Ciepłe powietrze z tyłu konsoli. [PYTANIE]

Warper

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanko ale może napiszę jak to u mnie jest. Czytając temat o starzejącej się paście na rdzeniach FALCONA. Zaciekawiło mnie jak to jest w Waszych konsolach u mnie przy temp. otoczenia pokoju ok 19 stopni (być może przy ścianach trochę mniej) temp. wylatującego powietrza ok 28 stopni mierzone termometrem pokojowym (z górnego wylotu, z dolnego znacznie zimniejsze) jest ciepła nie parząca ale ciepła zależy od gry. (np przy Mirros Edge jest chłodniejsze niż GOW2) obudowa stoi pionowo, lewy jej bok jest lekko ciepławy (nie gorący-ciepły). Więc pytanie jak to jest u Was czytałem że u niektórych z Was wylatuje z konsoli tzw. "piekło" ??
 

xbox666szatan

Użytkownik
Użytkownik
normalka, tak ma byc. gorzej jak by lecialo zimne...
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanko ale może napiszę jak to u mnie jest. Czytając temat o starzejącej się paście na rdzeniach FALCONA. Zaciekawiło mnie jak to jest w Waszych konsolach u mnie przy temp. otoczenia pokoju ok 19 stopni (być może przy ścianach trochę mniej) temp. wylatującego powietrza ok 28 stopni mierzone termometrem pokojowym (z górnego wylotu, z dolnego znacznie zimniejsze) jest ciepła nie parząca ale ciepła zależy od gry. (np przy Mirros Edge jest chłodniejsze niż GOW2) obudowa stoi pionowo, lewy jej bok jest lekko ciepławy (nie gorący-ciepły). Więc pytanie jak to jest u Was czytałem że u niektórych z Was wylatuje z konsoli tzw. "piekło" ?
Jest wpozadku,kazda konsola sie tak grzeje z tym ze przy kazdej grze inaczej,bo niektore gry wyciskaja wiecej sokow z pudla a niektore mniej.Pamietaj aby konsole trzymac w dobrze przewiewnym miejscu,to napewno nic jej nie bedzie:)
 

Warper

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za odpowiedzi. Czyli można wysunąć wniosek że "diabolicznie" gorące powietrze wylatujące z konsol to kolejny mit !?
 

xbox666szatan

Użytkownik
Użytkownik
jak wieje takim powietrzem jak ze slabej suszarki to jest ok, poprostu konsola wciaga zimne powietrze i wydala gorace, na tym polega cyrkulacja powietrza.
 

Bis

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sorka że odświeżam ale mam takie samo pytanie lecz trochę inne warunki i nie chce zakładać nowego tematu.

właśnie kupiłem konsolę i widzę że po kilkunastu minutach pracy (bez odpalania czegokolwiek gołe menu) termometr pokojowy pokazuje że z konsoli leci powietrze 40stopni (tył konsoli boki chłodne) i dalej już na patrzyłem, wyłączyłem konsole bo nie wiem czy to dobrze.

Widzę że niby powinno być ok, ale... 40*C po kilkunastu minutach bez żadnych gier to nie za dużo ??

Obudowa jest letnia, w sumie to taki nie zimny metal . ale nie jakoś ciepła specjalnie.

To co mam od razu coś naprawiać czy mam jeszcze sprawdzić jak się zachowuje podczas grania i jaka możne być taka maksymalna granica temperatury ??
 

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
z x360 jest tak, że podskoczy po paru minutach do danej temperatury i później już nie rośnie, no może minimalnie
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
niemacie sie przejmowac bo gwarke macie!


ja pitole wqrzajace te tematy...jeden temat 'czy 36 stopni to dorbze?' a drugi 'czy 37 stopni z konsoli to ok czy za goraco?'-.- powinni takie tematy usuwac
 

BoskiSqnJPL

Użytkownik
Użytkownik
niemacie sie przejmowac bo gwarke macie!


ja pitole wqrzajace te tematy...jeden temat 'czy 36 stopni to dorbze?' a drugi 'czy 37 stopni z konsoli to ok czy za goraco?'-.- powinni takie tematy usuwac
A jak ktos po przerobce utracil gware??:D
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
To zaczyna szukac odpowiedniego tematu z ktorego wynika jasno, ze nawet z przerobka wyslanie LiteOn'a na 80% da nam naprawiona konsole. W 20% konsola wroci nie naprawiona.
W czym problem?
 

Bis

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie chodziło mi o to wysyłać czy i grac do momentu jak się popsuje nie po prostu chciałem wiedzieć....

Macie tu film demonstrujący temperaturę x'a
YouTube - Xbox 360 Temperature at Idle & Under Load

122*F = 50*C
 

sill34

Użytkownik
Użytkownik
Czyli jak wylatuje chłodne powietrze to źle? Bo ja tak mam już kilka miesięcy :p
 

norbiks

Użytkownik
Użytkownik
Ja z kolei mam tak, ze po powiedzmy 15-30 min grania w cokolwiek, z tylu leci cieple powietrze, jednoczesnie gorna plyta obudowy (lezy poziomo) jest goraca. Wynika z tego ze radiator dobrze pracuje i dodatkowo przez obudowe oddaje cieplo. Dobrze rozumiem?
 

marwol

Użytkownik
Użytkownik
tak, tylko płyta górna musi być zimna (jak tak mam), oprócz jakiś 5 cm od konća obudowy (od tego końca gdzie jest wydmuchiwane powietrze). Ciepła jest też płyta dolna.
 

Do góry Bottom