1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Co jest potrzebne do przerobienia napędu Lite On?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez zydek87, Październik 3, 2010.

1. zydek87

zydek87 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam mam takie pytanko jaki konkretnie sprzęt potrzebuje do przeróbki Lite On? chodzi mi o domowe sposoby a nie o CK3 lub inne gotowe zestawy. Na forum wyczytałem że jest potrzebne coś takiego:Interfejs RS232 TTL KONWERTER MAX3232 3,3V ! MODUL (1216098804) - Aukcje internetowe Allegro
    Kabel KONWERTER RS232 TTL 3,3V MAX3232 4pin INTERF (1240619484) - Aukcje internetowe Allegro
    KONTROLER PCI IDE SATA RAID VIA + BIOS AK60A (1229641688) - Aukcje internetowe Allegro i czy potrzebuję tego kontrolera jak mam taką płytę główną:
    GIGABYTE GA-G31M-ES2L (Rev. 2.x) | Płyty główne - Specyfikacja
    jeżeli potrzebuję czegoś jeszcze to napiszcie co to ma być bo wiem że nie muszę robić speara z tutka na forum bo już miałem kiedyś przerabianą konsolę i na tych ścieżkach 707 i 708 są zostawione druciki które wystarczy tylko połączyć i można sczytać klucz napędu. chodzi mi wyłącznie o to jaki potrzebuję sprzęt i jak go podłączyć do konsoli i do kompa bo już nie wiem gdzie mam tego szukać bo forum przeszukałem chyba już całe

2. Lotnik421 Xbox One

3. creator

creator Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdańsk/Lębork
    przyłączam sie do prośby.

4. kozman

kozman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Sprawdź date produkcji konsoli, bo np. do liteona 83850c V1 potrzeba tylko kabla sata i płytę główną z portami sata.
    Do 74850c potrzeba spear + kabel sata.

Xbox 360 Drives - List

Tu sprawdzisz swój napęd.

5. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    Skoro twoja płyta ma złącze SATA to jedyne czego potrzebujesz w przypadku przeróbki LITEON'a V1 to kabelek sata i najzywklejsza igła którą można znaleźć w każdym domu.

Jeśli przerabiasz LITEON'a V2 i wyżej przyda się lutownica,cyna, skalpel lub coś do cięcia ścieżek. Oczywiście zestawy CK znacznie ułatwiają przerobienie napędu. Ale jeśli nie robisz tego w celach zarobkowych metody domowe spokojnie wystarczą

Do kolegi wyzej
    "Do 74850c potrzeba spear + kabel sata."

Nie potrzeba spear ;) Wystarczy igła

6. kozman

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    igła połączona z kablem COM - więc spear, tylko ze homemade :D

7. creator

creator Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdańsk/Lębork
    czyli do przerobki Liteon 74850c na LT+ wystarczy
    1. kontroler sata (link)
    2. Kabel KONWERTER RS232 (link)
    3. Interfejs RS232 TTL KONWERTER MAX3232 3,3V (link)
    ??

czy istnieje gdzies jakis schemat jak to wszystko podłączyć z tymi iglami ... ?
    znalazlem na spryciarzach (link) taki filmik tylko nie ma wytlumaczone o tym porcie com nic....

8. kozman

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  9. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica

Na tym filmiku masz jeszcze alternatywną wersje z igłami. Więc możesz zrobić tak jak tam albo wykonać spear pełna dowolność. Sam robiłem flash według niego i poszło gładko. Dokładnie jest wytłumaczone gdzie która igła ma zawędrować.

Jeżeli masz złącze SATA na płycie głównej to nie muszisz żadnej z tych rzeczy kupować. Za wyjątkiem kabelka SATA, o takiego:

No i wykoanie spear probe według poradnika.

Wczytywanie...

Poleć forum