Ciemność w Grach

skate22

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam taki problem , mam tv plazme z dwadzieścia ileś cali LG bez hd , ma troche lat i w nie ktorych grach jest tak ciemno ze nie da sie grac np w niektorych misjach w Metro 2033 nie moge przez misj gdzie jestem w kanalizacji i musze zabic barbarzyńców . Czy jest jakaś opcja aby to rozjaśnić albo cos?
 

Kuzarek

Użytkownik
Użytkownik
Tak,rozjaśnij obraz w telewizorze
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
ja tez mam chu*owy TV, i do niektorych gier muszę rozjaśniać TV, bo gówno widać...
 

skate22

Użytkownik
Użytkownik
Mam jasnośc na 85 a kontrast 95 ;p troche pomoglo .
 

TomalasPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Albo weź w grze "brightness" i sie polepszy. podreguluj też contrast żeby było jasno i ładnie ;]
 

Fynal

Użytkownik
Użytkownik
To nie winna telewizora ale gier ;P na niektórych taki efekt występuje grach które chodzą w PAL-60 bynajmniej u mnie zauważyłem taki problem, gry były za ciemne, wręcz jakby części kolorów brakowało (odcieni), zobacz czy przełączenie na PAL-50 da coś (o ile gra będzie chciała iść) ;)
 

skate22

Użytkownik
Użytkownik
A jak to przełączyć na PAL-50?
 

Fynal

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli nie masz podłączonej konsoli przez hdmi to powinno być w opcjach konsoli,nie powiem Ci konkretnie gdzie bo aktualnie korzystam z monitora podpiętego przez hdmi a wtedy nie ma wyboru... I oczywiście gry muszą obsługiwać PAL-50, u mnie na TV świetnie się to widziało na grze gears od war 2, na PAL-60 ciemno, mocno stonowane kolory, jak się rozjaśniało obraz to po prostu czarny stawał się szarym i gra zaczynała wyglądać okropnie, po przełączeniu w opcjach na PAL-50, jasno, wszystko czytelne bez potrzeby rozjaśniania :)
 

skate22

Użytkownik
Użytkownik
Ustawiłem na PAL-50 , włanczam Metro 2033 no i pisze że nie moge grac z PAL-50 tylko 60 ;[ Super
 

Fynal

Użytkownik
Użytkownik
dla tego zrezygnowałem z TV i wykosztowałem się na monitor 16:9 z HDMI, bo nie udało mi się znaleźć rozwiązania jak to obejść ;/ jedne TV dają sobie lepiej rade z pal-60 inne gorzej, bo u mojego kupla na dosyć średniej klasy TV gry wyglądały sporo lepiej, fakt że zdarzały się mignięcia czarnych plam ale to było widoczne tylko na jasnym tle i do tego sporadycznie :> to tak z mojego doświadczenia w tej sferze :) więcej chyba już nic nie jestem w stanie doradzić, zostaje tylko rozjaśnianie gier, najlepiej bezpośrednio w opcjach samych gier większość ma ustawianie jasności ekranu...
 

Do góry Bottom