Ciekawostka z HDMI.

kopciuch

Użytkownik
Użytkownik
Czy zauważyliście, że jeżeli używacie kabla HDMI w X360 do podłączenia z TV i jakiegoś adaptera VGA/SCART/COMPONENT do wyprowadzenia dźwięku z konsoli to jeżeli w TV przełączycie źródło na coś innego niź konsolowe HDMI, a potem wrócicie do HDMI konsolowego to konsola się reesetuje. Myślałem, że tak konsola po prostu jest skonstruowana, ale ostatnio kupiłem oryginalny kabel HDMI z adapterem audio od Microsoftu i teraz tego problemu nie ma. Można w TV dowolnie zmieniać źródło i wracać z powrotem do HDMI od konsoli i zero resetów.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
ja nie mam oryginalnego od MS a nic takiego nie mam a skaczę pomiędzy źródłami sygnału.
 

kopciuch

Użytkownik
Użytkownik
A jaką masz wersję konsoli? W przypadku mojej konsoli (Falcon) i eksperymentów z 3 różnymi nieoryginalnymi kablami (2xVGA, 1 component) do wyporwadznia audio każde skakanie po źródłach sygnału, jak i odłączenie i ponowne podłączenie kabla HDMI owocowało resetem konsoli. Dopiero oryginalny adapter audio od M$ rozwiązał u mnie ten problem (kabel HDMI mam nadal nieoryginalny). Nasuwa się pytanie czy to tylko Falcony tak mają, a może tylko mój egzemplarz Falcona tak się zachowuje????
 

michu282

Użytkownik
Użytkownik
Wszystkie konsole tak mają, jak masz obraz przez hdmi i dźwięk z kabla component/composite bez obudowy.
 

Ohara

Użytkownik
Użytkownik
Wszystkie konsole tak mają, jak masz obraz przez hdmi i dźwięk z kabla component/composite bez obudowy.

nie prawda bo ja tak nie mam konsola falcon, dzwiek podłączony optykiem do kina denona i hdmi do tv
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Jak grałem na konsoli przez monitor kablem HDMI-DVI to jak odłączyłem kabel od monitora i go podłączyłem ponownie np w celu podłączenia kompa to konsola się resetowała więc musiałem pod kompa podłączyć starego CRT ;)
 

czesido

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam JASPERA i tez tak mam (HDMI nieoryginalny)
 

alan1008

Użytkownik
Użytkownik
też tak mam ale znalazłem rozwiązanie tego problemu :) przelotka hdmi --> dvi zdała mi egzamin :D
 

michu282

Użytkownik
Użytkownik
nie prawda bo ja tak nie mam konsola falcon, dzwiek podłączony optykiem do kina denona i hdmi do tv
To podłącz hdmi pod tv i przez oryginalny kabel composite/component bez obudowy wyciągnij dźwięk - po przełączeniu źródła na tv/monitorze konsola się zresetuje.
 

Do góry Bottom