1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ciężki wybór ;/

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Adam784, Sierpień 10, 2012.

1. Adam784

Adam784 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam!

Mam ogromny dylemat. Otóż mam na wydanie 700 - 800 zł (w ratach) na 2 rzeczy (oczywiście mogę wybrać tylko jedną). Tą pierwszą jest ulepszenie komputera, mianowicie dokupienie Grafiki, Procesora i może Ramu. Drugą zaś rzeczą jest kupienie Xbox'a. Mam problem gdyż nie wiem co wybrać. Jedni mówią: "ulepsz komputer będziemy grać Multiplayer i będzie ok". Drudzy mówią: "weź Xbox'a wkładasz płytę i jedziesz". Ale mam też swoje zdanie bo wg. mnie jeśli ulepszę komputer tylko za 800 zł to niedługo może stać się on znów słaby ze względu na gry, które produkują, a wybierając Xbox'a mam pewność, że każda gra mi pójdzie, tylko te uaktualnienia LT jednak nie są tanie i nie wiem jak często musiałbym je robić. Chyba, że istnieje taka przeróbka Xbox'a, która umożliwi granie w najnowsze gry (ściągnięte z neta) przez długi czas bez jej aktualizacji. Patrzyłem w sklepie (Media Expert) konsolkę Xbox 360 Slim 4 GB - z tego co się dowiedziałem to ma ona dysk właśnie tylko 4 GB i nie wiem czy jeśli dam ją do przeróbki LT na najnowszy to czy zagram na niej w takie gry jak Battlefield 3, GTA V (który wyjdzie) nowy Medal of Honor Warfighter, który też wyjdzie, bo ma mały dysk, a nie wiem też czy takie gry odpalę tylko z płyty. Nie wiem też przez ile lat będą jeszcze produkować gry pod Xbox 360 (wiecie zapowiedzi tego nowego Xbox 720 itp.) i czy za kilka lat nowe gry będą na nim działać. Chciałbym też abyście mi doradzili czy zakup tego Xbox'a Slim 4 GB za 700 zł + dokupienie niewielkiego, taniego ale takiego dysku żebym mógł zgrać tam kilka tych gierek i przerobienie konsoli pod najnowszy LT jest opłacalne? Czy lepiej kupić wersję Jasper'a używaną, tańszą ale bez gwarancji czy działa i problem w tym, że muszę to wziąć na raty.

Proszę was o pomoc żebym nie żałował tego zakupu i żebym był zadowolony na jak najdłużej. Wiem, że się rozpisałem ale chciałem przedstawić sprawę jasno.

2. Lotnik421 Xbox One

3. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    jasper używany z dyskiem 60gb jeżeli tylko kilka gierek wyjdzie Ci kilkaset zł taniej niż slim i wytrzyma do końca generacji. Na LT3 pójdzie Ci wszystko co wysżło do tej pory z tym że wypadałoby mieć jeszcze nagrywarke IHAS

1 osoba to lubi.
  4. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Tak jak wyżej a 800 pln na pc to nie zdzialasz za dużo.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

1 osoba to lubi.
  5. Adam784

Adam784 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jaka to nagrywarka? Jakiś napęd do Xbox'a?

Proszę o wytłumaczenie

P.S.

Czy właśnie przy takim dysku 60 GB to mógłbym już sobie pozrzucać takie tytuły jak Battlefield 3, Max Payne 3 itp.?

6. duszekx360

duszekx360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Sącz
    musisz.nie musisz . Ja mam normalna w laptopie Sata i wszystkie gry sie nagrywaja . Bierz xboxa najlepiej uzywke przerobiona Jaspera

Wysłane z mojego Gio za pomocą Taptalk 2 !

1 osoba to lubi.
  7. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    do nagrywania gier potrzebujesz nagrywarki DVD. IHAS jest najlepszy bo nagrasz cały obraz gry XGD3. Więcej znajdziesz tutaj: http://xboxforum.pl/artykuly-206/
    Co do HDD to 60GB wydaje mi się optimum do Twoich wymagań. Sam dysk twardy nie jest potrzebny bo można grać z płyty DVD na xboxie, ale ciągle się coś doczytuje i szybko laser w napędzie się zużywa, więc można instalować gry na HDD i wtedy prawie całośc odczytu idzie z HDD. Każda gra zajmuje ok 8gb, więc zmieści Ci sie naraz jakieś 7 gier.

1 osoba to lubi.
  8. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Zobacz konsole z Jtag/RGH nie trzeba mieć płyt gry lecą z pendriva/dysku jeśli chodzi o dysk to dowolny do paru TB hombrewy itd.

1 osoba to lubi.
  9. Adam784

Adam784 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A gdzie mogę dostać takiego Jaspera, działającego z całym zestawem i w dobrym stanie żeby kupić go na raty? Czy w sklepie mogę go kupić?

A co to jest Jtag/RGH? Niestety jestem zielony w tych sprawach i będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi to wytłumaczy.

A czy zwykłą nagrywarką firmy LG (nie znam dokładnego modelu) mogę nagrywać gry na Xbox'a i czy wszystko by wtedy działało? Tak jak powiedział duszekx360: "Ja mam normalna w laptopie Sata i wszystkie gry sie nagrywaja"

Czyli nagrywając obraz płyty na zwykły dysk przenośny o np. pojemności 500 GB i podłączając go przez USB do konsoli będę mógł normalnie grać?

P.S.

Założyłem taki temat też na innym forum i dostałem takie odpowiedzi:

"Kup Ps3, nad 360 nawet sie nie zastanawiaj".

Nie wiem o co gościowi dokładnie chodziło ale chyba o to że PS jest lepszy, czy to prawda?

"Na xboxie nie znajdziesz ani jednej tak dobrze wygladajacej gry jak god of war 3, uncharted 2&3, heavy rain i wiele innych. Dla mnie xbox jest zdeczko przestarzaly wzgledem ps3. Do tego abonament za granie online"

Słyszałem, że God of War 3 wygląda naprawdę rewelacyjnie na Xbox'ie więc nie wiem czemu autor tego posta tak mówi. No i faktycznie abonament za granie online czy faktycznie jest on aż tak uciążliwy i drogi? Czy można z niego zrezygnować i kosztem czego?

Dostałem też taki link: http://www.ceneo.pl/7802817s?toSpec Czy jest to zestaw warty uwagi?

Znalazłem też taki zestaw: http://allegro.pl/xbox-360-slim-250gb-i2532922674.html nawet nie otwierany. Czy warty jest swojej ceny? Czy faktycznie Jasper lepszy?

10. Adam784

Adam784 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  11. BuRRRza

BuRRRza Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Dobra aukcja. Chociaż możesz jeszcze poszukać zawsze może się znaleźć coś tańszego i lepszego. Zresztą bierz Xbox ponieważ za to ulepszenie 800 zł długo nie pociągniesz ;)

1 osoba to lubi.
  12. Adam784

Adam784 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A tak troszeczkę odchodząc od tematu. Czy ktoś już kupował z Allegro przez ten system Raty PayU? Chciałbym się dowiedzieć od takiej osoby jak to wygląda ze spłatą takich rat i czy nie robią ludzi w balona?

13. ad1

ad1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    Pozdrawiam :)

1 osoba to lubi.
  14. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Napisz do mnie to Ci powiem co kupić :D GG: 3751429

1 osoba to lubi.
  15. Adam784

Adam784 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na niektórych forach gdzie także założyłem taki temat ludzie wypowiadają się, że Xbox 360 to już staroć i gry takie jak Medal of Honor Warfighter (który dopiero wyjdzie) nie będzie działał na Xbox'ie. I że np. BF 3 nie wygląda tak super jak na PC. Oraz, że jak wyjdzie nowy Xbox to 360 odejdzie w niepamięć i nie będą na nie produkowane żadne gry. Czy to prawda?

P.S.

A tak troszeczkę odchodząc od tematu. Czy ktoś już kupował z Allegro przez ten system Raty PayU? Chciałbym się dowiedzieć od takiej osoby jak to wygląda ze spłatą takich rat i czy nie robią ludzi w balona?

16. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Niech zgadnę, pytałeś się na forum o PS3? Jak pewnie zauważyłeś, ci ludzie kierują się tylko tym, że "PeEs czy ma lepszom grafikem":p Zacznijmy od tego, że (bo chcesz) piracenie na x360 jest milion razy łatwiejsze, a sposobów jest od grona.

EDIT:
    Sam sobie zadaj pytanie czy wydatek 10zł z groszami miesięcznie jest takie uciążliwe?
    Proszę:
    XBL na 12 miesięcy: http://allegro.pl/12-miesiecy-xbox-live-gold-pl-eu-us-automat-24h-7-i2528123269.html
    XBL na 14 miesięcy: http://allegro.pl/xbox-live-gold-12-2-miesiecy-pl-eu-us-automat-14-i2550562210.html
    Jak wyżej napisałem, nieważne, który kupisz to będzie koszt 10 zł z groszami miesięcznie.

1 osoba to lubi.
  17. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    tak napewno warfigher nie bedzie dzialal... skoro jest zapowiedziany na xboxa, na jakie ty fora wchodzisz?? co do tematu to watpie abys za 800 zl ulepszyl kompa ktory uciagnie przez kilka lat, a xbox nie pojdzie w odstawke bo narazie nie wiadomo kiedy wyjdzie nastepny a nawet jesli wyjdzie to tworcy beda robic gry i na niego i na starego bo nie wszyscy gracze przesiada sie odrazu na nowy sprzet

1 osoba to lubi.
  18. ad1

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    Bzdury. Warfighter będzie działał na 360.
    Po premierze nowej generacji na pewno będą tworzone jeszcze gry na 360- przynajmniej przez jakiś czas. Spójrz na bibliotekę gier jaką oferuje ci 360- zanim przejdziesz wszystkie interesujące Cię tytuły to minie trochę czasu.

Upgrade pc za 700-800 to lipny upgrade.

@edit
    Małe sprostowanie.
    Seria God of War nie wyszła na xboxa.

1 osoba to lubi.
  19. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Może chodziło mu o Gears of war 3 :p

1 osoba to lubi.
  20. ad1

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    Możliwe, tylko gearsy nie wyszły na ps3 :p

1 osoba to lubi.
  21. Adam784

Adam784 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A czym się różni Jtag od RGH? I który jest lepszy?

Wczytywanie...

Poleć forum