000 to ja kupie lapka co pociagnie metro 2033 LAPTOP ACER 5742 i5-460M 4x2.8 4 640 GF420 1G DDR3 (1283246574) - Aukcje internetowe Allegro , wiec nie wiem w jakim swiecie zyjesz ;p

Za konsolami przemawia szereg zalet(uwzględniając piractwo)
    aha a za pc to nie...tylko konsole trzeba przerobic na pc sciagasz i grasz

8. Veok

Veok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdańsk

Dobrze ale wole wydać 600zł na konsole i grać na niej kilka lat niż kupować za 1500zł pc którego trzeba będzie wymienić za rok.

9. Skasowany

Skasowany Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    kosole zawsze byl gorą wsrod wytrawnych graczy
    czasem tak jest ze wyprzedaja sprzetowo pc a czasem ta ze sa w tyle i tak co generacije
    a patrzac na to konsole nigdy nie cierpia na grach one je dyktuja oraz warunki tworzenia
    malo pctowco wie ze gry teraz sa pisane przewanie na x360 a potem sa konwertowane na ps3 i pc

ja tam wole se odpalic piwko klapnac w fotelu wziasc pada i odbalic gierke na 50 calach mam pozadne kino domowe to jak odpalam cos wojennego to caly blok sie trzęsie
    i zadnych zmartwien sprzetowych wkladam plyte i gram ,wychodzi nowa konsola kupuje i sie zyje

a nie stukac w klawiature ruszacz myszka i garbic sie przed kompem wpatrzon w maly monitor ^^ jak damnie to porażka

10. szeryf_rottingham

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa z Metro 2033? Czy rzeczywiście na xboxie wygląda tak jak na PC przy ustawieniach LOW?

11. ms_crew

ms_crew Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ah niema to jak 42" i kanapa, piweczko obok... zaden komputer tego nie zastapi
    ale czasami (jak np w moim przypadku) jest tez zona ktora nieraz krzyczy za uchem:
    "za 15 min bedzie M jak milosc"
    no i trzeba wylaczyc lub kupic drugi tv :)
    Pozdr

12. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    Metro na klocku wygląda jak MID na PC. Tyle że klocek trzyma FPS'y a PC czasem lubi zaszaleć. Więc nie jest źle a obecna generacja konsol i tak daje radę z grafiką. Swojego czasu gdy grałem na PC dostawałem szału bo ciągle trzeba było wymieniać sprzęt aby cieszyć się płynną grą ...

13. szeryf_rottingham

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Na razie na klocku grałem tylko w Gears Of War 2. Powiedzcie mi czy obecne gry (Just Cause 2, Red Dead Redemption czy Final Fantasy XIII) mocno wyprzedzają GOW'a 2? Czy są porównywalne, wręcz podobne graficznie do GOW'a 2? Bo muszę przyznać, że GOW 2 ma dobrą grafikę. Ale spodziewałem się więcej. Więc mam nadzieję, że można wyciągnąć lepszą grafę z tej konsoli. A wiele tekstur w GOW'ie 2 jest "płaskich". Ogólnie oprawa graficzna ładna. Ale szczegółowość w paru momentach denna. Stąd też moje pytanie :p

14. S>W>A>T

S>W>A>T Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    London/woodleigh gdn
    GOW to stara gra a inne wygladaja lepiej , Red Dead wyglada lepiej ,

Co wy z tym wymienianiem co rok .? ja Pc wymienilem po 2,5 latach dopiero , pod AION , teraz wymienie pewnie znowu za 2-3 lata , bo gry graficznie nie rozwijaja sie tak szybko jak kiedys , np. Starcraft oczekiwany nowy lub nowy Diablo na ktorego czekam ....
    Wiec odpowiedz bede musial wymienic zeby grac na max , pamietaj ze konsole to nie max detal tylko medium .

15. b_robbie

b_robbie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Też jestem tego zdania że obecnej generacji konsole są pod względem grafiki już dawno wysłużone a niektóre gry wyglądają wręcz szpetnie. Tekstury są skalowane w grach a te udawane HD wygląda jak 1440 x 900 najwyżej na PC - a zazwyczaj jest jeszcze gorzej :(
    Podobno koncerny SONY i Microsoft nie chcą stworzyć nowej konsoli ponieważ dopiero zaczynają im się zwracać koszty inwestycji z przed paru lat w Xboxa360 i PS3, dodatkowo inwestują nowe gadżety Moove i Kinect więc nie prędko się coś zmieni. Są tego plusy - Nie musimy kupować co roku nowej lepszej konsoli i minusy - Gry są coraz bardziej graficznie zacofane :(

16. jerrybonq

jerrybonq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Olsztyn
    znam to dokładnie:D ale raczej W11..

17. szeryf_rottingham

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A mnie się wydaje, że z obecnych konsol można wyciągnąć jeszcze więcej. Przykładem może być God Of War II na PS2. Konsola już niby wykorzystana do granic możliwości a jednak dało się osiągnąć jeszcze więcej.

18. Piechu9kst

Piechu9kst Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Poznań
    a więc powiem tak. w sumie jak wielu z was.
    dla mnie zawsze lepiej było kupić pc słabego byle dobrze śmigał po necie i tak dalej. i za reszte kasy które mogłem wrzucić w pc kupić konsole. i mam lepszą grywalność na dodatek która posłuży mi przez długie lata.
    np. teraz kupiłem sobie netbooka (z srednimi bajerami) za 1100zl. i do tego x'a za 700. calosc. 1800zl. i mam i pc i konsole. i mam i robienie rzeczy na pc oraz mucenie w gry.
    a nie musze wydawac na pc co 2lata po 2tys minimum. zeby posluzyl ze dwa latka ;)

pozdrawiam komputrowcow .

19. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Metro na x'ie wygląda jak "MID" tu masz racje ale w 1280x720 oraz aax2 ...
    Nie ma to jak 1920x1080 antyaliasing x16 (nie ta kupa kwadracików jak na konsoli) oraz maksymalne detale ... Wszyscy jaracie się tym siedzeniem na fotelu, czy na pc jest to nie możliwe ? Ja posiadam komputer podłączony do tv full hd, i gram bezproblemowo z bezprzewodowym padem od x'a (tyle że w full hd, nie prawie hd jak na konsoli) ... Dla niewidomych, posiadam xboxa 360 elite oraz nie taki zły komputer, więc chyba sam widzę co jest lepsze ... Autorami wypowiedzi typu "trzeba zmieniać karte graficzną co tydzień" są zazwyczaj ludzie którzy mają Rive TNT, a ostatni raz wymieniali coś w komputerze 5<lat temu, po czym kupili konsole, prawdopodobnie dlatego że ich ograniczony mózg nie ogarnia skomplikowanych "okienek"

Odrazu powiedz, że 20 tysięcy trzeba wydać, oraz że gry na konsole są ładniejsze a na pc'towych grach nie ma fabuły ...

20. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Lata siedzenia na nie za dobrym sprzecie nauczył mnie że nie grafa jest ważna a grywalność
    Od początku kiedy myślałem o konsoli, nie chciałem jej kupić dla grafiki a płynności. Zazdrościłem kumplowi że on wkłada płytke i jedzie w 30fpsach a ja obniżam wszystko na LOW i mam 15.
    Dlatego kupiłem Xboxa...
    Mało mnie obchodzą wypowiedzi PCtowców nt. grafiki. Dla mnie każda gra mogłaby chodzić na LOW a i tak byłbym zadowolony.

21. freeq_

freeq_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kędzierzyn-Koźle
    Śmierdzi mi tu fanboyem...
    Jak komuś nie pasuje grafa na klocku, to niech wyda pieniądze na kompa, którego za dwa lata i tak bd musiał upgrade'ować.
    Ja kupię konsole na 5 lat i będę się cieszył z tego co mam.

Wczytywanie...

Poleć forum